Anasayfa / Beyaz Eşya Arızaları / Çamaşır Makinesi Kapaktan Su Kaçırıyor ?
Çamaşır Makinesi Kapaktan Su Kaçırıyor

Çamaşır Makinesi Kapaktan Su Kaçırıyor ?

Çamaşır Makinesi Kapaktan Su Kaçırıyor Çamaşır Makinesi Kapaktan Su Sızdırıyor ise kapak menteşe bağlantısı kırılması kapağın oturmamasına sebep olmuş olabilir , yanı sıra diğer bir kapak körük lastiği yıpranması yırtılması oluşmuş olabilir.

Çamaşır Makinesi Kapağından Su Kaçırması

Çamaşır Makinesi Kapaktan Su Kaçırıyor ise montaj güç olduğundan Cihazının  yetkili servisine başvurarak değişim talebi ediniz, kendiniz değiştirmek isterseniz biraz değişimi zordur, servis değiştirmesi daha iyi olacaktır.

Çamaşır Makinesi Kapaktan Su Kaçırıyor

Makinemiz Yıkamaya Başladığında Yada Sıkmaya Geçtiğinde Gelmeye Başlıyorsa Su,  Makinemizin Kazan Ve Kapak Arasında Yer Alan Körük Lastiğinin Yırtılmış Delinmiş Ve Deforme Olması Nedeniyle Su Kaçırması İhtimalidir, Genellikle Ceplerde Unutulan Vida Çivi Yada Çamaşırlardaki Fermuarlar Vs. Körük Lastiğinde Zedelenme Delinme Yapmış Olabilir Bunu Anlamak İçin Öncelikle Makinemizin Körük Lastiğini Arasındaki Katları Elimize Açarak Baştan Sona Kontrol Ediyoruz,  Burada iğne ucu kadarda bir delinme varsa su kaçağına neden olabilir,

Çamaşır Makinesi Ön Kapağından Su Sızması

Körük lastiğinin değişimi size çok fazla masraf açmaz ve mutlaka servis tarafından değiştirilmesi gerekir, sizlerin bireysel olarak yapabileceğiniz bir şey değildir, çünkü makinenin kazanına montaj yapılan kısmının değişimi son derece zahmetlidir.

Çamaşır Makinesi Kapağından Su Kaçırıyor ?

Makine altından su kaçırıyor. Giriş hortumları ve tahliye hortumları yerinden çıkmış veya patlamış ya da hortum bağlantı kelepçeleri gevşemiş olabilir. Hortumları kontrol edin. Çıkmış hortum varsa yerine takın. Yırtık hortumlar değiştirilmelidir. Kapı körüklü contası delinmiş olabilir. Kapı körüklü conta kontrol edilmelidir. Delinmişse değiştirilmelidir.

Kazan zamanla delinmiş olabilir. Kazan delinmişse delik ya tamir edilir ya da kazan değiştirilmelidir. Rezistans yerinden oynamış olabilir. Rezistans kontrol edilmelidir. Yerinden oynamış veya gevşemişse yerine sıkıca takılmalıdır. Gerekli bakımı yaparak çamaşır makinenizin arızalanmasını önleyebilirsiniz.

Bu İşine Yarar Belki ?

Profilo Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Profilo Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Profilo Bulaşık Makinesi Hata Kodları Herhangi bir tutarlı değişiklik fark ederseniz, profesyonel teknisyenlere danışın. Bazı …

soru sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !