Anasayfa / Beyaz Eşya Arızaları / Çamaşır Makinesi Kapalıyken Neden Su Alır ?
Çamaşır makinesi kapalıyken neden su alır

Çamaşır Makinesi Kapalıyken Neden Su Alır ?

Çamaşır Makinesi Kapalıyken Neden Su Alır ? Başka bir yıkamaya karar verdiniz, kirli şeyleri koymak için çamaşır makinesinin kapağını açtınız ve makinenin suya sahip olduğunu gördünüz. Daha da kötüsü, eğer su sadece kazan tamburunda değil, aynı zamanda zeminde bir su birikintisi şeklinde de olsa. Ama nereden geldi?

Çamaşır Makinesi Kapalıyken Neden Su Alır ?

Tüm bu zamandan sonra makine ağ bağlantısı kesildi! Muhtemelen bu ciddi bir arıza ve efendiyi aramak zorunda mı? Sonuçlara acele etmeyin. Bu belaya daha yakından bakalım ve nasıl düzelteceğiz.

Çamaşır Makinesi Kapalıyken Kazanı Su Doluyor

Kapalı bir çamaşır makinesinin tamburunda suyun görünümü için iki “yol” vardır:

  • Kanalizasyondan. Bu durumda, karakteristik bir kokusu olan çamurlu su çamaşır makinesinin tamburunda birikir. Bu genellikle, makineden su tahliyesi, mutfaktaki veya banyodaki lavabonun sifonuna bağlı olduğunda meydana gelir. Zaman zaman sifon tıkalı ve düzgün hale gelebilir: o su seviyesini yükseltir lavabo kullanırken, su tahliye hortumu içine ve daha sonra çamaşır makinesinin tankına akar.
  • Su kemerinden. Bu durumda, tankta yavaşça saf su toplanacaktır. Bunun nedeni çamaşır makinesine su sağlamak için hatalı bir giriş vanasıdır. Suyu “kapalı” pozisyona geçirir. Bu arızanın teşhis edilmesi basittir – Kazan su kesme vanasını kapatın. Eğer sıvı toplanmayı durdurursa, o zaman giriş valfinde olduğunu kesin olarak söyleyebiliriz.

Çamaşır Makinesi Çalışmadığı Halde Su Alması

Çamaşır makinesi kapalıyken neden su alır ? Suyun kapalı çamaşır makinesinde nerede göründüğünü belirledikten sonra, sorun giderme işlemine geçme zamanı. Ama bunu yapmanın en iyi yolu nedir: Bir ustayı aramak veya her şeyi kendiniz düzeltmeye çalışmak mı?

  • Su kanalizasyondan geliyorsa, bunun nedeni ya tıkanması ya da kanalizasyon sistemine tahliyenin yanlış bağlanmasıdır. Prensip olarak, sadece tıkanıklığı ortadan kaldırmak mümkündür. Lavabonu doğru şekilde çıkarmak daha zordur. Bununla başa çıkmayı başaramazsanız , çamaşır makinelerinin profesyonel kurulumu için servisi kullanabilirsiniz .
  • Su arızalı bir giriş vanasından dolayı çamaşır makinesine girerse, elbette kendiniz değiştirmeye çalışabilirsiniz. Bununla birlikte, özellikle valfı ilk kez değiştirecekseniz, bu çok riskli bir girişimdir. Bu nedenle deney yapmayın – ustayı daha iyi arayın. Bu arada, onun varmasını beklersiniz, sadece su besleme vanasını makineye kapatırsınız.

Kapatıldığında su çamaşır makinesi alıyorsa

  1.  Bir su vanası açık olarak sıkıştı (genellikle vanaya kum girdiği için) valfe giden güç olabilir (genellikle ana kartta kısa devre) tamburdaki su temiz olacaktır.
  2. Atık hortumu lavabo ünitesine bağlanır ve lavabo suyunun geri gitmesine izin verdiğinizde atık hortumu aracılığıyla çamaşır makinesine akar. kazandaki su kirlidir.

Bu İşine Yarar Belki ?

Profilo Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Profilo Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Profilo Bulaşık Makinesi Hata Kodları Herhangi bir tutarlı değişiklik fark ederseniz, profesyonel teknisyenlere danışın. Bazı …

soru sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi
Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !