Anasayfa / Beyaz Eşya Arızaları / Çamaşır makinesi kapalıyken neden su alır ?
Çamaşır makinesi kapalıyken neden su alır

Çamaşır makinesi kapalıyken neden su alır ?

Çamaşır makinesi kapalıyken neden su toplar?

Çamaşır makinesi kapalıyken neden su alır ? Başka bir yıkamaya karar verdiniz, kirli şeyleri koymak için çamaşır makinesinin kapağını açtınız ve makinenin suya sahip olduğunu gördünüz. Daha da kötüsü, eğer su sadece kazan tamburunda değil, aynı zamanda zeminde bir su birikintisi şeklinde de olsa. Ama nereden geldi? Tüm bu zamandan sonra makine ağ bağlantısı kesildi! Muhtemelen bu ciddi bir arıza ve efendiyi aramak zorunda mı? Sonuçlara acele etmeyin. Bu belaya daha yakından bakalım ve nasıl düzelteceğiz.

Boş çamaşır makinesinde bulunan su

Kapalı bir çamaşır makinesinin tamburunda suyun görünümü için iki “yol” vardır:

  • Kanalizasyondan. Bu durumda, karakteristik bir kokusu olan çamurlu su çamaşır makinesinin tamburunda birikir. Bu genellikle, makineden su tahliyesi, mutfaktaki veya banyodaki lavabonun sifonuna bağlı olduğunda meydana gelir. Zaman zaman sifon tıkalı ve düzgün hale gelebilir: o su seviyesini yükseltir lavabo kullanırken, su tahliye hortumu içine ve daha sonra çamaşır makinesinin tankına akar.
  • Su kemerinden. Bu durumda, tankta yavaşça saf su toplanacaktır. Bunun nedeni çamaşır makinesine su sağlamak için hatalı bir giriş vanasıdır. Suyu “kapalı” pozisyona geçirir. Bu arızanın teşhis edilmesi basittir – Kazan su kesme vanasını kapatın. Eğer sıvı toplanmayı durdurursa, o zaman giriş valfinde olduğunu kesin olarak söyleyebiliriz.

Ne yapmalı

Çamaşır makinesi kapalıyken neden su alır ? Suyun kapalı çamaşır makinesinde nerede göründüğünü belirledikten sonra, sorun giderme işlemine geçme zamanı. Ama bunu yapmanın en iyi yolu nedir: Bir ustayı aramak veya her şeyi kendiniz düzeltmeye çalışmak mı?

  • Su kanalizasyondan geliyorsa, bunun nedeni ya tıkanması ya da kanalizasyon sistemine tahliyenin yanlış bağlanmasıdır. Prensip olarak, sadece tıkanıklığı ortadan kaldırmak mümkündür. Lavabonu doğru şekilde çıkarmak daha zordur. Bununla başa çıkmayı başaramazsanız , çamaşır makinelerinin profesyonel kurulumu için servisi kullanabilirsiniz .
  • Su arızalı bir giriş vanasından dolayı çamaşır makinesine girerse, elbette kendiniz değiştirmeye çalışabilirsiniz. Bununla birlikte, özellikle valfı ilk kez değiştirecekseniz, bu çok riskli bir girişimdir. Bu nedenle deney yapmayın – ustayı daha iyi arayın. Bu arada, onun varmasını beklersiniz, sadece su besleme vanasını makineye kapatırsınız.

Çamaşır makinesi garanti kapsamında olanlar için önemlidir!

Çamaşır makinesinin kanalizasyona yanlış bağlanmasından kaynaklanan sorunlarda üreticinin garantisinin geçerli olmadığını lütfen unutmayın. Bu nedenle, bu durumda, bir garanti servis merkezini aramak anlamsızdır, ücretsiz bir onarımda inkar edilecektir.

İlginizi Çekebilir

Buzdolabı Çalıştıktan Bir Kaç Saniye Sonra Tık Sesi İle Durur

Buzdolabı Çalıştıktan Sonra Tık Sesi İle Durması ?

Sayfa İçindekiler Buzdolabının çalıştırıldıktan sonra durma nedenleriBuzdolabı Çalıştıktan Sonra DurmasıBuzdolabı Sorunların tanımı ve özellikleriBuzdolabı motor …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopyalamaya İzin Yok
Servis Çağrı Merkezi