Anasayfa / Beyaz Eşya İpuçları / Çamaşır Makinesi Model veya Seri Numarası Nasıl Bulunur ?

Çamaşır Makinesi Model veya Seri Numarası Nasıl Bulunur ?

Çamaşır Makinesi Model veya Seri Numarası Nasıl Bulunur ? Cihazlarınız için onarım veya değişiklik yapmanız gerekiyorsa, mühendislerinize cihazınızın modelini ve seri numarasını sağlamanız gerekir, böylece doğru parçaları tedarik edebilir ve doğru araçları kullanabilir.

Çamaşır Makinesi Model ve Seri Numarası

Çamaşır makinelerinin model numarasının belirlenmesi, modelin geliştirildiği ve üretime başladığı yılı gösterir, ancak çamaşır makinelerinin birkaç yıl boyunca üretilebileceği de göz önünde bulundurulmalıdır.

Çamaşır makinesinde model numarası (ve seri numarası) nasıl bulunur

Çamaşır Makinesi Model veya Seri Numarası Nasıl Bulunur ?Model numarası genellikle (ancak her zaman değil) esastır. Model numarasının yeterli olacağını kabul etmekle hata yapmayın, çünkü çoğu zaman olmaz, ne de ön paneldeki adın ve numaranın tam model numarası olduğunu, çünkü çoğu zaman değildir ( Satın alma yedek parça – ihtiyacınız olan 5 şey bilmek ).

Örnekler 

 • Zanussi ve AEG Üretim sayılarını kullanır (genellikle 9 ile başlar)
 • Bosch bir E-nr numarası ve Fd numarası kullanıyor
 • Indesit model numaraları ön kısımdadır ancak genellikle makinenin arkasında (veya kapının arkasında) hayati olabilen fazladan harfler vardır – ve seri numarası genellikle hayati önem taşır.
 • Hotpoint ve Creda model numarası ve tarih kodunu kullanır (seri numarasının ilk 2 numarası)
 • Diğer birçok çamaşır makinesi üreticisi model numarasını ve seri numarasını kullanır

En güvenli bahis, sınıf plakasında görebileceğiniz tüm sayıları yazmaktır. Ya da telefonunuzdaki tüm derecelendirme plakasının iyi bir fotoğrafını çekin, böylece tüm olası numaralara sahip olursunuz.

Model / seri numaraları ve sınıflandırma plakaları nerede?

Mevcut eğilim, model ve seri numarası ile birlikte kapının arkasındaki kabuk üzerine ya da kapının arkasına yerleştirilmiş küçük bir değer plakası koymaktır.

Bazı model / seri numaraları, filtre kapağının arkasında (bir filtre takılıysa) veya hatta makinenin ön tabanındaki delik şeridinin arkasında olabilir.

Bazılarında makinenin arkasında, sadece bir tane olarak veya makinenin başka bir yerinde bulunanın bir kopyası olarak model / seri numaraları bulunur. Bazen, makinenin arkasındaki bilgi plakasında, başka yerlerde bulunmayan numaralar bulunur.

En önemlisi, çamaşır makinesinden mümkün olduğunca çok sayıda numara elde etmektir. Güvenli tarafta olmak için, üretim numaralarına, seri numaralarına veya tarih kodlarına benzeyen sınıf plakasından tüm sayıları almaya çalışın. Bu bilgileri çamaşır makinesini hareket ettirmeden bulamazsanız ve hareket ettirmek zorsa, önce gerekli olan her şey olabileceğinden, önce model numarasını deneyin.

Cihazlarda model numaralarını bulma (Bir dizi beyaz eşya cihazında modelin ve seri numaralarının nasıl bulunacağına dair diyagramlar dahil olmak üzere ayrıntılı tavsiyeler)

Herhangi bir yedek parça elde etmenin son derece zor olduğu fikrine kapılmayın , birçok parça elde etmek için ileri doğrudur ve bu parçadan en yaygın çamaşır makinesi parçalarını satın alabilirsiniz.

Şimdiye kadar yapmadıysanız, çamaşır burada makineler için gerçek ve orijinal olmayan yedek parçaların arasında önemli bir fark öğrenebilirsiniz Orijinal parçalar tavsiyesi

Çamaşır makinesinde model veya seri numarası nasıl bulunur ?

Bazı çamaşır makinelerinde yerleşik model numaralarını gizlemek ister. Aşağıdaki özelliklerden biri Ariston makinesini gösteriyor. Kontrol panelinde basılı hiçbir şey yok. Sahibi model numarasını hiçbir yerde bulamadı, bu yüzden muhtemelen kapının arkasında değildi.

Ankastre cihazlarda model ve seri numarası bazen sadece makinenin tabanındaki plastik şeridin arkasında gösterilir. Burada bir filtre plakası plakası olabileceğinden, ilk önce filtre filtresi kapağının arkasında (varsa) kontrol etmeye değer. Herhangi bir yerde bulunacak seri numarası yoksa, tek seçenek cihazı çıkarmaktır. Bu gerçekten zor olsa da, döşeme zarar verebilir. Seri numarası, cihazı çıkarmadan görünebilmelidir. Sadece onları gizlemeyi severler.

soru sor

2 Yorumlar

 1. zeki

  Merhaba, Bosch marka çamaşır makinasının FD ile başlayan üretim yılı ile ilgili sayı neresinde yazıyor?

  • Adept

   Bosch, Siemens çamaşır makinesi hakkında bilgiler, çamaşır makinesinin arkasına yapıştırılan bilgi sayfasına basılmıştır, çamaşır makinesinin kapağına içeriden temel bilgileri içeren bir yedek çıkartma ve her iki çıkartmadaki bilgiler de yapıştırılmıştır. Bosch cihazları normalde cihazın kapısının içinde bulunacak olan benzersiz bir E-NR (E Numarası) içerir.
   Örnek E- NR’ler : GTM30A00GB / 03
   195303440 FD numarası, makine numarasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !