Ev / Nasıl Yapılır ? / Çamaşır Makinesi Pompa Motoru Nasıl Değiştirilir ?

Çamaşır Makinesi Pompa Motoru Nasıl Değiştirilir ?

Çamaşır Makinesi Pompa Motoru Nasıl Değiştirilir ? Uygun bakım ile, tipik çamaşır makinesi, bir ön veya üst yükleyici olup olmadığına bakılmaksızın, 14 yıla kadar bir ömre sahiptir. Ancak, bu, makinenin tıkanıklıklar ve kırık parçalar dahil, yol boyunca tıkanmaya karşı bağışık olduğu anlamına gelmez.

Çamaşır Makinesi Pompa Motoru Değiştirme

Sızan su hattı veya tahliyesi olmayan yıkayıcı dışarı çıkmış gibi görünebilir, ancak bu işlemlerden sorumlu olan su pompasının aslında kendi başına sabitlenmesi ve hatta değiştirilmesi oldukça kolaydır. Yıkayıcı pompasının değiştirilmesi sadece nispeten kolay bir onarım değil, aynı zamanda çok fazla para tasarrufu da sağlıyor . Hem profesyonel hizmet hem de yeni bir yıkayıcı satın almak yüzlerce hatta binlerce dolara mal olabilir ve çoğu zaman gerekli değildir.

Pompanın Değiştirilmesi için Adım Adım Kılavuz

Pompayı bir çamaşır makinesinde değiştirmek, çoğu orta derecede kullanışlı insanın bir saat ya da daha uzun bir sürede ve temel parça ve araçlarla yapabildiği şaşırtıcı derecede basit bir iştir. Kullanılan işlem ve adımlar aynı zamanda tıkanma durumunda pompayı veya hortumu temizlerken de kullanılanlarla aynıdır.

Yıkama pompası parçası

İhtiyac duyulan malzemeler

En önemli kısım yeni bir yıkayıcı pompadır. En az 10 dolar ya da 75 dolar ya da daha fazla parayamal olabilir . Ancak, çoğu ev sahibi yeni bir pompa için 25-40 dolar arasında ödeme yapıyor . İhtiyacınız olan diğer materyaller ve araçlar şunlardır:

 • Kelepçeler
 • Yuvası ve Yıldız tornavidaları (veya 4’ü 1 arada)
 • Needlenose pense
 • Somun sürücüsü
 • Makinenin yarısını çoğaltmak için 2 × 4 not, boya tenekesi veya başka bir şey
 • Bir kova, sünger ve havlular

Çamaşır Makinesi Pompasının Değiştirilmesi

Bir yıkayıcı pompayı değiştirmek için kullanılan işlem oldukça basittir, çünkü makinenin yüzü kapalıyken pompaya kolayca erişilebilir. Sadece işi tamamlamak için yeterli alana sahip olduğunuzdan emin olun. Özellikle, yıkayıcıyı dışarı çekecek, destekleyecek ve çekirdeğindeki yabancı parçalarla hareket edecek kadar yer olmalıdır. Ayrıca, su sızıntılarından haberdar olun ve başlamadan önce gerekirse zemini havlu veya tente ile hizalayın.

 1. Makineyi fişten çekerek ve havzasında kalan suyu boşaltmaya veya boşaltmaya başlayın. Daha sonra, pompa üzerinde çalışırken sızıntıları önlemek için hortumu kelepçeleyin.
 2. Pompayı ortaya çıkarmak için yıkayıcının yüzünü çıkarın. Bu, üstten yüklemeli yıkayıcılar için daha kolay olur çünkü panel temiz bir metaldir. Bu durumda, ön ucu 2x4s veya boya tenekeleri üzerine yerleştirin, iki vidayı yıkayıcının ön panelinin altına yerleştirin ve yıldızları çıkarmak için yıldız tornavida kullanın. Önden yüklemeli yıkayıcılar için, çıkarılması modele ve tasarımına biraz daha karmaşık ve spesifiktir. Genel olarak, ön panelden yıkayıcının üst kısmına erişmeniz, deterjan kutusunun ve kontrol panelinin bağlantısını kesmeniz ve ön paneli yıkayıcıya sabitleyen vidalara erişebilmek için pompa gövdesini çıkarmanız gerekir.
 3. Pompa genellikle makinenin alt köşelerinden birinde bulunur. Bobin pimleri, saç ve hatta küçük kıyafetler de dahil olmak üzere ortak yıkama maddelerinin neden olduğu tıkanıklıkları arayarak, onu ve ona bağlanan yarı saydam hortumu iyice inceleyin.
 4. Görünür bir tıkanıklık varsa, onu çıkarmak için needlenose pense kullanın.
 5. Herhangi bir tıkanıklık giderildikten sonra, pompanın sökülmesi ve değiştirilmesi gerekir. Tüm drenaj pompası hortumlarını pompadan sökerek başlayın. Bu, tahliye hortumu, devridaim hortumu ve hortum-pompa hortumunu içerir. Bu adımda herhangi bir sızıntı suyu yakalamaya hazır bir kova veya havlu bulundurun.
 6. Hortumlarından ayrıldıktan sonra, pompayı tutmak için yalnızca birkaç vida kalmıştır. Bu vidaları yerleştirin ve kopuk pompayı makineden ayırın.
 7. Eski pompayı çıkarın ve yerine takın ve makineyi tekrar bir araya getirmek için yukarıdaki adımları tersine çevirerek yenisiyle değiştirin.

Dikkate Alınacak Diğer Konular

Bu bileşende neyin yanlış olduğuna bakılmaksızın, bir yıkayıcı pompasında bakım yapılması çok zor değildir. Aslında, bir başlangıç ​​DIYeri bile, onarımı bir saat içinde veya temel araçlarla tamamlayabilir. Bununla birlikte, ilk ve en önemli adım, pompanın basit bir onarım veya temizlemeye ihtiyacı olup olmadığını veya tam bir yedeğe ihtiyacı olup olmadığını belirlemektir. Ne yazık ki, sorunun kapsamı yıkayıcı sökülüp pompa kontrol edildikten sonraya kadar tespit edilemeyebilir.

Örneğin, tahliye edilemeyen bir yıkayıcı varili tıkanmış bir hortuma sahip olabilir ve kolay bir temizlemeye ihtiyaç duyabilir. Bununla birlikte, aynı sorun, değiştirilmesi gereken kırık yüzgeçlerden kaynaklanabilir. Diğer yandan, sızdıran bir yıkayıcı genellikle, pompa ile ilgili hiçbir şey yapamayan daha karmaşık bir soruna işaret eder. Öyle ise, muhtemelen tam bir değiştirme gerektirir.

Benzer Başlıklar ve Kaynaklar

Buzdolabı Bozuk Et Kokusu Giderme Buzdolabı Bozuk Et Kokusu Buzdolabı Bozuk Et Kokusu Giderme  Buzdolabındaki çürük et, Amerikan hanelerinde yaygın bir sorun olabilir, çünkü insanlar ...
Arçelik Çamaşır Makinesi Hata Kodları Arçelik çamaşır makinesi arızaları Çamaşır makinesi günlük hayatta çok kullanılan beyaz eşyalardan biridir. Kimi evlerde her gün çalışırken kimi evler...
Klima Kendi Kendine Açılıp Kapanıyor ? Klima kendiliğinden kapanıyor Klima Kendi Kendine Açılıp Kapanıyor ? Klimanızda sorun var mı? Kendi kendine kapanmaya devam ediyor mu? Bu, bir çok ür...
LG Bulaşık Makinesi Hata Kodları LG Bulaşık Makinesi Hata Kodları Arıza Düzeltme LG bulaşık makineleri, endüstriyel devin çıkış hattından biridir. Bu makineler kendini büyük mutfak ya...
Goodman Servisi 444 1 840 Goodman Servisi Hızlı, güvenilir ve deneyimli bir ekiple sunulan hizmetleri ile klima tamir ve bakımları yapılmaktadır. Günümüzde her evin ihtiyacı kl...

İlginizi Çekebilir

Ocak Lpg Dönüşüm Nasıl Yapılır

Ocak Lpg Dönüşüm Nasıl Yapılır ?

Ocak Lpg Dönüşüm Ocak Lpg Dönüşüm Nasıl Yapılır ? Doğal Gazlı Pişiriciyi LPG’ye Dönüştürmek Buradaki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya Yasak !
Servis Çağrı Merkezi