Anasayfa / Beyaz Eşya Arızaları / Çamaşır Makinesi Resetleme Nasıl Yapılır ?
Çamaşır Makinesi Resetleme Nasıl Yapılır

Çamaşır Makinesi Resetleme Nasıl Yapılır ?

Çamaşır Makinesi Resetleme Nasıl Yapılır En yeni çamaşır makinelerinde, bir hata kodu veya arızası oluştuğunda yıkayıcıyı yeniden başlatmanızı sağlayan bir sıfırlama özelliği bulunur. Bu sorunlara yol açan nedenler arasında güç artışları, dengesiz yükler veya güç kesintileri sayılabilir.

Çamaşır Makinesi Resetleme

Bazı makinelerde motoru sıfırlamak için basmanız gereken bir düğme vardır. Sıfırlama düğmesi olmayan bir makinede, yıkayıcının fişten çekilmesi ve daha sonra tekrar takılması, sıfırlama aracı olarak işlev görür. Genellikle bir düğme olmamasına rağmen, programlanabilir çamaşır makineleri, bir program problemini sıfırlamak için sıfırlama fonksiyonuna veya pozisyonuna sahip olabilir. Yıkayıcı düğmelerine, güç kablosuna veya devre kesicisine dokunmadan önce ellerinizi kurulayın. Bazı çamaşır makinesi problemleri yetkili servis teknisyenine ihtiyaç duyabilir.

Çamaşır Makinesi Durdu veya Başlamadı

Yıkayıcı bir yükleme sırasında başlamaz veya durmadıysa, gücünün olduğunu doğrulayın. Kolayca erişebilmeniz için bir gece lambası ya da başka bir cihazı prize takın. Aksi takdirde, takılmış bir kesici için devre kutusunu kontrol edin. Makinenin kapağını veya kapağını açıp kapatın. Yıkayıcı yıkama sırasında durduysa, yükü dengeleyecek şekilde ayarlayın. Boşaltma hortumunun tıkalı olup olmadığını kontrol edin ve gerekirse silin. Makineyi kuru ellerle açın. Hala çalışmıyorsa, fişini çekin veya devre kesiciyi kapatın, ardından kesiciyi yerine sıkıca oturana ve makineyi prize takana kadar tekrar açın.

Çamaşır Makinesi Sıfırlama

Yeniden başlat düğmesine basın. Bazı makineler, sıfırlama özelliğinin çalışması için düğmeyi belirli bir ayara ayarlamanızı gerektirebilir. Bazı makinelerde, “Yavaşlat” veya “Durdur” etiketli düğmeyi beş yavaş yavaş saymak için basılı tutun. Çamaşır makinesini aç. Yıkayıcının çalıştığını ve varsa hata kodunun temizlenip temizlenmediğini kontrol etmek için durulama ve sıkma döngüsünü çalıştırın.

Sıfırlama Düğmesi Olmayan Yıkayıcılar

Yıkayıcıyı manuel olarak sıfırlamak için çamaşır makinesinin fişine erişilemiyorsa, devre kesiciyi kapatın. Makine modeline veya kullanım kılavuzundaki talimatlara bağlı olarak 30 saniye ila 1 dakika arasında bırakın. Topuzlu rondelalı rondelalar için, kadranı saat yönünde “Son Devir” dışında herhangi bir çevrime çevirin. Düğme kontrolleri ile “Döndür” dışındaki herhangi bir çevrimi seçin. Çamaşır makinesindeki suyun açık olduğunu kontrol edin. Kesiciyi tekrar açınız. Çamaşır makinesini aç. Bazı makineler, motoru sıfırlamak için makineyi taktıktan sonra kapağı altı kez açıp kapatmanızı gerektirir.

Çamaşır Makinesi Nasıl Reset Atılır

Bazı durumlarda, sıfırlama düğmesini kullandıktan sonra – veya yıkayıcıya manuel olarak sıfırladıktan sonra – hiçbir şey olmuyor. Makinenizde çalışmasını engelleyen bir sorun veya hatalı bir parça olabilir. En yaygın olanları arasında kapı anahtarları, mandallar veya değiştirme gerektirebilecek hatalı bir zamanlayıcı sorunları vardır. Yetkili teknisyenler, parçaları değiştirebilir veya çamaşır makinesini gerektiği gibi servis edebilir. Büyük üreticilerin web siteleri sipariş için mevcut yedek parçalara sahiptir ve bazıları şemalar sağlar veya sorularınızı yanıtlar. Son model bir çamaşır makinesinde, hala garanti kapsamında olup olmadığını kontrol edin.

Programlanabilir Çamaşır Makinesi

Bazı programlanabilir rondelalar sıfırlama fonksiyonuna sahiptir. Bu işlev, istem dışı bir “Gecikmeli Başlatma” komutunu temizler ve makine başlatılmadığında bir program hatası durumunda denetimleri sıfırlar. Sıfırlama yöntemi, marka ve modele göre değişir. Bazı modellerde, düğmeyi “Kapalı” güç düğmesiyle sıfırlamak için çevirin. İstediğiniz programı seçiniz.

Yıkayıcıyı yeniden başlatmak için güç düğmesine basın. Diğer durumlarda, makinede bir “İptal” düğmesi varsa, hatayı silmek için itin ve sonra “Duraklat” veya “Durdur” düğmesine basarak sıfırlayın. Modeliniz için geçerli olan doğru prosedür için çamaşır makinesi el kitabına bakın. Çamaşır makinesi el kitaplarını veya üreticinin web sitesinde sorun giderme talimatlarını sıklıkla bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Buzdolabı Çalıştıktan Bir Kaç Saniye Sonra Tık Sesi İle Durur

Buzdolabı Çalıştıktan Sonra Tık Sesi İle Durması ?

Sayfa İçindekiler Buzdolabının çalıştırıldıktan sonra durma nedenleriBuzdolabı Çalıştıktan Sonra DurmasıBuzdolabı Sorunların tanımı ve özellikleriBuzdolabı motor …

2 Yorumlar

  1. yüksel

    profilo çamaşır makinasının kapağı kapanmıyor

    • Adept

      büyük olasılıkla kapı mandalı grubunun hasar görüp görmediğini kontrol etmeniz gerekir . çamaşır makinesi kapı kilidi mandalı düzeneği, çalışma sırasında çamaşır makinesi kapağının kapalı olmasını sağlar. Çamaşır makinesinin kapısı kapandığında, yıkayıcı yıkamaya başlayabilir. Kapı kilidi kırılmış veya arızalıysa, yıkayıcı kapısı kapanmaz, kilitlenir veya kilitlenmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopyalamaya İzin Yok
Servis Çağrı Merkezi