Anasayfa / Beyaz Eşya Arızaları / Çamaşır Makinesi Resetleme Nasıl Yapılır ?
Çamaşır Makinesi Resetleme Nasıl Yapılır

Çamaşır Makinesi Resetleme Nasıl Yapılır ?

Çamaşır Makinesi Resetleme Nasıl Yapılır En yeni çamaşır makinelerinde, bir hata kodu veya arızası oluştuğunda Çamaşır Makinesi yeniden başlatmanızı sağlayan bir sıfırlama özelliği bulunur. Bu sorunlara yol açan nedenler arasında güç artışları, dengesiz yükler veya güç kesintileri sayılabilir.

Çamaşır Makinesi Resetleme

Bazı makinelerde motoru sıfırlamak için basmanız gereken bir düğme vardır. Sıfırlama düğmesi olmayan bir makinede, Çamaşır Makinesi fişten çekilmesi ve daha sonra tekrar takılması, sıfırlama aracı olarak işlev görür. Genellikle bir düğme olmamasına rağmen, programlanabilir çamaşır makineleri, bir program problemini sıfırlamak için sıfırlama fonksiyonuna veya pozisyonuna sahip olabilir. Yıkayıcı düğmelerine, güç kablosuna veya devre kesicisine dokunmadan önce ellerinizi kurulayın. Bazı çamaşır makinesi problemleri yetkili servis teknisyenine ihtiyaç duyabilir.

Çamaşır Makinesi Durdu veya Başlamadı

Yıkayıcı bir yükleme sırasında başlamaz veya durmadıysa, gücünün olduğunu doğrulayın. Kolayca erişebilmeniz için bir gece lambası ya da başka bir cihazı prize takın. Aksi takdirde, takılmış bir kesici için devre kutusunu kontrol edin. Makinenin kapağını veya kapağını açıp kapatın. Yıkayıcı yıkama sırasında durduysa, yükü dengeleyecek şekilde ayarlayın. Boşaltma hortumunun tıkalı olup olmadığını kontrol edin ve gerekirse silin. Makineyi kuru ellerle açın. Hala çalışmıyorsa, fişini çekin veya devre kesiciyi kapatın, ardından kesiciyi yerine sıkıca oturana ve makineyi prize takana kadar tekrar açın.

Çamaşır Makinesi Sıfırlama

Yeniden başlat düğmesine basın. Bazı makineler, sıfırlama özelliğinin çalışması için düğmeyi belirli bir ayara ayarlamanızı gerektirebilir. Bazı makinelerde, “Yavaşlat” veya “Durdur” etiketli düğmeyi beş yavaş yavaş saymak için basılı tutun. Çamaşır makinesini aç. Çamaşır Makinesi çalıştığını ve varsa hata kodunun temizlenip temizlenmediğini kontrol etmek için durulama ve sıkma döngüsünü çalıştırın.

Sıfırlama Düğmesi Olmayan Yıkayıcılar

Yıkayıcıyı manuel olarak sıfırlamak için çamaşır makinesinin fişine erişilemiyorsa, devre kesiciyi kapatın. Makine modeline veya kullanım kılavuzundaki talimatlara bağlı olarak 30 saniye ila 1 dakika arasında bırakın. Çamaşır Makinesi için, kadranı saat yönünde “Son Devir” dışında herhangi bir çevrime çevirin. Düğme kontrolleri ile “Döndür” dışındaki herhangi bir çevrimi seçin. Çamaşır makinesindeki suyun açık olduğunu kontrol edin. Kesiciyi tekrar açınız. Çamaşır makinesini aç. Bazı makineler, motoru sıfırlamak için makineyi taktıktan sonra kapağı altı kez açıp kapatmanızı gerektirir.

Çamaşır Makinesi Nasıl Reset Atılır

Bazı durumlarda, sıfırlama düğmesini kullandıktan sonra, veya yıkayıcıya manuel olarak sıfırladıktan sonra – hiçbir şey olmuyor. Makinenizde çalışmasını engelleyen bir sorun veya hatalı bir parça olabilir. En yaygın olanları arasında kapı anahtarları, mandallar veya değiştirme gerektirebilecek hatalı bir zamanlayıcı sorunları vardır. Yetkili teknisyenler, parçaları değiştirebilir veya çamaşır makinesini gerektiği gibi servis edebilir. Büyük üreticilerin web siteleri sipariş için mevcut yedek parçalara sahiptir ve bazıları şemalar sağlar veya sorularınızı yanıtlar. Son model bir çamaşır makinesinde, hala garanti kapsamında olup olmadığını kontrol edin.

Programlanabilir Çamaşır Makinesi

Bazı programlanabilir Çamaşır Makinesi sıfırlama fonksiyonuna sahiptir. Bu işlev, istem dışı bir “Gecikmeli Başlatma” komutunu temizler ve makine başlatılmadığına bir program hatası durumunda denetimleri sıfırlar. Sıfırlama yöntemi, marka ve modele göre değişir. Bazı modellerde, düğmeyi “Kapalı” güç düğmesiyle sıfırlamak için çevirin. İstediğiniz programı seçiniz.

Çamaşır Makinesi yeniden başlatmak için güç düğmesine basın. Diğer durumlarda, makinede bir “İptal” düğmesi varsa, hatayı silmek için itin ve sonra “Duraklat” veya “Durdur” düğmesine basarak sıfırlayın. Modeliniz için geçerli olan doğru prosedür için çamaşır makinesi el kitabına bakın. Çamaşır makinesi el kitaplarını veya üreticinin web sitesinde sorun giderme talimatlarını sıklıkla bulabilirsiniz.

Bu İşine Yarar Belki ?

Buzdolabı Uyarı İşareti Neden Yanar 

Buzdolabı Ünlem İşareti

Buzdolabı Ünlem İşareti Neden Yanar ? Ne Anlama Gelir ? Buzdolabı arızalar için bir uyarı …

soru sor

26 Yorumlar

 1. yüksel

  profilo çamaşır makinasının kapağı kapanmıyor

  • Adept

   büyük olasılıkla kapı mandalı grubunun hasar görüp görmediğini kontrol etmeniz gerekir . çamaşır makinesi kapı kilidi mandalı düzeneği, çalışma sırasında çamaşır makinesi kapağının kapalı olmasını sağlar. Çamaşır makinesinin kapısı kapandığında, yıkayıcı yıkamaya başlayabilir. Kapı kilidi kırılmış veya arızalıysa, yıkayıcı kapısı kapanmaz, kilitlenir veya kilitlenmez.

 2. Mustafa

  Cm 1001 CTR e02 kodu nasıl giderilir ne yapmalıyım

  • Adept

   çamaşır makinenizin ekranında E2 arıza kodunu görüyorsanız cihazın motor tako bobininde sinyal yok demektir. Kartın üzerindeki triak kısa devre olabilir veya motorun rolesi arızalı olabilir. Bir kullanıcı olarak E2 arıza kodlarına siz müdahale edemezsiniz. Bu yüzden E2 arıza kodu için size en yakın Servisini çağırmalısınız. çamaşır makinesi e2 hata kodu motor veya kart masrafı açabilir. Net teşhis için en yakın yetkili servisten destek alabilirsiniz.

   • İmat

    Ben çamaşır makinesi resetleme atmam için ne yapmam gerekir yardımcı olursanız sevinirim
    Profilo cm 1201ctr
    Akranda E26 güsteriyor bunu gidermek amacıyla yapılan resetleme yapmak . Bilgi verirseniz memnun oluruz saygılarim

    • Adept

     Görünen e26 hatası su giriş arızası genelde ventil arıza yapmaktadır, servisinden destek almanız gerekir

 3. Arif

  Cmg100dtr reset nasıl yapılıyor?

 4. İmat

  Cm 1201ctr 7 kilo a group

 5. Serdal

  Hotpoint Ariston fmg 702 çamaşır makinesi sadece 1ve2 de ayarda çalışıyor diyet ayarlarda çalışmıyor nedeni nedir

  • Savaş

   Altus ALM 701 KAZAN BILYASINI DEGISTIRDIM ILK CALISTIRINCA SU ALINCA DURAKLIYO TEKRAR CALISTIRIYORUM BIR SURE SONRA YINE DURAKLIYO ) BILGILENDIRISENIZ SEVINIRIM

   • Motor Kömür rulman grubununda değiştirilmesi gerekir, genelde motor arızası tarifiniz.

  • Mevlut

   Slm.xm 0803 ktr sürekli su alıyor fazla suyu boşaltıyor bunu nasıl düzeltiriz

   • Mevlut

    Cm 803ktr olacaktı modeli

   • Su seviye arızası değişmesi gerekebilir. servisinden destek alınız.

 6. Yardım

  Vestel 7512tl kurutmalı çamaşır makinası su boşaltmıyo

 7. Suleyman aktan

  Indesit imc 1605 su bosaltmiyor pompayı açtım temizledim yinede içinde su var bosaltmiyor ne yapabilirim reset te atamiyorum

  • Kazan ile pompa arasında bir cisim olabilir, açılıp çıkartılması gerekebilir. biraz işlem zorlugu vardır servisinde destek almanız daha iyi olacaktır.

 8. Ozcan

  Profilo cmg140dtr çamaşır makinesi E56 hatası veriyor. Sorunun ne olduğu hakkında bilgi verebilir misiniz rica etsem?. Teşekkür ederim

  • 56 Hata kodu kod listesinde malesef yok. motor tako olabilir.

 9. Tuba

  Merhaba makinem profilo cm0601ktr 5 kiloluk Manuel ana yıkama yapmıyor ana yıkama ve sıkma lambaları yanıp sönüyor ne yapmalıyım

  • Pompa haznesini temizleyiniz, komut tkrr almaz ise servisinden destek alınız.

 10. Ela

  Vestel junda çamaşir makinam E01 hatası veriyor

  • E1 Hatası veriyorsa, bunun kaynağı çamaşır makinenizin kapağından kaynaklandığını belirtmektedir. Makinenizi çalıştırdığınızda kapı kili işaretini gösterdikten 30 saniye sonra led ekranda E01 arıza kodunu göstermektedir. Nedeni çamaşır makinesi kapağının tam kapalı olmamasından kaynaklanmaktadır.

Uzmana Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi
error: Kopya İzni Yok