Beyaz Eşya Klima Ev Aletleri Servisi.com.tr Hoşgeldiniz.

Çamaşır Makinesi Sigorta Attırıyor ?

Çamaşır Makinesi Sigorta Attırıyor

Çamaşır Makinesi Sigorta Attırıyor ? Çamaşır Makinesini Açtığınızda Sigorta Açılıyor İlk olarak, fiş kablolarının ve kablolarının hasarsız ve iyi bağlandığını doğrulayın. Ayrıca, sorunun kaynağı olabileceğinden, üflenmiş kabloları ve fiş üstlerini kontrol edin ve test edin.

Çamaşır Makinesi Neden Sigorta Attırır ?

Üçüncü nokta, makinenin bağlı olduğu güç kaynağının, özellikle soketlerin iyi çalışıp çalışmadığını kontrol etmektir. Makinede sorun olmadığı için bazı sorunlar garanti kapsamında değildir. Terminal bloğu ayrıca, yaşlandıkça erimeye, bozulmaya veya bozulmaya meyilli oldukları için özellikle eski makinelerde yanabilir veya yakılabilir. Çamaşır makinelerinde, şebeke radyo parazitinin işlevselliğini de doğrulayabilirsiniz.

Kapı Kilitleri ve Ana Güç Anahtarları

Bazı modellerde, çamaşır makinesini açmak için tek yapmanız gereken bir kadranı çevirmektir. Bir bileşen, nötr ve canlı bir yerde olduğunda da yanabilir veya terminalleri yakabilir veya arklayabilir. Güvenlik kilitleri, yıkama döngüsü boyunca kapının kapalı olduğundan emin olur. Kapı kilidi dahili olarak veya elektrikle arızalı olabilir ve RCB ünitesinin açılmasına neden olabilir.

Çamaşır Makinesi Sigorta Atması

Hatalı kapı güvenlik kilitleri açmaya neden olabilir. İşler bunun ötesinde karmaşık olabilir ve daha fazla teknik tavsiyeye ihtiyacınız olacak. Daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa,  teknik yardım hattını arayın, çamaşır makinesi onarım mühendislerimizden birinin sizi ziyaret etmesini ayarlayacağız.

Programa Başlarken Elektrik Sorunları

Bunun ana nedeni, makine açıldığında enerjilenen hatalı bileşenlerdir. Bu bileşenlerden bazıları ısıtma elemanı, motor, giriş suyu vanası, kapı kilidi ve ana güç anahtarını içerir. Sorunun nereden kaynaklandığını görmek için her birini test edin ve uygun şekilde onarın.

Bileşenleri Test Etme

İlk adım, güvende kalabilmeniz için çalışmaya başlamadan önce gücü kesmektir. Multimetre gibi çeşitli test bileşenlerine sahip olmalısınız. Bazı hataları görsel olarak gözlemleyebilirsiniz, ancak diğerleri test edilmeli ve değiştirilmelidir. Tahmin devam ederse, yıkayıcıya daha fazla zarar vermemek için kalifiye çamaşır makinesi onarım teknisyenlerimizle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Sigorta Atma Arızasının Nedenleri ve Belirtileri

Bunun nedeni, dengeleyici bulunmayan bir odada ortak bir ağda bir güç dalgalanması olabilir, buna ek olarak, cihazın elektroniklerinin dahili kısa devresi, ağır yük altında çalışma ve motor sargılarının yanması mümkündür. Sigorta attığında, çamaşır makinesi derhal çalışmayı durdurur, ağa bağlandığında hiçbir şekilde tepki vermez – ve bu, arızanın tek göstergesidir.

Tamirat

Kendiniz tamir etmeyin, uzmanlar bilmiyor, elektronikleri ve dahili cihazı bilmiyorsanız, işlemi bozabilir veya kontrol ünitesine zarar verebilirsiniz. Bu gibi durumlarda, profesyonellerle iletişime geçmelisiniz. Onarım aşağıdaki gibi gerçekleşir: sihirbaz, kontrol modülüne veya güç kaynağına ulaşmak için arka paneli veya ön konsolu açar. Eleman elektrik kablosundaysa, değiştirme sigortanın bulunduğu yerde yapılır.

Uzman, hızlı bir şekilde açık bir açıklığı ve buna göre sigortanın yerini tespit ettiği özel bir cihaza sahiptir. Değiştirme maliyetlerinin ne kadarı modele bağlıdır, ancak çoğunlukla ucuzdur, çünkü bir uzman için bu basit bir işlemdir. Servis merkezine başvurmalı, makinenin modelini adlandırmalı ve tam maliyeti öğrenmelisiniz.

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Call Now ButtonServisi Ara (0850) 811 24 22