Çamaşır Makinesi Sıkarken Sallanıyor ?

Çamaşır Makinesi Sıkarken Sallanıyor ? Çamaşır Makinesi Sıkarken Sallanıyor zamanlayıcı yıkama / durulama ve döndürme durumlarına geçtiğinde ve çamaşır makinesi sallanmaya, çıngırak atmaya ve çarpmaya başlayınca, makineyi düzgün şekilde seviyelendirmenin veya tamburda ki kıyafetleri dengeleme zamanının geldiğini belirleyin. Her birini nasıl yapacağınıza ilişkin ipuçları için aşağıya bakın.

Çamaşır Makinesi Sarsıntı Giderme

Dönme çevrimi sırasında sallanmanın nedenini öğrenin. Sebep genellikle ya dengeli bir dengesizlik yükü ya da kötü dengelenmiş ve ayarlanmış bir makine olacaktır. Çantanın yükünü, kapağı açarak ve ajitatörün bir tarafında diğerlerinden daha fazla olup olmadığını görmek için bakınız; eğer bu bir problemse, onları hareket ettirin, kapağı kapatın, döndürme döngüsünü yeniden başlatın, ve sonuçları gözlemleyin. Özgün çabalar önemli ölçüde yardımcı olduysa, küvette kıyafetlerin yerini biraz daha ayarlamayı deneyebilirsiniz.

Çamaşır Makinesi Sarsıntılı Çalışıyor

Makine yepyeni ve zaten ilk kullanımdan itibaren bu şekilde davrandıysa, ilk kullanımdan önce nakliye cıvatalarının makinenin arkasından çıkarılmamış olması mümkündür. Bu, dönme çevrimi sırasında şiddetli titreşime neden olur. Bir ön yükleyici çamaşır makinesinde kapıyı açıp tambura aşağı doğru bastırarak bu durumda kolayca kontrol edebilirsiniz. Sevkıyat cıvataları makineye hala sabitlenmişse, davul dikey olarak hiç hareket etmez. Onu kuran kişi tarafından çıkarıldıysa, olması gerektiği gibi davul tam olarak elinizin baskısı altında batmalı ve daha sonra bırakıldığında serbest bırakılmalıdır.

Çamaşır Makinesi Sallanıyor Yürüyor

Makineyi eğmeye veya eğmeye çalışın. Bunu yaparken titreşiyorsa, makinenin tabanındaki ayar vidaları doğru şekilde ayarlanmamış olabilir veya daha eski makinelerde, dişliler soyulabilir veya aşınabilir, bu da arızalanmasına neden olur.

Çamaşır Makinesi Aşırı Titreşim

Makinenizi tekrar düzleştirin ve doğru şekilde desteklendiğinden emin olun. Bu, makinenin önüne diz çökerek ve hangi köşenin yüzen ya da zemine temas etmediğini görmek için sallanarak yapılır . Tesviye vidası her seviye aygıtı zemine temas edecek şekilde vidalanmalı (yukarıdan bakıldığında saat yönünde), uzatılmalı veya bitişik taraf vidalanmalıdır (kısaltılmalıdır).

Çamaşır Makinesi Sıkma Yaparken Yürüyor

Kelepçe vidaları parmaklarınızla dönmek için çok sıkı ise ve pervanelere bir yağlayıcıyla püskürtme yardımcı olursa, bir çift pense kullanın. Tüm sevk vidalarının tabana temas ettiğinden emin olduktan sonra makinenizi yeniden başlatın.

Çamaşır Makinelerinde Sıkmada Sarsıntı

Vidalar herhangi bir nedenle kullanılamaz hale gelmişse (kırılmış, sıyrılmış veya başka şekilde hasar görmüş) makineyi desteklemek için pimler kullanınız. Filiz, hurda vinil kompozisyon karosu, kauçuk paspas veya hatta plastik margarin kap kapakları gibi kolayca kesilebilen neredeyse esnek, bozulmayan malzemeden yapılabilir.

Çamaşır Makinesi Sıkmada Titremesi

Köşeler eşit derecede desteklenene kadar, genişlikleri yaklaşık 3 veya 4 inç (7,6 veya 10,2 cm) olan birkaç şim kesin ve bunları her köşenin altına istifleyin.

Son Olarak Yayları Kontrol Edin

Tüm ön yüklü çamaşır makineleri, dönme döngüsünde tüp hareketini nemlendirmek için kullanılan amortisörler içerir. Amortisörler veya destekler taban çerçevesine ve dış küvete bağlıdır ve onlara erişmek için ön paneli veya arka paneli çıkarmalısınız.

Amortisörler zayıflar veya hasar görürse, dengesiz yükler çamaşır makinesinin sarsılmasına veya hareketine neden olur ve makine dönme çevrimi sırasında sık sık yüksek sesle uğraşır. Semptom düzeltilmemişse, diğer bileşenlere zarar verebilir. Şokların kırık ek parçaları, sıvıları sızdırdığını veya nemlendirme eylemini zayıflattığını kontrol edin ve aşınmışsa her iki şokun da değiştirin. Onarmayı denemeden önce cihazın enerjisini kesin. Makineyi yeniden başlatın ve sonuçlarınızı kontrol edin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi