Ev / Beyaz Eşya Arızaları / Çamaşır Makinesi Sıkma Yapmıyor
Çamaşır Makinesi Sıkma Yapmıyor

Çamaşır Makinesi Sıkma Yapmıyor

Çamaşır Makinesi Sıkma Yapmıyor

Çamaşır Makinesi Sıkma Yapmıyor Çözüm Ve Arızaları İlk tahminim tıkanmış bir boşaltma hortumu

Çamaşır Makinesi Neden Sıkmaz

Birçok kişinin kafa karıştırıcı bir şekilde aynı dili kullandığını bildiren iki tamamen farklı belirtileri vardır, bu yüzden doğru makaleye baktığınızdan emin olmanız önemlidir . Eğer yıkayıcı dönmediğini söylerseniz, tamburun döngünün herhangi bir kısmında dönmediği anlamına gelirse, farklı bir ürüne ihtiyacınız var demektir, çamaşır makinesi tamburu dönmüyor . Tamburun normalde yıkama ve durulama üzerinde döndüğü bir yıkayıcıya araştırıyorsanız, ancak döngü sonunda hızlı dönüş yapmıyorsanız, bu makaleye devam edin.

Yıkama Sonunda Sıkma Yapmıyor

Kontrol edilecek ilk şey yıkama yüküdür. Modern çamaşır makineleri denge korumasının dışında inşa edilmiştir ve ciddi hasarlara karşı korumak için dengeli yüklerin dışarı atılmasını reddeder. Bu problem için en kötü yükler, ıslakken ya da küçük yükler, özellikle aralarında tek bir ağır madde varsa, ağır olan tek parçalardır.

Çamaşır Makinesi Su Boşaltmıyor ve Sıkma Yapmıyor

Bu nedenle, gerçek bir hata olmaması için her zaman bir olasılık vardır. Yıkayıcının yükü olmayan veya tamamen farklı (daha dengeli) bir yük ile birlikte dönüp dönmediğini hızlı bir kontrol edin. Eğer varsa, bu sorunu anlamak için bu makaleyi dikkatlice kontrol edin – Çamaşır makinesi sadece tek bir parça veya çok küçük yükler döndürmez.

Sıkmıyor çünkü suyu doğru drenaj yapamıyor Suyu düzgün şekilde dışarı pompalamaz ise

Bir çamaşır makinesi, su boşaltmıyorsa ya da kısmi tıkanıklık nedeniyle izin verilen süre içinde tam olarak değil de, hızlı bir dönüş yapmayı reddedecektir. Bununla birlikte, çamaşır makinesinin suyu düzgün bir şekilde dışarı atmadığı ve içeride çok fazla bir şey kalmadığı açıkça görülmedikçe, bir pompa probleminden şüphelenmeye başlama. Doğal olarak içeride bırakılacak su miktarını karıştırmayın çünkü yıkayıcı düzgün bir şekilde pompalamamış olmasından kaynaklanan miktarla bükülmemiştir.

Su seviye Şalteri Hatası

Belki sadece suyun boşa gitmediğini düşünüyor çünkü “su artık gitti” sinyalini almıyor. Çamaşır makinesi, basınç sistemi söylendiğinde suyun başarıyla pompalandığını biliyor. Arızalı bir basınç anahtarı veya (daha yaygın olarak) bir tıkanıklık, gönderilmekte olan sinyali durdurabilir, böylece rondela dönmeyi reddeder. Sık sık çamaşırları dağıttığı başlangıçtaki yavaş dönüşü yapar, sonra tıklatıp durur.

Yıkama Motoru Arıza

Bir çamaşır makinesinin su seviyelerini nasıl kontrol ettiğini ve suyun ne zaman aktığını anlayabilmek için bu makaleyi inceleyin – Çamaşır makinelerinin su seviyelerini nasıl kontrol ettiği (ürünlerde ortak basınç sistemi arızaları ve onarım yardımları için bağlantılar vardır).

Motor dönmüyor ya da kayış Atmış Olabilir

Yıpranmış bir motorun (veya daha yaygın olarak aşınmış karbon fırçaların) sıkma hızına ulaşması için mücadele etmesine, ancak tamburun yıkama ve durulama işlemine başlamasını sağlaması mümkündür. Normalde böyle bir arıza yıkama ve durulamada sorunlara yol açabilir, bu yüzden çok olası değildir.

Bununla birlikte, dönme döngüsüne geldiğinde, motor bir sıkma girişiminde bulunur, ancak garip bir ızgara veya çatırdama sesi çıkarır ve yarı yürekli sesler duyulur (belki hızda yukarı ve aşağı yönde dalgalanır), motorda bir arıza olabilir. Motor bir sürü fırçalar şüpheli olabilir ama aşırı kıvılcım değilse o PCB veya bir bağlantı arıza üzerinde bir sorun olabilir.

 1. Kullanılan programı kontrol edin. Mümkünse, daha yüksek bir sıkma döngüsüne geçin.
 2. Boşaltma hortumunun bükülmediğinden veya kısıtlanmadığından emin olun.
 3. Yükün büyüklüğünü kontrol edin. Aşırı yüklü veya yetersiz bir yıkayıcı dengesiz hale gelebilir ve azaltılmış bir hızla dönebilir. Öğeleri ekleyin, kaldırın veya yeniden dağıtın ve bir drenaj ve sıkma döngüsü başlatın.

Su Tahliye Pompası

Yıkayıcı tahliye edilmezse, pompa kayışı kırılmış olabilir veya yıpranmış olabilir. Kayışı kontrol edin ve aşırı aşınma belirtileri gösteriyorsa değiştirin.

Drenaj Pompası

Yıkayıcı su tahliye etmezse, tahliye pompası arızalı olabilir. Ayrıca, drenaj pompasına veya drenaj hortumuna takılan küçük bir çorap veya başka bir giyim eşyası için de yaygındır. Pompayı değiştirmeden önce her iki tıkanıklığı kontrol edin.

Tıkanmış Pompa veya Hortum

Yıkayıcı tahliye edilmeyecekse tıkalı bir pompa veya hortum olabilir. Küçük çorabın veya diğer küçük kıyafetlerin su tahliye sistemine girmesi ve pompanın veya pompanın kendisine giden hortumun tıkanması yaygındır. Giysi eşyasını çıkarmak için hortumları pompadan çıkarın. Yıkandığında yıkayıcıdaki herhangi bir suyun hortumlardan dışarı akacağını unutmayın.

Yıkama programı sıkma işleminde sorun

 • Kolay Ütü fonksiyonu seçilmiş olabilir. Bu fonksiyon yıkama programının çalışmasına engel olmaz; fakat daha düşük bir hızda (yani daha düşük devirde) çalışmasına neden olur.
  • Kolay Ütü fonksiyonunu mu kullanıyor musunuz? Fonksiyonu iptal etmeyi deneyin.
 • Sıkma işlemini devre dışı bırakmış olabilirsiniz.
  • Sıkma düğmesini ya da butonunu kontrol ederek sıkma işlemini devre dışı bırakıp bırakmadığınızdan emin olun.
 • Her sıkma işleminden önce çamaşır makinesi suyu boşaltır: eğer boşaltma pompası ya da boşaltma hortumu tıkalı ise bu işlemi gerçeleştiremeyebilir.
  • Boşaltma pompası ya da hortumunun düzgün bir şekilde çalışıp çalışmadığını kontrol edin: pompaya takılmış olan yabancı maddeleri çıkarın. Boşaltma hortumunu çıkarıp içinde kalan suyu boşaltmayı deneyin.
 • Çamaşır makinesine yüklediğiniz çamaşır miktarı programın yükleme kapasitesinden fazla olabilir. Bölye bir durumda çamaşır makinesi aşırı sarsıntılı çalışmamak için yıkama programını durdurabilir.
  • Çamaşır makinesini kullanım kılavuzunda belirtilen kapasitesinin üstünde yükleyip yüklemediğinizi kontrol edin.

Benzer Başlıklar ve Kaynaklar

Samsung Kurutma Makinesi Hata Kodları Samsung Kurutma Makinesi Hata Kodları Arıza Düzeltme Samsung çamaşır kurutma makineniz çalışmıyor. Niye ya? Peki, ekran konsolunda neden olduğunu söyl...
Baymak Servisi 444 1 840 Baymak Servisi klima kombi Isıtma, soğutma, su ısıtıcıları, yenilenebilir enerji sistemleri ve su teknolojileri üretimi yapan Baymak bir evde temel ih...
Derin Dondurucu Ayarı Nasıl Yapılır ? Derin Dondurucu Ayarı Nasıl Yapılır Cihazın çalıştırılması Sıcaklık ayarı Kabin sıcaklığı, yavaşça sola veya sağa çevirerek ayarlanabilir. Düğme, sıca...
Tost Makinesi Çalışmıyor Isıtma Yok İse Tost Makinesi Çalışmıyor Isıtma Yok İse Tost makineleri, ısıtma cihazları olarak sınıflandırılmaktadır. Fonksiyonları, bir dilim ekmek yanında ısınmak...
Elektrik Süpürgesi Motoru Nasıl Değiştirilir ?... Elektrik Süpürgesi Motoru Nasıl Değiştirilir ? emiş motorunun bir kutu vakumunda nasıl değiştirileceğini gösterir. Kanister tabanındaki moto...

İlginizi Çekebilir

Çamaşır makinesi suyu aşırı ısıtırsa ne yapmalıyım

Çamaşır makinesi suyu aşırı ısıtırsa ne yapmalıyım ?

Çamaşır makinesi suyu aşırı ısıtırsa Çamaşır makinesi suyu aşırı ısıtırsa ne yapmalıyım ? Çamaşır makinesinin suyu …

4 Yorumlar

 1. Şener teymen

  Iyı gunler . Makına su bosaltma ıslemını yapıyor fakat sıkma ıslemıne gecemıyor. Yavas 1 tur donuyor ve duruyor – hızlı donme yapamıyor .

  • alt sag veya sol pompa kapağını cisim olabilir temizleyiniz tekrar deneyiniz

 2. ariza

  İyi günler makine sıkma yapmıyor sağ alt köşede bulunan pompası ni açıp temizlendi fakat yine sikmaya geçmiyor sorun ne olabilir

  • marka belirteydiniz daha net cevap olurdu, yıkama motoru veya program arızası olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya Yasak !
Servis Çağrı Merkezi