Çamaşır Makinesi Sıkmada Gürültü Çıkarıyor ?

Çamaşır Makinesi Sıkmada Gürültü Çıkarıyor ? Eski veya yeni çamaşır makineniz sıkma döngüsü sırasında gürültü çıkarırsa, makinenizi düzeltmek için burada bazı kullanışlı onarım ipuçlarımız var. Sıkma sırasında yüksek ses çıkaran bir çamaşır makinesi, bir parçanın aşındığı veya gevşediği anlamına gelir.

Çamaşır Makinesi Gürültülü Çalışıyor

Çamaşır Makinesi Yıkamada Gürültü Çıkarıyor ise Yıkama programlarının düzgün ve sessiz bir şekilde çalışmasını sağlamak için çamaşır makinenizi düz bir yüzeye yerleştirmeniz gerekmektedir. Makinenin ayaklarının düzgün bir şekilde yerleştirildiğinden ve sağlam olduklarından emin olun.

Çamaşır Makinesi Çok Ses Yapıyor

Çamaşır makinesinin kurulumu sırasında, makinenin arka kısmında yer alan ambalaj vidaları sökülmelidir. Ambalaj vidalarının sökülüp sökülmediğini kontrol edin ve bu ve buna benzer diğer plastik sabitleme elemanlarının makinenin içine kaçmamasına dikkat edin.

(makineyi hafifçe öne eğerek sabitleme elemanlarını çıkarın). Tamburda yabancı maddeler varsa çamaşır makinesi gürültülü bir şekilde çalışabilir. Makinenin kapak camından dikkatlice bakarak pompanın içine yabancı madde sıkışıp sıkışmadığını kontrol edin. Çamaşır yıkama topu kullanıyorsanız, çamaşır makinesinin gürültü çıkarmasının sebebi topun tambur içinde hakaret etmesi olabilir.

Çamaşır Makinesi Sıkmada Aşırı Ses ve Sarsıntı Yapıyor

Temizliğin en önemli yardımcı unsurlarından olan çamaşır makineleri kullanıma bağlı olarak zamanla arızalanabilir. Çamaşır makinelerine düzenli olarak bakım yapmak, hem kıyafetleri daha temiz yıkamasını sağlar hem de makinenin uzun süre bozulmadan kullanılmasına yardımcı olur.

Çamaşır makinenizin ömrü doğru kullanıma bağlı olduğu kadar, doğru seçimle de alakalıdır. Öncelikle doğru makineyi almalı ve uygun şekilde kullanmalısınız. Böylece makinenizi uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Fakat doğru makineyi seçmiş ve doğru yöntemleri kullanıyor olmanıza rağmen çamaşır makinenizde zaman zaman sorunlar yaşayabilirsiniz. Çamaşır makinesinden ses gelmesi de en yaygın arızalardan biridir.

Çamaşır Makinesinden Sesli Çalışması

Çamaşır makinesinden ses geldiğini fark ettiyseniz öncelikle makinedeki giysilerin içinde bozuk para vb. gibi materyallerin kalıp kalmadığı kontrol etmelisiniz. Giysilerinize kalmış bir metal parça çamaşır makinesinin ses yapmasına sebep olabilir.

Her çamaşır makinesinde iki adet amortisör bulunur. Bu mekanizme çamaşır makinesinde meydana gelen sarsıntıyı en az seviyede tutmaya yarar. Bu parçalardan biri ya da ikisinde meydana gelen bir arıza makinenin sesli çalışmasına sebep olabilir.

Çamaşır makinesi kazan sürtüyor

Çamaşır makinelerinde kazan rulmanları bulunur. Kazan rulmanında arıza oluştuğunda özellikle sıkma işlemi sırasında makine çok ses çıkarır. Bu durumda yetkili bir servise başvurmak gerekir.

Çamaşır makinesinde, kirli suyu dışarı atmaya yarayan pompa motoru bulunur. Pompa motorunun ömrü 10 ay kadardır. Bu sürenin sonunda değiştirilmelidir, Aksi durumda makine sesli çalışmaya başlayabilir. Bunu yanı sıra pompa motorunda arıza da oluşabilir. Bu durumda da makine sesli çalışır.

Çamaşır Makinesi Tambur Vuruyor

Çamaşır makinesinde önde ve arkada ikişer tane olmak üzer toplam dört ayak bulunur. Bunların herhangi birinin zemine tam oturmaması makinenin sesli çalışmasına sebep olabilir.

Çamaşır makinesinde motor ve kazan kasnağını birleştiren kayış esnemeye başlayıp özelliklerini kaybederse yıkama ve sıkma işlemlerinde makine sesli olarak çalışmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi