Anasayfa / Beyaz Eşya Arızaları / Çamaşır Makinesi Su Boşaltmıyor
Çamaşır Makinesi Su Boşaltmıyor

Çamaşır Makinesi Su Boşaltmıyor

Çamaşır Makinesi Su Boşaltmıyor

Çamaşır Makinesi Su Boşaltmıyor Çözüm Ve Arızaları  Çamaşır makineniz su tahliye etmiyorsa, bu makale nasıl düzeltileceğine dair tavsiyede bulunur. Eğer çamaşır makinesi sadece suya batırılmışsa ve boşalmazsa, önce bu makaleyi kontrol edin – boşaltma veya çekme işlemine ihtiyacınız olmayabilir, hareket ettirildikten ya da suya daldırıldıktan sonra süzülmeyecektir .

Çamaşır Makinesi Neden Su Boşaltmaz

Aksi takdirde, tamir etmeye çalışmadan önce, içinde sıkışan suyu elle tahliye etmeniz gerekir . Faydalı Beyaz eşya İpuçları Eğer çamaşır makineniz su dolu olduğundan sıkışmışsa ya da başka bir u-kıvrıma bağlandıktan sonra tahliye edilmeyecekseniz, başka bir şey yapmadan önce yukarıdaki çamaşır makinesi bağlantısını nasıl tahliye edeceğiniz konusunda uygun paragrafları okumalısınız.

Çamaşır Makinesi  Su Pompası

Yıkayıcı tahliye edilmezse, pompa kayışı kırılmış olabilir veya yıpranmış olabilir. Kayışı kontrol edin ve aşırı aşınma belirtileri gösteriyorsa değiştirin.

Çamaşır Makinesi Drenaj Pompası

Yıkayıcı su tahliye etmezse, tahliye pompası arızalı olabilir. Ayrıca, drenaj pompasına veya drenaj hortumuna takılan küçük bir çorap veya başka bir giyim eşyası için de yaygındır. Pompayı değiştirmeden önce her iki tıkanıklığı kontrol edin.

Diğer Sebepler ve Koşullar

Tıkanmış Pompa veya Hortum

Yıkayıcı tahliye edilmeyecekse tıkalı bir pompa veya hortum olabilir. Küçük çorabın veya diğer küçük kıyafetlerin su tahliye sistemine girmesi ve pompanın veya pompanın kendisine giden hortumun tıkanması yaygındır. Giysi eşyasını çıkarmak için hortumları pompadan çıkarın. Yıkandığında yıkayıcıdaki herhangi bir suyun hortumlardan dışarı akacağını unutmayın.

Kapak Anahtarı Komplesi

Yıkayıcı tahliye edilmeyecekse, kapak anahtarı düzeneği bozuk olabilir. Bu çok yaygın bir sorundur. Kapak anahtarı düzeneği mekanik veya elektriksel olarak başarısız olabilir. Süreklilik için herhangi bir elektrik anahtarını bir Ohmmetre ile test edin. Anahtarlar tasarımlarına göre sürekliliğe sahip olmalıdır.

Kapı Kilit Motoru ve Anahtar Komplesi

Yıkayıcı tahliye edilmezse, kapı kilidi tertibatı kontrol edilmelidir. Kapı kilidi mekanik veya elektriksel olarak başarısız olabilir. Kapı kilidindeki anahtarları Ohmmetre ile test edin. Anahtarlar tasarımlarına göre sürekliliğe sahip olmalıdır.

Çamaşır Makinesi Drenaj Hortumu

Yıkayıcı su tahliye etmiyorsa, tahliye hortumunu kontrol edin. Hortumun yıkayıcının arkasında kıvrılmadığından emin olun. Ayrıca, hortumu pompadan çıkarın ve tıkanıklık açısından kontrol edin.

Çamaşır Makinesi Pompa Filtresi

Yıkayıcı tahliye edilmezse, Pompa Filtresi tıkanabilir. Bu yıkayıcı, su pompasının yakınında bir bozuk para tuzağı olarak adlandırılan bir cihazla donatılmıştır. Bu cihazın amacı, drenajı aşağı doğru aktaran yabancı maddeleri tutmaktır. Normalde, para tuzağı bir erişim panelinden erişilebilir. Ev sahibi akılda tutularak tasarlanmıştır ve normalde temizlenmesi kolaydır.

İlginizi Çekebilir

Buzdolabı Çalıştıktan Bir Kaç Saniye Sonra Tık Sesi İle Durur

Buzdolabı Çalıştıktan Sonra Tık Sesi İle Durması ?

Sayfa İçindekiler Buzdolabının çalıştırıldıktan sonra durma nedenleriBuzdolabı Çalıştıktan Sonra DurmasıBuzdolabı Sorunların tanımı ve özellikleriBuzdolabı motor …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopyalamaya İzin Yok
Servis Çağrı Merkezi