Anasayfa / Beyaz Eşya Arızaları / Çamaşır Makinesi Sürekli Su Alırsa Ve Boşaltırsa ?
Çamaşır makinesi sürekli su alırsa ve suyu boşaltırsa

Çamaşır Makinesi Sürekli Su Alırsa Ve Boşaltırsa ?

Çamaşır makinesi sürekli su alırsa ve suyu boşaltırsa ? Bir yıkama için normal çalışma sırasında, makine birkaç kez suyu toplar ve tahliye eder – en az iki kez: bir kez yıkama için ve bir tanesi durulama için. Tam sayı seçilen programa ve süresine bağlıdır. Ama kesinlikle anormal, eğer üniteniz aniden “açgözlü” olmaya başladıysa ve sürekli su boşaltırsa.

Çamaşır Makinesi Aldığı Suyu Yıkama Yapmadan Geri Boşaltıyor

Yıkayıcı doldurma sırasında suyu tahliye ediyorsa, aşağıdakileri kontrol edin:

  • Ev tahliyesinin en az 30 inç yüksek olduğundan emin olun. Öyleyse, tahliye hortumunun tahliye içine çok fazla itilmediğinden emin olun. Eğer öyleyse, 2 “inç dışarı çekin. Bu sorunu çözmelidir.
  • Ev tahliyesi en az 30 “yükseklikte değilse, kurulum paketine bir sifon önleyici klips dahil edilmiştir. Tahliye hortumunu kaldırmak için hortuma ve yıkayıcının arkasına takılır.

Çamaşır Makinesi Sürekli Su Alırsa Ve Boşaltırsa ?

Bu nedenle, çamaşır makinesi sadece monte edilmişse , kanalizasyona yanlış bağlantı olabilir . Boşaltma hortumu tank seviyesinin altında olduğunda, su yerçekimi ile kanalizasyona akar. Makine yeterli su olmadığını “anlar” ve tekrar su basmaya başlar. Sırasıyla, suyun yeni bir kısmı aynı şekilde gider …

Çamaşır makinesi doğru bağlantısını nasıl kontrol edersiniz?

Yıkayıcı normal olarak bağlandığında, boşaltma hortumu tankın üzerinde olmalıdır: genellikle bir sifona veya bir kanalizasyon borusuna bağlanır, zemin seviyesinden 50-60 cm yükselir. Öyle görünüyor ki eğer yeni kurulan makine sürekli su kazanıyorsa, lavabonun hangi seviyede yapıldığını görmeye dikkat edin.

Çamaşır makinesi sürekli su alırsa ve suyu boşaltırsa ?

Bununla birlikte, bağlantı noktasını göremediğinizde, banyodaki “ekran”, dolap, duvardaki çıkıntı, vb. Bu durumda, basit bir test yapın: çamaşır makinesini çalıştırın ve depo su ile dolduruluncaya kadar bekleyin. Ardından “tahliyeyi” açın ve su basıncının inmesi sırasında “duraklat“. Şimdi kalan suyun seviyesini dikkatlice izleyin: eğer bir duraklamada dökülme durdurulursa, her şey normaldir. Su azalmaya devam ederse (bu, borularda bulunan karakteristik üfürümlere göre görülebilir ve bazen duyulur), o zaman bağlantıda bir sorun vardır. Bu aşamada, yıkama işlemini ertelemenizi ve stylalkı doğru şekilde kuracak olan master’ı çağırmanızı tavsiye ederiz.

Eğer makine yüz yıl önce size kayıt olduysa ve aynı miktar iyi çalıştıysa, ama birden fazla su istemeye başladıysa, problem “iç” dir. Bir şey kırıldı. Bu durumda, makineyi şebekeden kapatın, su besleme hortumunu kapatın ve ek bir tahliye filtresi kullanarak suyu boşaltın.

Bundan sonra, çamaşır makinelerinin tamirinde bir uzman çağırın.

Sürekli olarak suyu topladığı ve tahliye ettiği ana arızalar

Aşağıda stylalka’nın çok fazla su tüketmeye başlamasına yol açabilecek temel sorunları ele alacağız. Dikkatinizi, doğru teşhis ve müteakip tamir için özel ekipmanın gerekli olduğu gerçeğine çekiyoruz! Bu nedenle, kendiniz yapmayı önermeyin.

Arıza
Sorun
Onarım maliyeti

Su seviyesi sensörünün arızalanması

Su seviye sensörü (basınç anahtarı) bozuk olabilir. Tankta ne kadar suyun bulunduğunu ve giriş valfinin körfeze yönlendirilmesi gerekip gerekmediğini belirler. Makinenin doluluk durumu, su sütununun basıncındaki basınç şalteri tarafından belirlenir. Ölçek, tortu ve diğer küçük döküntülerden dolayı, sensörün basınç borusu tıkanabilir ve basınç anahtarı makinenin “beyni” ne yanlış bilgi verecektir. Ayrıca, basınç şalterinin valfleri ve hortumları da kullanılabilir: bir tıkanıklık olduğunda veya hava kaçağı olduğunda – sensör aynı zamanda hatalı veriler verecektir. Sonuç olarak, makine sürekli olarak su dökecektir.

Her durumda, su seviyesi sensörünün kapsamlı bir teşhis ve onarımı veya değiştirilmesi gerekir.

Fiyat için arayın

Giriş valfinin arızalanması

Su beslemesinden sorumlu giriş valfi düzgün çalışmıyor . Valfin arızalı olması ve prensip olarak suyun tıkanmaması ve belki de sadece zarın zayıflamış olması, çünkü suyun kapalı bir durumda bile sızması mümkündür.

Valfi değiştirmek gereklidir.

Fiyat için arayın

* Tablo yaklaşık maliyeti gösterir. Ana makinenin tamiri için tam maliyet tahmini, çamaşır makinesinin incelenmesinden sonra, arızanın doğası, üretici ve model dikkate alınarak sağlanacaktır.

Ve son olarak,  Suyu sürekli toplayan ve tahliye eden bir çamaşır makinesinin çalışması, sadece su kaynağı için aşırı faturalarla doludur. Asıl tehlike, bu durumda yükün normalin üstünde makineye gitmesidir: ilk etapta, ısıtma elemanı acı çeker ve sürekli tekrar gelen suyu ısıtır. Sonuç olarak, pislik daha aktif bir şekilde oluşturulmuştur, bu sayede ısıtma elemanları ve ünitenin diğer bileşenleri zarar görmektedir. Ancak en kötüsü, makinelerde bazen taşmalara karşı sistem koruması olmamasıdır: o zaman yerel sellerden kaçınılamaz.

Bu İşine Yarar Belki ?

Profilo Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Profilo Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Profilo Bulaşık Makinesi Hata Kodları Herhangi bir tutarlı değişiklik fark ederseniz, profesyonel teknisyenlere danışın. Bazı …

soru sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çağrı Merkezi
Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !