Anasayfa / Beyaz Eşya Arızaları / Çamaşır Makinesi Suyla Doluyor, Yıkama Başlamıyor Sonra Duruyor ?
Çamaşır Makinesi Suyla Doluyor, Yıkama Başlamıyor Sonra Duruyor

Çamaşır Makinesi Suyla Doluyor, Yıkama Başlamıyor Sonra Duruyor ?

Çamaşır Makinesi Suyla Doluyor, Yıkama Başlamıyor Sonra Duruyor ? Çamaşır Makinesi Suyla Doldurur, Yıkama Başlamaz Sonra Durur ? Bazen çamaşır makinesi suyu doldurabilir, ancak daha sonra durur ve yıkama programına başladıktan sonra yıkamayı reddeder. Kapak açıksa makine çalışmaz. Bu bir güvenlik özelliğidir, böylece makine açık pozisyonda kapak çalkalamayacaktır. Çoğu zaman acele edebiliriz ve kapağı kapatmayı unutabiliriz. Kapağı kapattıysanız ve makine yalnızca suyla doldurup durduysa, aşağıdakileri okuyun.

Çamaşır Makinesi Su Alıyor Duruyor ?

Çamaşır Makinesi Suyla Doluyor, Yıkama Başlamıyor Sonra Duruyor ? Bunun birkaç nedeni olabilir:

Kapı kilidi Arızası

Her şeyden önce, çamaşır makineniz yıkama döngüsünün başında küveti doldurur. Küvet suyla dolduktan sonra kapağı açık bırakırsanız, çamaşır makinesi döngünün bir sonraki adımına ilerleyemez. Çamaşır makinesinin devir boyunca devam etmesini sağlamak için kapak, kapak şalterine oturmalıdır.

Çamaşır makineniz suyla doluysa ancak kapalı bir kapak ile döngü boyunca ilerleyemiyorsa, kapak anahtarını çıkarın ve değiştirin. tamburun kilitleme aygıtını kontrol edin. Kapı ve tambur arasına sıkışmış yabancı maddeler olabilir. Öğeyi çıkardıktan sonra işlem geri yüklenir.

Kayış Sorunları

Doğrudan tahrikli aletlerin kayışı yoktur. Bu nedenle, kayış sorunları onlar için önemli değildir. Diğer çamaşır makinesi tipleri için, sorunun nedenini araştırmaya, kayışın incelemesiyle başlamak daha iyidir. Dikey tamburlu bir makine kullanıyorsanız, kayışı ünitenin yan duvarının arkasında bulacaksınız. Yatay otomatik rondelalarda arka duvarın arkasında bulunur.

Arızalı ısıtıcı

Çamaşır makinesi su doldurmaya başladığında, ısıtma elemanını açar. Belirli bir su sıcaklığına ulaşıldığında, sensör motoru tetikler. Su yeterince ısıtılmaz sa, sensör tamburu döndürmeye başlamaz. Isıtıcıya ulaşmak için, yıkayıcınızın arka panelini açmanız gerekecektir. Bazı modellerde ısıtıcı ön kısmında bulunur, bu nedenle ön paneli çıkarmanız gerekir.

Arızalı motor

Motor arızası, yıkayıcınızın çalışmasını da durdurabilir. Sık motor sorunları şunları içerir:

  • motorun içinde fırça aşınması;
  • asenkron elektrik motorunda kondansatör çalışmıyor (asenkron elektrik motorlarında fırça yoktur).

Arızalı kontrol modülü

Yukarıdaki hususların tümü sizin durumunuzla ilgili değilse, o zaman kontrol modülüyle ilgili bir arıza yapılması ihtimali vardır. Elektronik kart arızası sadece profesyonellerin idare edebileceği bir problemdir. Yalnızca profesyonel bir tamirci, tamir etmenin mantıklı olup olmadığını belirleyebilir veya değiştirilmesi gerekebilir.

Bu İşine Yarar Belki ?

Buzdolabı Uyarı İşareti Neden Yanar 

Buzdolabı Ünlem İşareti

Buzdolabı Ünlem İşareti Neden Yanar ? Ne Anlama Gelir ? Buzdolabı arızalar için bir uyarı …

soru sor

2 Yorumlar

  1. Ferhunde Dilek Sarılı

    SMS 6082 BOSCH BUlaşık makinem 2-3 seferdir lk yıkamayı yapıyor , parlatıcı alması gereken yerde duruyor. Değşik programlarda denedim. Hep aynı şeyi yapıyor. Ben de maKİNAYI KAPATIP BİRAZ PROGRAMI ÖTELİYORUM. ama ÇÖZÜM DEĞİL TABİİ Kİ.. SORUN NEREDEN KAYNAKLANIYOR ACABA ???

    • Adept

      Sms modellerinde program mekaniktir, genelde resislans sağlam ise program arıza yapmaktadır, sıcaklık istenilen derecede olmadığından ilerlemez, her yıkamada aynı yerde takılacaktır.

Uzmana Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi
error: Kopya İzni Yok