Beyaz Eşya Klima Ev Aletleri Servisi.com.tr Hoşgeldiniz.

Çamaşır Makinesi Suyu Yavaş Alıyor ?

Çamaşır Makinesi Suyu Yavaş Alıyor

Çamaşır Makinesi Suyu Yavaş Alıyor ? bu arıza genellikle sudaki kir pas ve benzeri sebepler yol açar , çamaşır makinesi giriş ventile biriken tortu kum ve benzeri oluşumlar su almasını yavaşlatır hatta su alamamaya kadar devam eder, Çamaşır makineniz suyla yavaşça doluyken veya bazen hiç su akmıyorsa , genellikle giriş filtrelerini tıkar, su valfleri tamamen açık değildir veya bir solenoid valf su girişi sorunudur. Çoğu zaman gürültülü bir ses duyabilirsiniz.veya su doldurmaya çalışırken ya da doldurulması yavaşsa bir ses çıkartır.

Çamaşır Makinesi Suyu Neden Yavaş Alır ?

Çoğu yıkayıcıda, bu sadece bir su sıcaklığı seçiminde gerçekleşir. Bu, çoğu zaman yalnızca SOĞUK suyun doldurulmasının yavaş olması veya SICAK suyun aynı anda değil, doldurulmasının yavaş olması anlamına gelir. Su sıcaklığı seçimlerinden birinin doldurulması yavaş olacaktır, diğeri normal şekilde akacaktır. Hem SICAK hem de SOĞUK su dolgusunun her ikisinin de dolup dolmadığını ya da sadece biri olup olmadığını test edin. Yıkayıcının SOĞUK su doldurma, SICAK su doldurma veya SICAK ve SOĞUK su doldurma ile ilgili bir sorunu olup olmadığını belirleyin.

Çamaşır Makinesi Suyu Çok Yavaş Alma Sebepleri

bu arıza ile karşılaştığınızda su girişini söküp pense yardımı ile ventil içerisindeki filtreyi temizlemek sonuç aldıracaktır diğer  bir arıza olarak ventil bozulmuş olabilir, sizin değiştirmeniz biraz zor olabilir teknik servisimizden yardım talep ediniz.

bir diğer önerimiz yeni nesil yıkayıcılar uzman tavsiyesi şöyle özetlemiş . Yeni çamaşır makineleri geliştirilirken, Az Su ve Az Enerji kullanılarak daha temiz yıkamalarını sağlayacak teknolojiler kullanılmaktadır. Böylece doğal kaynakların daha etkin kullanılması sağlanmaktadır.

Çamaşır Makinesi Suyu Yavaş Neden Alıyor

Makinenizin az su alması, çamaşırlarınızın temizlenmemesi anlamına gelmez. Öncelikle yıkanan çamaşırlarınızın temizliğini kontrol ediniz. Yıkama programında camdan suyu göremeyebilirsiniz, su seviyesi tamburun hemen altında da olsa makine çamaşırınızı başarıyla temizleyecektir.

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Call Now ButtonServisi Ara (0850) 811 24 22