Anasayfa / Nasıl Yapılır ? / Çamaşır Makinesi Yıkama Motoru Nasıl Değiştirilir ?
Çamaşır Makinesi Yıkama Motoru Nasıl Değiştirilir

Çamaşır Makinesi Yıkama Motoru Nasıl Değiştirilir ?

Çamaşır Makinesi Yıkama Motoru Nasıl Değiştirilir ? Tüm kirli çamaşırlarınızı çamaşır makinesine koyarsınız, zamanlayıcıyı ve yıkama döngüsünü ayarlarsınız ve aniden başladığında makine, derin bir uğultu sesi çıkarır ve durur. Yeniden başlatmayı denediğinizde, yalnızca tamburun dönmediğini keşfetmek için.

Çamaşır Makinesi Yıkama Motoru Değiştirme

Sinirlenip yeni bir çamaşır makinesi almaya karar verirsiniz; Ancak, zorunda değilsiniz. Çamaşır makinenizin motoru bozuldu ve kendi başına değiştirmeniz oldukça kolay. Bu adımları takip edin ve kazanılan paranızı kaydedin.

Arızalı Motorunu Çıkarın

İlk adım, bir tornavida kullanarak çamaşır makinenizin arka panelini açmak ve daha sonra cıvatayı ve pabucu deliğini bulmaktır. Bir lokma anahtarın yanı sıra normal bir anahtar kullanarak, kırılmış motoru dikkatlice açın ve çıkarın. Yeni motoru kulağa takın ve iki anahtar kullanarak cıvata, somun ve rondelalarla sabitleyin. Motorun sıkıca yerinde olduğundan emin olmalısınız.

Kayışı yerleştirin

Eski motoru çıkardığınızda, kemeri de çıkarmıştınız. Kemer çalışırken, yeni motorunuzla kullanabilirsiniz. Kayışı dişlilerin üzerine kaydırın ve motorun etrafından geçirin. Yerine oturduktan sonra, somunları, pulları ve germe cıvatasını sıkın. Bir sonraki adım, kemeri, dişliler üzerinde kaymayacak şekilde sıkmaktır; Bir hilal anahtarı ve bir lokma anahtar kullanarak, kemeri sıkmak için motoru makinenin tamburundan uzağa doğru çekin.

Topraklama Teli

Üçüncü adım, akım sızıntısını ve kötü bir şok alma şansını önlemek için toprak telini motora yeniden bağlamayı içerir. Motorun emniyetli olduğundan ve kayışın sıkı olduğundan emin olduktan sonra, topraklama telini yeni motora ve cıvataya tekrar bağlayın ve bağlantıyı bir lokma anahtarla sabitleyin. Kıvılcımların ve akım sızıntısının önlenmesi için cıvata doğru şekilde sıkılmalıdır.

Ana Kablo

Devam etmeden önce, motorun sabitlendiğinden ve tüm bağlantıların doğru yerlerinde olduğundan emin olun. Son adım olarak, ana kabloyu yeni motora yeniden bağlamanız gerekir. Bu kablo esasen güç kablosudur ve motora elektrik gücü sağlamak için gereklidir.

Bu işlem yarım saatten fazla sürmez ve eğer doğru şekilde yaparsanız, çamaşır makineniz normal şekilde çalışır. Tabii ki, motorun değiştirilmesiyle ilgili tehlikeler var ve tüm güvenlik kurallarına uymalısınız. Bunu yapamayacağınızı düşünüyorsanız veya elektrikli cihazlarla çalışmak için şartsızsanız, çamaşır makinenizin onarımını yapmak için kalifiye bir servis mühendisi kiralayabilirsiniz. Yeni bir motorun maliyetinin yeni bir çamaşır makinesinden önemli ölçüde daha az olacağını unutmayın.

İlginizi Çekebilir

Çamaşır Makinesi Motor Kömürleri Nasıl Değiştirilir

Çamaşır Makinesi Motor Kömürü Nasıl Değiştirilir ?

Sayfa İçindekiler Çamaşır Makinesi Motor Kömürleri DeğiştirmeÇamaşır makinesi kömürü biterse ne olurKömürlerin aşınmış olup olmadığını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopyalamaya İzin Yok
Servis Çağrı Merkezi