Anasayfa / Beyaz Eşya Arızaları / Çamaşır Makinesi Yumuşatıcı Almıyor ?
Çamaşır Makinesi Yumuşatıcı Almıyor

Çamaşır Makinesi Yumuşatıcı Almıyor ?

Çamaşır Makinesi Yumuşatıcı Almıyor Çoğu hane, statik azaltma kabiliyeti nedeniyle bir sıvı yumuşatıcı kullanır. Yumuşatıcı, genellikle kıyafetlerin taze ve temiz kokusunu almasına zarar vermez. Kumaş yumuşatıcı birkaç yarar sağlasa da, yıkayıcı da boşalmama gibi bazı sorunlar ortaya çıkabilir. Yumuşatıcısı doğru kullanmama, çamaşır makinenize aşırı yüklenme veya tıkanmış bir dağıtıcı bulundurma arasında, yumuşatıcınızın neden su boşaltmayı reddettiği konusunda birkaç farklı senaryo vardır.

Çamaşır Makinesi Neden Yumuşatıcı Almaz

Çamaşır Makinesi Yumuşatıcı Almıyor ? Otomatik dağıtıcıya sahip olmayan eski bir çamaşır makineniz varsa, çamaşır yumuşatıcıyı ne zaman ekleyeceğiniz ve yıkama yükü boyutunuza uygun bir miktar kullanmayı bilmeniz için yıkama döngüsünü doğru bir şekilde zamanlamanız gerekir. Aksi halde yumuşatıcı, akıcı madde etkin bir şekilde akmaz ve yeni yıkanmış çamaşırları lekeleyebilir.

Çamaşır Makinem Yumuşatıcı Almıyor

Kullanılacak uygun miktarlar için kumaş yumuşatıcı paketindeki talimatları gözden geçirin. Yıkayıcınız sıkma döngüsünü ve durulama için geçişleri bitirir bitirmez kapağı açın ve kumaş yumuşatıcısının akıtma tabağına dökün.  giysilerin lekelenmesini önlemek için yumuşatıcının Çamaşır Makinesi ortasındaki yumuşatıcıyı dökmenizi önerir.

Çamaşır Makinesi Yumuşatıcı Almıyorsa

Çamaşır Makinesi Aşırı Yüklemekten Kaçının

Çamaşır makinenizi çamaşırlarla aşırı yüklerseniz, çamaşır yumuşatıcı çamaşırlar arasında sıkışabilir ve durulama devresi boyunca hiç bir zaman tamamen eriyemez veya yıkama suyundan boşaltılabilir. Üst yük yıkayıcı küvetini yaklaşık üçte ikisi doldurarak, karıştırıcının küvetinin görünür olmasını sağlayın.

Bir önden yüklemeli yıkayıcı, bir üst-yükleyiciden daha az su kullandığı için, giysilerin dolaşım için yeterli alana sahip olması ve su, sabun ve yumuşatıcının kumaşlara nüfuz etmesi için yeterli alanın olması çok önemlidir. Eğer lavabonun ağzına kadar doldurulursa, boşaltma problemlerine sahip olursunuz. Maksimum yıkama yükü boyutunu doğrulamak için Çamaşır Makinesi birlikte verilen kullanım kılavuzunu gözden geçirin.

Tıkanmış Çekmeceyi Kontrol Edin

Yumuşatıcı, otomatik bir dağıtıcının boşaltma deliklerinde tıkanmayı engelleyerek tıkanabilir. Dağıtıcıyı yıkayıcısından çıkarın. Bölmenin yanında veya arkasında bir kilitleme düğmesi bıraktıktan sonra dışarı çıkmalıdır. Dispenseri ılık suyla iyice temizleyin, bir süngerle veya eski bir diş fırçasıyla ovalayarak inatçı yumuşatıcıyı temizleyin.

Dağıtıcıyı Çamaşır Makinesi takmadan önce, temizliğini test etmek için suyla tamamen doldurun. Doldurulduğunda, su boşaltılmaya başlamalıdır. Dispensörün boşalmaması durumunda, kalıntı hala drenaj çıkışlarını engellemektedir; temizlik rejimine devam edin.

Bilmeniz Gereken Diğer Hususlar

Yumuşatıcı drenaj sorunları bazen otomatik dağıtıcıda sorun değil, Çamaşır Makinesi düşük su basıncının sonucudur. Çamaşır Makinesi su vanası ekranları suyumuzdaki tortu ve döküntülerle tıkandığında, tıkanıklık Çamaşır Makinesi su basıncını azaltabilir ve yumuşatıcının sağa akmasını engelleyebilir. Çamaşır makinesinin arkasındaki ana su besleme valflerini kapatın. Her iki su filtresinin her birini, her su vanasına birer tane olmak üzere, her iki su filtresini – sıcak ve soğuk – ayırın. Ekranları çıkarın ve bunları temizlemek için ılık su altında çalıştırın, sonra tekrar takın.

 

Bu İşine Yarar Belki ?

Profilo Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Profilo Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Profilo Bulaşık Makinesi Hata Kodları Herhangi bir tutarlı değişiklik fark ederseniz, profesyonel teknisyenlere danışın. Bazı …

soru sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çağrı Merkezi
Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !