Anasayfa / Beyaz Eşya Arızaları / Çamaşır Makinesi Yumuşatıcı Erken Alıyor ?
Çamaşır Makinesi Yumuşatıcı Erken Alıyor

Çamaşır Makinesi Yumuşatıcı Erken Alıyor ?

Çamaşır Makinesi Yumuşatıcı Erken Alıyor Bazen çamaşır yumuşatıcı düzgün çalışmıyor gibi görünüyor, çamaşırlar yumuşatılmıyor ve kremi kokmuyor. Bunun nedeni makineye çok erken alınmasıdır, çoğu zaman erken durulama sırasında ve bu nedenle çamaşırlardan uzakta durulanır. Genelde Yumuşatıcı içerisine giren ve sifonlama işlemine başlanan pis sudan kaynaklanır.

Çamaşır Makinesi Yumuşatıcı Neden Erken Alır ?

Çamaşır Makinesi Yumuşatıcı Erken Alıyor Bu problemi anlamak için sistemin nasıl çalıştığını bilmek gerekir. Şartlandırıcı, su tahliyesinden suyla, özel bir su vanasından veya durulamaya kullanılan soğuk suyun dağıtıcının üstündeki hareketli bir ağızlık vasıtasıyla bölmeye akıtılarak temizlenir. Bütün suyun makineye akıtıldıktan sonra kalan su, bölmenin arkasındaki küçük plastik borudan sifon çekilmelidir.

Çamaşır Makinesi Yumuşatıcıyı Yıkama Sırasında Alıyor ?

Çamaşır Makinesi Yumuşatıcıyı Yıkama Sırasında Alıyor Böylece su seviyesi, hatta kumaş koşullandırıcı seviyesi küçük bölmenin üstüne döküldüğünde, kalan suyun atılması için tasarlanan sifonlama işleminde tutulduğu zaman, bu durumun kendisinin bu tüpü ve makineye sifon yapmasına neden olur. Bu nedenle, kumaş yumuşatıcı bölmesine giren çok küçük miktarlarda ekstra su, yıkama veya durulama sırasında sifondan başlayarak, alınmadan önce (genellikle son veya sondan bir önceki durulamaya kadar) başlayabilir.

Yumuşatıcıyı Deterjanla Birlikte Alıyor ?

Yumuşatıcıyı Deterjanla Birlikte Alıyor Yaygın problemler, sabun dispanserinin üst kısmında Çekmecede. bu da suyun, kumaş yumuşatıcı bölmesine püskürtülmesine veya yüksek su basıncının, suyun, kumaş yumuşatıcı bölmesine girmesine neden olur. Ayrıca, eğer monte edilirse, bir manivela ile çalıştırılan yönlendirme çamaşır makinelerinde sıkışmış bir sabun dispenseri nozulu bu arızanın oluşmasına neden olabilir bu meme sistemi bu makalede daha ayrıntılı olarak açıklanmıştır, kumaş koşullandırıcı dışarı alınmamaktadır.

Çamaşır Makinesi Ön Yıkama Sırasında Yumuşatıcı Alıyor ?

Çamaşır Makinesi Yumuşatıcı Neden Erken Alır Dökme arıtımıyla bölgesindeki Yumuşatıcı bölmesini doldurmayın. Bölmenin içinde genellikle ince bir çizgi olan maksimum seviye göstergesine dikkat edin. Kumaş yumuşatıcı bölmesinin çok yüksek doldurulması ve kapatılması, çamaşır yumuşatıcı sıvısının üstüne dökülmesine ve bu sayede sifon işlemine başlayacaktır.

Bu İşine Yarar Belki ?

Profilo Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Profilo Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Profilo Bulaşık Makinesi Hata Kodları Herhangi bir tutarlı değişiklik fark ederseniz, profesyonel teknisyenlere danışın. Bazı …

soru sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !