Anasayfa / Püf Noktası / Çamaşır Makinesinde Nevresimler Nasıl Yıkanır ?
Çamaşır Makinesinde Nevresimler Nasıl Yıkanır

Çamaşır Makinesinde Nevresimler Nasıl Yıkanır ?

Çamaşır Makinesinde Beyaz Çarşaflar Ve Nevresimler Nasıl Yıkanır ? Yatağınız sakin ve huzurlu bir mekan olmalıdır. Mükemmel temiz ve hoş kokulu, tamamen taze çarşaflarda üstün konforu hak ediyorsunuz.

Çamaşır Makinesinde Nevresim Nasıl Yıkanır ?

Çamaşır Makinesinde Beyaz Çarşaflar Ve Nevresimler Nasıl Yıkanır Sadece bu adımları izleyin ve yeni yıkanmış yastıklarınız üzerinde mükemmel bir uykunun olsun. Çamaşır ip uçlarımızı görelim.

Beyaz Çarşaf Ve Nevresim Yıkama

1. İzlemek istediğiniz özel temizlik gereksiniminiz olmadığından emin olmak için tüm etiketleri ve yıkama talimatlarını okuyun. Yaprakların çoğu evde çamaşır makinenizde yıkanabilir, ancak özel kumaşlar dikkatlice düşünülmesini gerektirebilir.

Nevresim Nasıl Yıkanmalı ?

2. Bir leke ne kadar uzun kalırsa, çıkarması zorlaşır, bu nedenle bir lavabosu veya kepçeyi ılık suyla ve yarım kepçe deterjan doldurarak ıslatma çözeltisi oluşturun.

Kağıdı bir saat bekletmeden önce, çözeltiyi elle iyice karıştırın. Üste doğru yüzmeye devam ederse, dalmasını sağlamak için beyaz bir havlu kullanın.  Islattıktan sonra, normal şekilde yıkamaya eklemeden önce fazlalığı hafifçe sıkın. Bu şekilde lekeleriniz birleşme şansı yakalamadan hemen kalkacaktır.

3. Çamaşır makinenizde malzeme için güvenli olan en sıcak su ayarını kullanın. Polyester karışımları en iyi ılık su kullanılarak yıkanır, pamuk ise sıcak suyu tolere edebilir. Sıcak su, çoğu mikrop öldürür ve yataklarda gelişen toz akarlarıyla ilgilenir.

4. Her hafta en az bir kez yıkayın. Çarşaflarımızı yıkamayı unutmak bazen kolay olsa da, şu şekilde düşünün: Bazı insanlar yataklarında, kıyafetlerinde olduğundan daha fazla zaman geçirirler. Kıyafetlerimizi düzenli olarak yıkıyoruz, böylece çarşaflar farklı olmamalı.

5. Renge göre ayırın. Kıyafetler gibi, koyu renkler veya kırmızılar daha açık renklerde donuklaşabilir veya akabilir.

6. Mümkünse, sayfaları dışarıda kurumaya bırakın. Güneş ışığı doğal bir dezenfektandır ve beyazları aydınlatmaya yardımcı olur. Mümkünse, bunu birkaç ayda bir yapın.

7. Her zaman yatak çarşaflarını ütüleyin, çünkü ütüleme yıkamadan sonra kalan son mikropları ve toz akarlarını öldürmeye yardımcı olur. Ütü ayrıca yatak çarşaflarını kolayca saklamanıza yardımcı olur.

Yatak odası nevresimleri kaç derecede yıkanır ?

Nevresim yıkamak için yapılması gerekenler;

1. Nevresimlerimize beyazlar ve renkliler olarak ayıralım.

2. Ardından aynı renkli nevresimlerimizi terslerini çevirerek çamaşır makinesine koyalım. Böylece nevresimlerimizin renkleri solmayacaktır.

3. Daha sonra çamaşır makinemizin deterjan gözüne deterjan, yumuşatıcı gözüne yumuşatıcı koyalım. İsteğe göre deterjan gözüne çamaşır sodası koyabiliriz. Çamaşır sodası nevresimin renklerini sabitleyip, lekeleri çıkaracak ve nevresimi pırıl pırıl yapacaktır.

4. Makinemizin yıkama derecesini 30 dereceye devrini de 600 devire ayarlayalım. Bu sıcaklık ve devir nevresimlerimize için yeterlidir. Daha fazla devir ve sıcaklıkta nevresimlerimize solabilir ve kırışır.

5. Daha sonra günlük yıkama programlarından birini seçerek çamaşır makinemizi çalıştıralım.

Nevresim takımları da tıpkı kıyafetler gibi yıkanma aşamasında çekebilir ve yıkanmaktan zamanla aşınabilir. Nevresim nasıl yıkamalı?

Nevresim takımlarınızı uygun şartlarda yıkarsanız, uzun süre yıpranmadan kullanabilirsiniz. Çok sıcak su ile yıkanan nevresim takımlarının çekme ihtimali vardır. Ayrıca aşırı sıcak su nevresim takımlarınızın çok çabuk yıpranmasına neden olur.

40 derece nevresim takımlarını yıkamak için idealdir. 40 derece enerji tasarrufu sağlamanıza da yardımcı olur. Ayrıca 40 derecede yıkanan nevresim takımları 90 dereceyle yıkanan takımlara oranla çok daha iyi sonuç verir.

Nevresim takımlarınızı yıkarken, mutlaka renkli ve beyazları ayırın. Böylece nevresim takımlarınızın rengini korumuş olursunuz. Koyu renkli nevresim, birlikte yıkadığınız açık renkli nevresimi boyar.

Aldığınız yeni bir nevresim takımını yıkamadan kullanmayın. Nevresim takımını yıkamanız yumuşamasını da sağlar. 

Bu İşine Yarar Belki ?

Ankastre Elektrikli Ocak Nasıl Temizlenir ?

Ankastre Elektrikli Ocak Nasıl Temizlenir ?

Ankastre Elektrikli Ocak Nasıl Temizlenir ? Ocağın tamamen kapalı ve soğuk olduğundan emin olun. Bir …

soru sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi
Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !