Anasayfa / Beyaz Eşya İpuçları / Çamaşır Makinesinde Çok Fazla Köpük Oluşması

Çamaşır Makinesinde Çok Fazla Köpük Oluşması

Çamaşır Makinesinde Çok Fazla Köpük Oluşması Makinenize uygun olmayan deterjan kullanıyor olabilirsiniz. Kullandığınız deterjanın kaliteli ve makinenize uygun olması gerekmektedir. Deterjan aşırı miktarda kullanılmış olabilir. Önerilen miktarda ve ölçüde deterjan kullanmaya dikkat etmeliyiz. Deterjan uygun olmayan koşullarda saklanmış olabilir. Deterjanı yanlış göze koymuş olabilirsiniz.

Çamaşır Makinesinde Neden Köpük Oluşur

Tül, perde gibi çamaşırlar delikli olduğu için yapılarından dolayı aşırı köpüklenme oluşur. Bu tür çamaşırlarda deterjan kullanımlara azaltmak gerekmektedir. Makinenizin kazan temizliği uygulanmamış olabilir. Ayda bir defa düzenli olarak kazan temizliğinin yapılması gerekmektedir

Çamaşır makinesinde çok fazla köpük oluşması Çamaşır makinenizde çok fazla köpük olması, çamaşırların yıkanmasına ve tekrar yıkanmasına neden olabilir. Peki bunu önlemek için ne yapabilirsin ve neye sebep olur? İlk olarak, neden çok fazla köpük kötü bir şeydir? Çok fazla köpük, çamaşırların birbirine sürtünmesini önlemek suretiyle iyi bir yıkamayı önler. Bu sürtünme, çamaşır yıkamanın en önemli parçalarından biri.

Günümüzün modern çamaşır makinelerinde, tamburdaki köpük seviyesini izleyen sensörler bulunmaktadır. Makine aşırı köpük algılarsa, köpükler temizlenene kadar ekstra durulama yapmaya devam eder. Bu sadece su, enerji ve zaman atmakla kalmıyor, aynı zamanda kumaşlarda kalan tazeliği de etkiliyor, çünkü ekstra durulamalar herhangi bir parfümü yıkayabiliyor.

Çok fazla köpük, çamaşır makinesini su pompalamadan, sistemi bloke etmekten ve daha fazla köpük çalmaktan da vazgeçebilir.

Çok fazla köpüğe neden olan nedir?

Çok fazla köpüğün en yaygın nedenleri çok fazla deterjan yıkamak ya da Ariel gibi kaliteli bir deterjan kullanmamak. Ariel, su seviyelerinin optimum düzeyde kontrol edilmesini sağlayan ilave bileşenlerle doğru temizleme gücü seviyesini sağlamak için özel olarak formüle edilmiştir.

Bu nedenle, aşırı köpüğü önlemek için yapabileceğiniz en iyi şey, kaliteli bir deterjanın doğru miktarını eklemektir. En kolay çözüm, önceden dozlanmış bir deterjan kullanmaktır.Ariel 3in1 PODS Yıkama Kapsülleri Orijinal , ya da Ariel deterjan ile bir dozlama cihazı kullanın.

Bunu başka nasıl çözebilirsin?

Su sertliğini kontrol etmek de önemlidir. Suyunuz düşündüğünüzden daha yumuşaksa, çok fazla deterjan ekliyor olabilirsiniz, bu yüzden yerel su yetkilinize danışın.

Kireç önleyici ürünler de suyu yumuşatır, bu nedenle çok fazla köpüğünüz varsa bunları kullanmayı bırakın. Diğer su yumuşatma sistemlerini de kontrol edin.

Tek bir yıkamada anında sabitlemek için, dağıtıcı çekmecenize bir kumaş kremi kapağı eklemek yardımcı olabilir. Makine daha sonra konsantre kumaş kremi giysi almak durdurmak için durulama için su alır zaman eklemek için en iyisi. Bu köpük miktarını azaltmaya yardımcı olmalıdır.

Sadece durulama ve sıkma sırasında aşırı köpüklenme

Durulama ve sıkma sırasında fazla köpük alırsanız, bunun nedeni olabilir. Çamaşır makinesi problemleri , sisteminizin kısmi tıkanması gibi. Bu, tıkanıklığı tamburdan dışarı akıtmaya yetecek kadar geniş, ancak suyun hala dışarı akabileceği kadar küçük olması gerektiğinden, bu oldukça nadirdir. Bu durumda, köpükler mevcut olacak, ama çok fazla olmamalı.

Bu İşine Yarar Belki ?

Bulaşık Makinesi Üst Rafı Nasıl Çıkartılır Takılır

Bulaşık Makinesi Üst Rafı Nasıl Çıkartılır Takılır ?

Bulaşık Makinesi Üst Rafı Nasıl Çıkartılır Takılır ? Büyük tencere, tava ve tepsi  yıkamak söz …

soru sor

2 Yorumlar

  1. Profilo makine kullanıyorum yaklaşık bir aydır sürekli ya sulu çıkarıyor yada köpüklü bırakıyor makinede herhangi bir pislik yok temizledim ama hala devam etmekte sebebi ne olabilir tahminen ilaçtan mi kaynaklanıyor ki

    • Adept

      Pompa kapağını açıp temizleyiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çağrı Merkezi
Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !