Anasayfa / Beyaz Eşya İpuçları / Çamaşır Makinesinde En iyi Deterjan Hangisidir ?
Çamaşır makinesinde en iyi deterjan hangisidir

Çamaşır Makinesinde En iyi Deterjan Hangisidir ?

Çamaşır makinesinde en iyi deterjan hangisidir ? Deterjanlar onlarca yıldır başarıyla kullanılmaktadır. Eğer sıvı kesinlikle daha iyi olsaydı, tozun şimdiye kadar kaybolmasını beklerdiniz, ama olmadı. Görebildiğim kadarıyla, sıvının avantajları, deterjanın zaten bir çözelti içinde çözüldüğüdür.

Toz mu, Sıvı mı Yoksa Tablet mi ?

Soğuk su kullananlar sadece çamaşır makineleri veya su basıncı düşük olan kişiler sıvının daha iyi olduğunu görebilirler. Bazı toz haline getirilmiş deterjan, soğuk suda da çözülmeyebilir veya çekmeceden uygun şekilde temizlenemez. Bununla birlikte, sıvı deterjanın tozdan daha iyi yıkadığını iddia eden hiçbir şey duymadım.

Sıvı Deterjan Olumsuz Tarafları

Sıvı deterjan hakkında fark edilmesi gereken en önemli şey beyazlatıcı madde içermemesidir. Çamaşır suyu çamaşır makinesini bakteri ve siyah küflerden arındırmaya yardımcı olur. Bu nedenle renkli çamaşırlara naziktir ancak beyazlar için çok etkili değildir. Sıvı deterjan çoğunlukla düşük sıcaklıktaki yıkama programlarında kullanılıyorsa, zaman içinde ciddi sorunlara neden olabilir. Pis balçık ve yağ birikebilir ve kötü kokulu bir çamaşır makinesine neden olabilir. Can sıkıcı olmanın yanı sıra, bu yağ ve balçık, çamaşır makinenizin ömrünü kısaltabilir.

Deterjan Tabletleri

Deterjan tabletleri uygundur, çünkü önceden belirlenmiş bir doz içerirler. Bunlar çoğunlukla rahat bir üründür. İçindeki deterjanın daha iyi performans göstermesi muhtemel değildir, ancak etrafta dökülecek herhangi bir ölçüme gerek yoktur ve etrafta dökülecek başıboş bir deterjan yoktur. Deterjan da aynı şekilde yıkanırsa, dozu azaltıyorlarsa, deterjanlardan daha iyi olmalıdırlar. Yine de gevşek deterjanlardan çok daha pahalıya mal olmaları muhtemeldir.

Sadece Bir Deterjan Kullanmıyorsanız

Birçok insanın yalnızca bir deterjan türü alıp kullanmasına rağmen, en az iki farklı tür kullanarak daha iyi sonuçlar almanız gerektiğini biliyor muydunuz? Ekolojik deterjan kullanmak istiyorsanız, belki dört bile.

Karar vermeden önce bu yazı sadece daha fazla deterjan kullanmanızı sağlamaya çalışıyor – değil. Bu, çamaşır ve çamaşır makineniz için en etkili yıkama sonuçlarını ve en iyi bakımı elde etmekle ilgilidir. Birden fazla tipin satın alınması ve stoklanmasının ilk çıkışından ayrı olarak, farklı işler için farklı deterjanlar kullanmanın maliyeti daha fazla olmamalıdır. Daha fazla kullanmazsınız, farklı yıkama yükleri arasında aynı miktarda paylaşırsınız. Örneğin, birkaç marka kahve satın almak farklı olmazdı. Daha fazla kullanmazsın, aralarından seçim yapabileceğin daha çok şey olurdu.

En İyi Çamaşır Deterjanı Hangisidir ?

Birden fazla deterjan türü kullanmanın temel argümanı beyaz çamaşırların ve koyu renkli çamaşırların iki farklı iş olduğudur. İdeal olarak uzman deterjanlar gerektirirler.

Beyazlar için parlak beyaz kalmaları için ağartıcı içeren deterjan gerekir. Ayrıca, çamaşır makinenizi bugünlerde sağlıklı tutmak için tasarlanmış temel bakım yıkamaları için de bu tür bir deterjan gerekir (çamaşır makinelerinde yağ, koku ve siyah küf oluşumları ). Bununla birlikte, beyazlatıcı maddeler içeren deterjan koyu renkli çamaşırlar için çok iyi değildir çünkü renkleri solmayabilir.

Çamaşır Deterjanı Nasıl Seçilir?

  • Yalnızca ağartma maddesi içeren bir deterjan kullanırsanız, beyazlarınız hoş ve beyaz olur, ancak koyu renkleriniz solmaya başlayabilir
  • Yalnızca ağartıcı madde içermeyen bir deterjan kullanırsanız, renkleriniz renklerini çok daha uzun süre tutar, ancak beyazlarınız parlak ve beyaz kalmaz ve cimri görünmeye başlayabilir
  • Sıvı deterjan ağartma maddesi içermez, ayrıca çamaşırlarınızda Ariel renkli toz gibi renklere bakmak için tasarlanan deterjan
  • Biyolojik deterjanlar ipek ve yünlüler üzerinde kullanılmamalıdır (aşağıdaki yazıya bakınız)
  • Ekolojik olarak uygun veya 30 derecelik bir yıkama deterjanı, ara sıra hafif kirli çamaşırlar için de kullanılabilir. Onlar için henüz erken günler ve ağır kirlenme veya yatak ve iç çamaşırları vb. İçin çok iyi değiller. Ancak ne zaman az kirli bir şeyi yıkıyorsanız, etkili bir şekilde kullanabilirsiniz.

İpek ve yünlüler

Yıkamak ipek, çamaşır yıkama ve yünlüler çok varsa, bazı deterjanlar bu kumaşlar zarar görmesine neden olabilir çok çünkü deterjan başka tür stok gerekebilir.

Bu İşine Yarar Belki ?

Buzdolabı Aylık Ne Kadar Elektrik Tüketiyor

Buzdolabı Aylık Ne Kadar Elektrik Tüketiyor ?

Buzdolabı Aylık Ne Kadar Elektrik Tüketiyor ? Buzdolabı Aylık Ne Kadar Elektrik Tüketiyor Okuyucuların “gözbebeklerine”  …

soru sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !

Servisi Ara (0850) 333 1 687