Ev / Beyaz Eşya İpuçları / Çamaşır Makinesinde Perdeler Nasıl Yıkanır
Çamaşır Makinesinde Perdeler Nasıl Yıkanır

Çamaşır Makinesinde Perdeler Nasıl Yıkanır

Çamaşır Makinesinde Perdeler Nasıl Yıkanır Çamaşır Makinesinde Perdelerinizin malzemesine bağlı olarak, bunları sadece çamaşır makinesine yerleştirerek temizleyebilirsiniz: Çamaşır makinenizde hassas bir döngü varsa, kullandığınızdan emin olun; Aksi takdirde, yavaş bir sıkma ile soğuk bir yıkama seçin.Normal çamaşır deterjanı kullanmanız iyi olacaktır.

Çamaşır Makinesinde Perde Yıkama

Özellikle malzeme küçülmesinden endişe ediyorsanız, perdeleri çamaşır makinesine koyma ve bunun yerine el yıkaması riski yoktur.

Çamaşır makinesinde perdeleri ne zaman temizlenir: Bu seçenek, suyu tutacak ağır malzemelerden ziyade, hafif perdelerle en iyi şekilde çalışır.

Bununla birlikte, bazı malzemelerin bir çamaşır makinesine konulduğunda özel dikkat gerektirdiğini unutmayın – örneğin, hassas pamuklar sıcak yıkamalarda büzülebilir. Aklamadan önce perdelerinizde etiketi kontrol ettiğinizden emin olun.

Çamaşır Makinesi Kullanarak Perdemizi Yıkayabilir miyiz?

Bu sorunun cevabı aslında kendinize şu soruyu sormaktır: “İçine sığar mı?” Çamaşır makineniz kıyafetlerinizi ve hatta değerli perdelerinizi temizlemek için ihtiyaç duyduğu tüm özelliklere sahip olabilir. Çamaşır makineleri genel olarak çok güçlüdür ve içerisine koyduğunuz her şeyi temizler. Sorun, iyi temizlenip temizlenmediği konusunda değil, ama perdeleriniz içeri girebiliyorsa sorun değil.

Genel olarak, evet, perdelerinizi kendi çamaşır makinenizde temizlemeniz mümkündür, ancak bunun yeterince büyük olmadığını anlayabilirsiniz. Profesyonel bir takımı sizin için temizlemeyi düşünmelisiniz. Bu size zaman, stres kazandırır ve pencereleriniz dahil evinizin diğer kısımlarını temizlemenize izin verebilir. Perde temizliği, büyük makinelerin üstesinden gelebilecek büyük çamaşır makinelerinde yıkayabilecekleri bir yıkama ve kurutma deposunda yapılması en iyisidir.

Bunu yaparken para biriktirebileceğini biliyor muydun? Niye ya? Basitçe, kendi çamaşır makinenizde bir perdeyi yıkadığınız zaman, şansınız sadece bir tanesi büyüktür. Diğer perdeler için tekrar yapmak için elektrik kullanacaksınız. Profesyonel bir takımın bunu yapmasına izin verdiğinizde, bunların hepsini tekrar tekrar yıkamasına izin verebilirsiniz. Her zamankinden çok daha temiz olacağından emin olabilirsiniz.

Perdeleri Nasıl Yıkamalısınız

Perdelerinizi temizlemek için gerekli olan tüm şeyleri düzgün bir şekilde yerine getirecek bazı firmalar var. Bu ülkedeki çoğu şirket onu alacak ve size ulaştıracaktır. Profesyonel bir temizlemeniz olabilir ve herhangi bir şey kırmamaya, perdelerin daha küçük olmasına veya rengini değiştirmediğine emin olabilirsiniz. kumaşın aksanının nasıl korunacağını bilen insanlardan onları temizlemelerini sağlamak her zaman çok iyi bir fikirdir.

Perdeler, eve eklenen oldukça narin parçalar. Yıkandıklarında ve yanlış kurumuşlarsa, tamamen yanlış görünebilirler. Bu, çoğu insanın başka bir perde almak istemediğinizden geçmesi için genellikle büyük bir sorundur. Sadece onları doğru şekilde temizleyin ve kendinize biraz para kazandırın.

Tül Perde Nasıl Yıkanmalı

Tül perde yıkamasında önerilen, 40 derecede yıkanmalıdır. Yıkama yapacağınız deterjan ve yumuşatıcıları kendini kanıtlamış kaliteli markalardan seçin.

Makinenizi normal yıkama programı alın ve çalıştırın. Makineye su dökülmeye başladığında programı iptal edip, 40 derece ön yıkamalı programı getirin.400 devir programına ayarlayın bu yıkama programı yaklaşık 2 saat sürebilmektedir. Perdeyi yıkadıktan sonra kurutmak için olması gereken yere asın.

Benzer Başlıklar ve Kaynaklar

Soğuk Oda Ve Derin Dondurucu Bakım Arıza Montaj Se... Soğuk Oda Ve Derin Dondurucu Bakım Arıza Montaj Servis Soğutma Sistemleri günde 24 saat açıktır ve her türlü konut ve ticari ısıtma sistemleri, onarım...
Evde Olmadığım Zamanlarda Klima AÇIK mı, Yoksa KAP... Evde Olmadığım Zamanlarda Klima AÇIK mı, Yoksa KAPALI mı Kalmalı  Teorik olarak, AC çalışma setini rahat bir sıcaklıkta bırakarak, klima ünitesinin bu...
Miele Servisi 444 1 840 Miele Servisi Miele bir ev için gerekli olacak tüm ürünler ile kendini ispatlamış markalardan biridir. Her evin ihtiyacı olan mutfak ürünleri, beyaz e...
Klima Gaz Kaçağı Nasıl Bulunur ? Klimada gaz kaçağı nedir ? Klima Gaz Kaçağı Nasıl Bulunur ? Bir gaz sızıntısı , bir klima ünitesinin soğutucu devresinde bir soğutucu akışkan kaybıdı...
Kötü Kokan Çamaşır Makinesi Kokusu Nasıl Giderilir... Çamaşır makinesinden küf kokusu nasıl kaldırılır? Kötü Kokan Çamaşır Makinesi Kokusu Nasıl Giderilir ?  Çamaşır makineleri, biz geleneksel olarak biz...

İlginizi Çekebilir

Hangi Tip Çamaşır Deterjanı En İyisidir ?

Hangi Çamaşır Deterjanı En İyisi ? Hangi tip çamaşır deterjanı en iyisidir ? Pek çok …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya Yasak !
Servis Çağrı Merkezi