Anasayfa / Beyaz Eşya İpuçları / Çamaşır Makinesinde Perdeler Nasıl Yıkanır ?
Çamaşır Makinesinde Perdeler Nasıl Yıkanır

Çamaşır Makinesinde Perdeler Nasıl Yıkanır ?

Çamaşır Makinesinde Perdeler Nasıl Yıkanır Çamaşır Makinesinde Perdelerinizin malzemesine bağlı olarak, bunları sadece çamaşır makinesine yerleştirerek temizleyebilirsiniz: Çamaşır makinenizde hassas bir döngü varsa, kullandığınızdan emin olun; Aksi takdirde, yavaş bir sıkma ile soğuk bir yıkama seçin.Normal çamaşır deterjanı kullanmanız iyi olacaktır.

Çamaşır Makinesinde Perde Yıkama

Özellikle malzeme küçülmesinden endişe ediyorsanız, perdeleri çamaşır makinesine koyma ve bunun yerine el yıkaması riski yoktur. Çamaşır makinesinde perdeleri ne zaman temizlenir: Bu seçenek, suyu tutacak ağır malzemelerden ziyade, hafif perdelerle en iyi şekilde çalışır.

Bununla birlikte, bazı malzemelerin bir çamaşır makinesine konulduğunda özel dikkat gerektirdiğini unutmayın – örneğin, hassas pamuklar sıcak yıkamalarda büzülebilir. Aklamadan önce perdelerinizde etiketi kontrol ettiğinizden emin olun.

Perdeler Hangi Programda Yıkanır ?

Bu sorunun cevabı aslında kendinize şu soruyu sormaktır: “İçine sığar mı?” Çamaşır makineniz kıyafetlerinizi ve hatta değerli perdelerinizi temizlemek için ihtiyaç duyduğu tüm özelliklere sahip olabilir. Çamaşır makineleri genel olarak çok güçlüdür ve içerisine koyduğunuz her şeyi temizler. Sorun, iyi temizlenip temizlenmediği konusunda değil, ama perdeleriniz içeri girebiliyorsa sorun değil.

Çamaşır Makinesinde Perde Nasıl Yıkanır ?

Çamaşır Makinesinde Perdeler Nasıl Yıkanır ? Genel olarak, evet, perdelerinizi kendi çamaşır makinenizde temizlemeniz mümkündür, ancak bunun yeterince büyük olmadığını anlayabilirsiniz. Profesyonel bir takımı sizin için temizlemeyi düşünmelisiniz. Bu size zaman, stres kazandırır ve pencereleriniz dahil evinizin diğer kısımlarını temizlemenize izin verebilir. Perde temizliği, büyük makinelerin üstesinden gelebilecek büyük çamaşır makinelerinde yıkayabilecekleri bir yıkama ve kurutma deposunda yapılması en iyisidir.

Bunu yaparken para biriktirebileceğini biliyor muydun? Basitçe, kendi çamaşır makinenizde bir perdeyi yıkadığınız zaman, şansınız sadece bir tanesi büyüktür. Diğer perdeler için tekrar yapmak için elektrik kullanacaksınız. Profesyonel bir takımın bunu yapmasına izin verdiğinizde, bunların hepsini tekrar tekrar yıkamasına izin verebilirsiniz. Her zamankinden çok daha temiz olacağından emin olabilirsiniz.

Çamaşır Makinesinde Perdelerin Temizlenmesi

Perdelerinizin malzemesine bağlı olarak, bunları sadece çamaşır makinesine koyarak temizleyebilirsiniz:

 • Çamaşır makinenizin hassas bir döngüsü varsa, kullandığınızdan emin olun; aksi takdirde, yavaş sıkma ile serin bir yıkama seçin.
 • Normal çamaşır deterjanı kullanın.
 • Malzemenin büzülmesinden özellikle endişe duyuyorsanız, perdeleri çamaşır makinesine koyma ve bunun yerine el yıkama riskini göze almayın.

Çamaşır makinesindeki perdeler ne zaman temizlenmeli: Bu seçenek en iyi şekilde suyu tutacak ağır malzemeler yerine hafif perdelerle çalışır. Bununla birlikte, bazı malzemelerin bir çamaşır makinesine konulurken özel dikkat gerektirdiğini unutmayın – örneğin, hassas pamuklular sıcak yıkamalarda büzülebilir. Yıkamadan önce perdelerinizdeki etiketi kontrol ettiğinizden emin olun.

Perdeler Nasıl Yıkanmalı

Perdelerinizi temizlemek için gerekli olan tüm şeyleri düzgün bir şekilde yerine getirecek bazı firmalar var. Bu ülkedeki çoğu şirket onu alacak ve size ulaştıracaktır. Profesyonel bir temizlemeniz olabilir ve herhangi bir şey kırmamaya, perdelerin daha küçük olmasına veya rengini değiştirmediğine emin olabilirsiniz. kumaşın aksanının nasıl korunacağını bilen insanlardan onları temizlemelerini sağlamak her zaman çok iyi bir fikirdir.

Perdeler, eve eklenen oldukça narin parçalar. Yıkandıklarında ve yanlış kurumuşlarsa, tamamen yanlış görünebilirler. Bu, çoğu insanın başka bir perde almak istemediğinizden geçmesi için genellikle büyük bir sorundur. Sadece onları doğru şekilde temizleyin ve kendinize biraz para kazandırın.

Tül Perde Nasıl Yıkanır ?

Tül perde yıkamasında önerilen, 40 derecede yıkanmalıdır. Yıkama yapacağınız deterjan ve yumuşatıcıları kendini kanıtlamış kaliteli markalardan seçin.

Makinenizi normal yıkama programı alın ve çalıştırın. Makineye su dökülmeye başladığında programı iptal edip, 40 derece ön yıkamalı programı getirin.400 devir programına ayarlayın bu yıkama programı yaklaşık 2 saat sürebilmektedir. Perdeyi yıkadıktan sonra kurutmak için olması gereken yere asın.

Adım Adım Perde Bakımı

 • Perdeleri ölçmeden önce gerdirmeniz gerektiğinde yıkamadan önce ölçün. Kancaları ve ağırlıkları çıkardığınızdan emin olun ve bantları düz duracak şekilde gevşetin.
 • Perde temizliğini yapmadan önce, ısısız döngüye ayarlanmış bir kurutucudan geçirerek tozlarını alın. Ya da sallayın, bir yatağa yatırın ve vakum fırçası eki ile tozlayın.
 • Çamaşır makinesini aşırı yüklemeyin ve perdelerin ıslandığında çok daha ağır olacağını unutmayın.
 • Elde yıkarsanız, kumaşı ovalamayın veya sıkmayın; hafifçe çalkalayın.
 • Islak yüzeylerin temas etmemesi için perdeleri iki paralel çizgi üzerinde kurutmaya çalışın. Perdelerin ahşap üzerinde durmasına izin vermeyin, bu da onları lekeleyebilir.
 • Ütülemeyen tarafta dikey uzunluk boyunca nemliyken ütüleyin. Kumaşın parçaları zaten kurumuşsa, filigranı önlemek için tüm perdeyi tekrar nemlendirin.
 • Büzülmeyi önlemek için ütüleme sırasında dikişleri hafifçe gerin, ardından perdeleri yatak gibi temiz bir yüzeye yayın ve doğru boyuta çekin.
 • Perdeler kuruduğunda kancaları ve ağırlıkları takın ve doğru genişliğe kadar bandı çekin.
 • Perdelerinizi asarak, daha sonra el tipi bir buharlı pişirici veya normal bir buharlı ütünün dikey buharda pişirilmesiyle bir adımı kaydedebilirsiniz.
 • Perdeleri değiştirmeden önce, duvara sabitlenmiş valansları temizleyin. Döşemeli saçakları döşemelik aparatı ile ve ahşap saçakları aralık başlığı ile vakumlayın; plastik bir saçak, sıvı deterjan ve su çözeltisine batırılmış bir süngerle temizleyin.
 • Bir kişi, kancaları yerleştirmek için bir merdivenin üzerinde dururken ve perdelerin zeminde sürüklenmediğinden emin olmak için aşağıda bir başka stant olduğunda yeniden takmak en kolay yoldur.

Bu İşine Yarar Belki ?

Bulaşık Makinesi Üst Rafı Nasıl Çıkartılır Takılır

Bulaşık Makinesi Üst Rafı Nasıl Çıkartılır Takılır ?

Bulaşık Makinesi Üst Rafı Nasıl Çıkartılır Takılır ? Büyük tencere, tava ve tepsi  yıkamak söz …

soru sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi
Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !