Anasayfa / Beyaz Eşya İpuçları / Çamaşır Makinesinde Perdeler Nasıl Yıkanır ?
Çamaşır Makinesinde Perdeler Nasıl Yıkanır

Çamaşır Makinesinde Perdeler Nasıl Yıkanır ?

Çamaşır Makinesinde Perdeler Nasıl Yıkanır Çamaşır Makinesinde Perdelerinizin malzemesine bağlı olarak, bunları sadece çamaşır makinesine yerleştirerek temizleyebilirsiniz: Çamaşır makinenizde hassas bir döngü varsa, kullandığınızdan emin olun; Aksi takdirde, yavaş bir sıkma ile soğuk bir yıkama seçin.Normal çamaşır deterjanı kullanmanız iyi olacaktır.

Çamaşır Makinesinde Perde Yıkama

Özellikle malzeme küçülmesinden endişe ediyorsanız, perdeleri çamaşır makinesine koyma ve bunun yerine el yıkaması riski yoktur.

Çamaşır makinesinde perdeleri ne zaman temizlenir: Bu seçenek, suyu tutacak ağır malzemelerden ziyade, hafif perdelerle en iyi şekilde çalışır.

Bununla birlikte, bazı malzemelerin bir çamaşır makinesine konulduğunda özel dikkat gerektirdiğini unutmayın – örneğin, hassas pamuklar sıcak yıkamalarda büzülebilir. Aklamadan önce perdelerinizde etiketi kontrol ettiğinizden emin olun.

Çamaşır Makinesinde Perde Yıkama

Bu sorunun cevabı aslında kendinize şu soruyu sormaktır: “İçine sığar mı?” Çamaşır makineniz kıyafetlerinizi ve hatta değerli perdelerinizi temizlemek için ihtiyaç duyduğu tüm özelliklere sahip olabilir. Çamaşır makineleri genel olarak çok güçlüdür ve içerisine koyduğunuz her şeyi temizler. Sorun, iyi temizlenip temizlenmediği konusunda değil, ama perdeleriniz içeri girebiliyorsa sorun değil.

Çamaşır Makinesinde Perde Nasıl Yıkanır ?

Çamaşır Makinesinde Perdeler Nasıl Yıkanır ? Genel olarak, evet, perdelerinizi kendi çamaşır makinenizde temizlemeniz mümkündür, ancak bunun yeterince büyük olmadığını anlayabilirsiniz. Profesyonel bir takımı sizin için temizlemeyi düşünmelisiniz. Bu size zaman, stres kazandırır ve pencereleriniz dahil evinizin diğer kısımlarını temizlemenize izin verebilir. Perde temizliği, büyük makinelerin üstesinden gelebilecek büyük çamaşır makinelerinde yıkayabilecekleri bir yıkama ve kurutma deposunda yapılması en iyisidir.

Bunu yaparken para biriktirebileceğini biliyor muydun? Niye ya? Basitçe, kendi çamaşır makinenizde bir perdeyi yıkadığınız zaman, şansınız sadece bir tanesi büyüktür. Diğer perdeler için tekrar yapmak için elektrik kullanacaksınız. Profesyonel bir takımın bunu yapmasına izin verdiğinizde, bunların hepsini tekrar tekrar yıkamasına izin verebilirsiniz. Her zamankinden çok daha temiz olacağından emin olabilirsiniz.

Perdeleri Nasıl Yıkamalısınız

Perdelerinizi temizlemek için gerekli olan tüm şeyleri düzgün bir şekilde yerine getirecek bazı firmalar var. Bu ülkedeki çoğu şirket onu alacak ve size ulaştıracaktır. Profesyonel bir temizlemeniz olabilir ve herhangi bir şey kırmamaya, perdelerin daha küçük olmasına veya rengini değiştirmediğine emin olabilirsiniz. kumaşın aksanının nasıl korunacağını bilen insanlardan onları temizlemelerini sağlamak her zaman çok iyi bir fikirdir.

Perdeler, eve eklenen oldukça narin parçalar. Yıkandıklarında ve yanlış kurumuşlarsa, tamamen yanlış görünebilirler. Bu, çoğu insanın başka bir perde almak istemediğinizden geçmesi için genellikle büyük bir sorundur. Sadece onları doğru şekilde temizleyin ve kendinize biraz para kazandırın.

Tül Perde Nasıl Yıkanır

Tül perde yıkamasında önerilen, 40 derecede yıkanmalıdır. Yıkama yapacağınız deterjan ve yumuşatıcıları kendini kanıtlamış kaliteli markalardan seçin.

Makinenizi normal yıkama programı alın ve çalıştırın. Makineye su dökülmeye başladığında programı iptal edip, 40 derece ön yıkamalı programı getirin.400 devir programına ayarlayın bu yıkama programı yaklaşık 2 saat sürebilmektedir. Perdeyi yıkadıktan sonra kurutmak için olması gereken yere asın.

Bu İşine Yarar Belki ?

Bulaşık Makinesi Üst Rafı Nasıl Çıkartılır Takılır

Bulaşık Makinesi Üst Rafı Nasıl Çıkartılır Takılır ?

Bulaşık Makinesi Üst Rafı Nasıl Çıkartılır Takılır ? Büyük tencere, tava ve tepsi  yıkamak söz …

soru sor

Uzmana Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya İzni Yok
Servis Çağrı Merkezi