Anasayfa / Beyaz Eşya İpuçları / Çamaşır Makinesinde Renkli Giysi Nasıl Yıkanır ?
Çamaşır Makinesinde Renkli giysi nasıl yıkanır

Çamaşır Makinesinde Renkli Giysi Nasıl Yıkanır ?

Çamaşır Makinesinde Renkli Giysi Nasıl Yıkanır ? Renkli giysiler sadece özel değil, aynı zamanda bizim ruh halimizi ve kişiliğimizi yansıtarak her şeyimizi anlatmak için harikalar. Aslında, renkli giysiler de özel ihtiyaçları nedeniyle özeldir. Hafif ve koyu renk giysilerden daha çabuk renk kaybedebilir ve kaybedebilirler.

Renkli Giysiler Nasıl Yıkanır

Giysileri özenle yıkamak, bu renkli favorileri daha uzun süre saklamanıza yardımcı olacaktır. İşte burada çamaşır yıkamak için çamaşır ipuçlarımız.

  1. Yıkama talimatlarını okuyun ve giysilerinizdeki sembolleri yıkayın. Ürünün bir çamaşır makinesinde veya elle yıkanıp kurutulmadığını veya kuru bir temizleyiciye gitmesi gerekip gerekmediğini size söyleyecektir.
  2. Renklerinizi ayrı yıkayın. Evde yıkanabilen renkli giysiler için, önce bunları renklere göre sıralamanız gerekir.  Püreler, kırmızılar, portakallar ve parlak sarılar gibi parlak kıyafetler birlikte yıkanabilir. Parlak maviler ve yeşillikler de birlikte yıkanabilir. Başka bir şeyle uyuşmayan bir öğeniz varsa, el ile yıkamayı düşünün.
  3. Lekeleri ön muamele. Renkli kıyafetlerinizi lekeler için inceleyin ve az miktarda Ariel deterjan ile tedavi edin. Renkleri üzerinde lekeler üzerinde sert ama nazik.
  4. Yıkamak için yeni rengarenk kıyafetlerinizi ters çevirin. Makinenin üzerine çıkmayın ve elbiselerinizi temizlemek için gerekli olan eşyaları yumuşak bir döngü olarak yıkayın. Nazik veya orta yıkama döngüsü mükemmel olmalıdır.
  5. Yeni renkli kıyafetlerinizi soğuk suda yıkayın. En iyi performans için, parlak renkli giysiler için üretilmiş Ariel Renk Yıkama Tozu  veya Ariel Matic Konsantre Sıvı kullanın . Tek bir yıkama ile birçok zor lekeyi ve kirleri çıkarırken renklerin parlak kalmasına yardımcı olur.
  6. Renkli giysilerinizi döngü biter bitmez makineden çıkarın. Renkli çamaşırların çamaşır makinesinde oturmasına izin vermek, renklerin diğer eşyalara sarkmasına neden olabilir.
  7. Renkli kıyafetlerinizi kurumaya bırakın. Mümkünse kurutucuyu kullanmaktan kaçınınız, çünkü kurutucu giysilerinizin daha hızlı solmasına ve kaçırmış olabileceğiniz lekeleri çıkarmasına neden olacaktır.

Renkli kıyafetlerden lekeleri çıkarma

  1. Hemen tedavi edin: Lekenin giysiye kurumasını önlemek için lekeli kısmı ılık suya koyun.
  2. Suya daldırın: Derin, koyu renklerin daha hafif olanlara sızması daha olası olduğundan, renkleri birlikte yıkamak en iyi fikir değildir. Renkli giysileri bir kova ılık su içinde ayrı ayrı ıslatın ve her biri 30 dakika boyunca orada bırakın. Leke zaten kurumuşsa, doğrudan leke üzerine küçük bir Ariel Matic Konsantre Sıvı uygulayın.
  3. Bakım talimatlarına göre yıkayınız: Suya battıktan sonra, durulayınız ve kumaş bakım etiketine göre veya yukarıda belirtildiği gibi yıkayınız.

Bu İşine Yarar Belki ?

Bulaşık Makinesi Üst Rafı Nasıl Çıkartılır Takılır

Bulaşık Makinesi Üst Rafı Nasıl Çıkartılır Takılır ?

Bulaşık Makinesi Üst Rafı Nasıl Çıkartılır Takılır ? Büyük tencere, tava ve tepsi  yıkamak söz …

soru sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !