Anasayfa / Beyaz Eşya Arızaları / Çamaşır makinesinde yıkama neden uzun sürer ?
Çamaşır makinesinde yıkama neden uzun sürer

Çamaşır makinesinde yıkama neden uzun sürer ?

Çamaşır makinesinde yıkama neden uzun sürer ? Tüm modern çamaşır makinelerinin yıkanmak, eskisinden çok daha uzun sürüyor Pek çok insan, özellikle çok daha hızlı yıkanmış eski bir çamaşır makinesini değiştirdikten sonra kendi çamaşır makinelerini suçluyor – ancak çamaşır makinelerinin bu gün yıkanması çok daha uzun sürüyor.

Yıkama sürelerinin bu kadar uzun olmasının ana nedenleri

  • Su kullanımında son 10 yılda kademeli azalma. Durulama daha az su ile daha uzun sürer, çünkü suyun yarısı kadar su ile durulama daha az etkilidir.
  • Üreticilerin daha az elektrik ve daha az su kullanmaya odaklanmalarına neden olan enerji etiketlerinin tanıtılması
  • Soğuk suları daha az oranda yalnızca çamaşır makineleri, ancak soğuk doldurma makinelerindeki makalemin belirttiği gibi,  çoğu insanın yıkama süreleri sıcak su vanasını kaybetmekten önemli derecede etkilenmemelidir – Soğuk doldurmalı bir çamaşır makinesi mi yoksa sıcak mı almalıyım? ve soğuk doldurma?

Boyanmış yıkama verimliliği değerleri, birçok üreticinin makinelerinin testi geçmesini sağlamak için yıkama sürelerini yoğun bir şekilde artırmasına neden olur. Çok daha uzun süre yıkamak daha iyi sonuçlar almanıza yardımcı olur. Aynısı, aynı yıkama sonuçlarını elde etmek için daha uzun süreler gerektiren, daha düşük su sıcaklıkları ve daha az enerji kullanma ortak eğilimi için de geçerlidir. Teoride, modern çamaşır makineleri sonuç olarak çok daha iyi yıkanmalı ve daha kaliteli çamaşır makineleri en hızlı şekilde yıkanabilmelidir.

Sonunda, çoğu çamaşır makinesi, bir yıkama döngüsünü tamamlamak için çok zaman alıyor, bu yüzden oldukça normal. Yıkama sürelerinde farklılıklar olabilir, ancak daha kısa süreler çamaşırların temizliğinin artmamasına neden olabilir. İronik olarak, yukarıda belirtilen sebeplerin çoğu, daha çevre dostu olmakla ilgilidir, ancak çamaşır makinesinin ömrünü kısaltmak ve daha fazla parçalanmasını sağlamak – neredeyse hiç çevre dostu olmayan – bu, neredeyse hiç iki kez sürmektedir .

Yıkama zamanını azaltmaya çalışmayın

Öyle görünüyor ki çoğu insan ekstra uzun yıkama sürelerini kabul edilemez buluyor. Çamaşırları doğru yıkama döngüsünde yıkamak yerine hızlı yıkama döngülerini veya süreyi kısaltmak için seçenek düğmelerini kullanırlar. Daha kısa bir yıkama döngüsü bulmak için her şeyi yaparlar. Bu çok karşı üretken olabilir ve çamaşır makinenizin ömrünü önemli ölçüde kısaltabilir. Çoğunlukla hızlı, kısa ve düşük sıcaklıktaki yıkama çevrimlerini kullanmak, çamaşır makinenizi, içinde yağ gresi ile kaplayarak yağ, balçık, siyah küf veçamurun nedenleri ile yıkayabilir .

Daha büyük kazan ile daha fazla yıkayın

İpuçlarıÇoğu çamaşır makinesinin yıkanması çok uzun sürüyorsa, buna karşı koymanın bir yolu, en azından bir defada daha fazla öğeyi yıkamanızı ve daha az yük yaparak zamanı azaltmanızı sağlayacak daha büyük bir tambur kapasitesine sahip bir çamaşır makinesi almaktır.

Ekonomi programları veya seçenekler neden daha uzun sürüyor?

SSSİnsanlar genellikle bir eko yıkama programının kullanılmasından ya da çamaşır makinelerinde, bulaşık makinesinde veya çamaşır kurutucusunda ekonomik seçeneklerin seçilmesinden dolayı çok şaşırıyorlar, bu çevrimi tamamlaması çok daha uzun sürüyor. Tamamen sezgisel görünüyor. Aşağıdaki soruyu defalarca sordum –

S: “’Ekonomi’ döngüleri normal yıkamadan iki kat daha uzun sürüyor mu? Bu nasıl ekonomik? Daha fazla elektrik kullanacağını düşünürdüm.

İşte cevabı: Suyu bir çamaşır makinesinde veya bulaşık makinesinde ısıtmak veya çamaşır kurutma makinesindeki havayı almak gerçekten paraya mal oluyor. Isıtıcı kapatıldığında, neredeyse hiç elektrik kullanmazlar. Örneğin, yalnızca 15 dakika boyunca ısıtıcı ile çalışan bir çamaşır makinesi, çamaşırları yalnızca ısıtıcıyla saatlerce yıkamaktan çok daha fazla elektrik kullanır.

Ekonomik yıkama programlarının tasarruf etmek için daha az elektrik kullanması gerekir, bu nedenle daha düşük sıcaklıkları kullanırlar veya bazı kurutucularda, bazı ılık havayı yeniden dolaştırmak için bir ısı pompası kullanırlar. Ve bu kadar verimli olmadıkları için fiziksel olarak yıkayarak ya da çamaşır kurutma yoluyla daha uzun süre telafi etmek zorundalar. Dolayısıyla ekonomi yıkadığı ve ayarların daha uzun sürdüğü halde, daha az elektrik kullanıyorlar.

İlginizi Çekebilir

Buzdolabı Çalıştıktan Bir Kaç Saniye Sonra Tık Sesi İle Durur

Buzdolabı Çalıştıktan Sonra Tık Sesi İle Durması ?

Sayfa İçindekiler Buzdolabının çalıştırıldıktan sonra durma nedenleriBuzdolabı Çalıştıktan Sonra DurmasıBuzdolabı Sorunların tanımı ve özellikleriBuzdolabı motor …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopyalamaya İzin Yok
Servis Çağrı Merkezi