Anasayfa / Cep Telefonu / BlackBerry Yok Olmak Üzere!

BlackBerry Yok Olmak Üzere!

BlackBerry Yok Olmak Üzere!

BlackBerry Yok Olmak Üzere! Birkaç yıl öncesine kadar bile popüler bir telefon markası olan BlackBerry hızlı bir düşüş yaşadığı gibi tamamen yok olmak üzere..

2006 yılında akıllı telefon pazarının yüzde 50’sine hakim olan BlackBerry’nin bu gün aynı pazardaki payının esamesi bile okunmuyor. Peki, BlackBerry kurtarılabilir mi? Bu sorunun amacı aslında BlackBerry’yi kurtarmaktan ziyade yok olmaya doğru ilerleyen bir teknoloji şirketinden çıkartılabilecek yönetim dersi olarak ele alınabilir. Nedir bu dersler?

1- BlackBerry uygulamaları iOS ve Android platformuna taşınmalı

Bu gün iOS ve Android mağazalarında arama yaptığınızda karşınıza çıkan tek BlackBerry uygulaması maalesef eski günlerini kaybetmiş olan BlackBerry Messenger (BBM). Oysa BlackBerry kendi cihazları üzerinde çalışan pek çok başarılı diğer uygulamaya sahipti. Bu uygulamaları farklı platformlara taşımak BlackBerry markasının bilinirliği için fayda sağlayabilir.

2- Tekrardan iş odaklı mesajlaşma cihazlarına odaklanmak

Güvenli, kolay kullanılabilen ve ucuz fiyata sahip mesajlaşma odaklı cihazlar modern telefonların kabiliyetleri yanında kulağa basit gelebilir. Ancak bu tarz cihazlar pek çok şirketin çalışanlarına vermek isteyebileceği türden bir çözüm sağlayacaktır. BlackBerry geçmişte başarılı olduğu noktayı tekrardan paketleyip, doğru fiyat ile pazara sunabilir.

BlackBerry

3- BBM’i ihmal etmemeli

BlackBerry Messenger iOS ve Android platformlarında bulabileceğiniz tek BlackBerry uygulaması. İş dünyasının kesinlikle animasyonlu etiketlere, cicili bicili görsellere ve aile fotoğrafları paylaşmaya ihtiyacı yok. Güvenilir, hızlı ve kolay bir mesajlaşma platformu olan BBM yeniden küllerinden doğabilir. BBM’i popüler mesaj uygulamaları ile yarıştırmak yerine BlackBerry’nin iş odaklı şekilde geliştirmeye devam etmesi gerekiyor.

4- BlackBerry Enterprise Server’i geliştirmek

Kim ne derse desin BES iş dünyası için mükemmel bir mobil cihaz yönetim platformuydu. Her ne kadar BlackBerry BES’i geliştirmeye devam ettiyse de bu noktadaki yenilikçiliği kaybetti. Tekrardan bu sahaya dönmesi, odaklanması ve BES’i tüm cihazları yönetecek bir bulut servisi olarak konumlandırması ona bir şans tanıyabilir.

5- Güvenlik, Güvenlik ve Güvenlik

BlackBerry’nin en güçlü yönü güvenlik altyapısıydı ve özellikle son iki yıldır uluslararası güvenlik skandallarından sonra BlackBerry tekrardan bu alandaki üstünlüğünü dile getirip kendini ön plana çıkartabilir.

Veya…

BlackBerry’nin CEO’su John Chen geçtiğimiz Ekim ayında yaptığı açıklamadan bu yana artık ümidsiz. Şirketi toparlayabileceklerini dile getiren John Chen şu sözleri dile getirmişti. “Kimse bizim cenaze yemeğimizi alevler üzerinde pişiremeyecek” Ancak BlackBerry artık hiç birşey yapmıyor. Belki de ümidini kaybeden BlackBerry satın alınmayı bekliyordur.

Hakkında admin

Bir Göz Atın

En İyi 5 Ücretsiz Ekran Yansıtma Uygulaması

En İyi 5 Ücretsiz Ekran Yansıtma Uygulaması, bugün sizlere telefonlardan bilgisayarlar veya televizyonlarla bağlantı kuracak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi