Anasayfa / Cep Telefonu / Cep Telefonunuzun Batarya Ömrünü Uzatmak İster misiniz ?

Cep Telefonunuzun Batarya Ömrünü Uzatmak İster misiniz ?

Cep Telefonunuzun Batarya Ömrünü Uzatmak İster misiniz , Akıllı cep telefonları hayatımıza girdiği günden beri hayatımızın en önemli parçası haline geldiler. Akıllı telefonlar ile birlikte sosyal medya kullanımının da artması, mobil cihazlarımızın şarjlarının çok kısa sürede bitmesine neden oluyor. Peki bataryanızın ömrünü nasıl uzatabilirsiniz ?

Cep Telefonu Batarya Ömrünü Uzatmak

Bataryanın uzun ömürlü olmasında kullanılan şarj aletinin etkisi oldukça büyük. Orijinal olmayan bir şarj aleti kullanıldığında cihazın pili daha çabuk ölür. Telefonunuzun orijinal şarj aletinin bozulması durumunda, kesinlikle yine cihazın kendi orijinal şarj aleti alınması önerilir. Aksi takdirde cihaz zarar görür. Şarj aletleri birbirine benzese de, çok mecbur olmadıkça farklı bir modelin şarj cihazı kullanılmamalıdır. Çünkü bunların güçleri farklılık gösterebilir.

sarj-cihazi

Şarjın tamamen bitmesini sağlayın ve tam dolu bataryayı şarjda bekletmeyin

Cep Telefonunuzun Batarya Ömrünü Uzatmak İster misiniz Kesinlikle cihazınızın şarjı tamamen bittiğinde şarja takın. Cihazınızı ‘batarya zayıf’ uyarısı verdiğinde şarja takmanız, bataryanızın ömrünü uzatacaktır. Bununla birlikte %100 dolu bataryanızı şarjda bırakmayın. Sıklıkla gece yatarken şarja takılan elektronik cihazlar için bu durum çok tehlikelidir.

Şarj işlemi yarıda kesilirse?

Cihazınız şarjdayken elektrik kesilir ya da acil bir işiniz çıkıp bataryanız tam dolmadan şarjdan çıkarmak zorunda kalırsanız, şarj tamamen bitene kadar cihazı kullanmaya devam edin. Şarjı tamamen bitmemiş cihazı tekrar şarj etmeye kalkmak bataryanın ömrünü kısaltacaktır.

Hakkında Usta

Bir Göz Atın

En İyi 5 Ücretsiz Ekran Yansıtma Uygulaması

En İyi 5 Ücretsiz Ekran Yansıtma Uygulaması, bugün sizlere telefonlardan bilgisayarlar veya televizyonlarla bağlantı kuracak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi