Anasayfa / Cep Telefonu / Genel iPhone X Sorunları ve Çözümleri

Genel iPhone X Sorunları ve Çözümleri

IPhone X, öncekilerden tamamen farklı. Çarpıcı bir OLED ekranına sahip olan ilk iPhone’dur ve ana ekran düğmesini yok eden ilk ekrandır. Ancak herhangi bir akıllı telefon gibi, bazı sorunları mevcut. Destek konuları ve forumları taradıktan sonra, iPhone X sorunlarının bir listesini derledik ve yeni iPhone’unuzun mükemmel şekilde çalışmaya devam etmesini sağlamak için geçici çözümlerimiz de var.

Ekran Yanıyor

Apple, iPhone X’in piyasaya çıkışından kısa bir süre sonra, telefonda kullanılan OLED ekranına ilişkin bir açıklama yaptı. Yanıklar, bir süre ekranda duran statik bir görüntüden ekranda kalıcı olarak yanmaya başladığında ortaya çıkar. Apple’ın burada radyoaktif olması ve gelecekte iPhone X’de yanık olabileceği konusunda uyarıda bulunan kullanıcılara, OLED ekranları sıklıkla soruna meyilli olduğundan uyarıyor gibi görünüyor.

  • Apple, telefonunuzdaki parlaklığı azaltmanızı öneririz. IPhone X’inizdeki parlaklığı azaltmak için, Kontrol Merkezini açmak ve parlaklık kaydırıcısını ayarlamak için ekranınızın sağ tarafını aşağı çekin.
  • Otomatik Kilit’i açın. Statik görüntülerin yanması olasılığı çok yüksek olduğundan, telefonu kullanmadığınızda ekranınızın kapanacağından emin olabilirsiniz. Ekran Kilidini açmak için, Ayarlar> Ekranlar ve Parlaklık> Otomatik Kilit’e gidin. Ekranınızı, 30 veya 60 saniye boyunca işlem yapılmadığında kapanacak şekilde ayarlayın.

Iphone X Soğukken Çalışmıyor

Birçok kullanıcı iPhone X’in soğuk hava koşullarında çalışmayı bıraktığını bildirdi. Neyse ki Apple, sorundan haberdardır ve sorunu çözmesi gereken bir yazılım güncellemesi üzerinde çalışmaktadır.

  • Kullanıcılar ekranın kilitlenip açılmasının sorunu çözeceğini bildiriyor.

Ekranda yeşil çizgi görünüyor

Apple, az sayıda iPhone X kullanıcısının ekranın solunda veya sağında kalıcı bir yeşil çizgi gördüğünü bildiriyor. Konuyu deneyimli kişiler, telefonu ilk kez açtığınızda, ancak kullandıktan sonra hattın görünmediğini söylüyor. IPhone X ekranının üreticisi Samsung, Samsung Galaxy S7 ile benzer bir sorunu yaşadı ve bu durum önde gelen kişilerin bunun bir donanım sorunu olabileceğine inanmalarına neden oldu.

  • Apple, konunun farkında ve şu anda etkilenen birimleri değiştiriyor. Şirket, sorunun kaynağını belirlemek için hasarlı cihazlardan veri topluyor. Etkilenen bir biriminiz varsa, telefonu apple store götürebilirsiniz.

Hakkında Usta

Bir Göz Atın

Fırın kapısının kilidini nasıl açıyorsunuz ?

Fırın kapısının kilidini nasıl açıyorsunuz ? Bu yazıda bir piroliz programından sonra kilitli kalır bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi