Anasayfa / Cep Telefonu / Güç Düğmesi Bozulan Android Cihaz Nasıl Kontrol Edilir

Güç Düğmesi Bozulan Android Cihaz Nasıl Kontrol Edilir

Güç Düğmesi Bozulan Android Cihaz Nasıl Kontrol Edilir, Hasar görmüş ve bir şekilde artık çalışmayan bir güç düğmesi, ilk bakışta cihazın ömrünü tamamladığını gösteriyor. Ancak cihazı basit yöntemlerle çalışır durumda tutmak mümkün. Bu yazımızda kırık bir güç düğmesi ile başa çıkmanın farklı yollarını değerlendiriyoruz. Unutmayın ki her yöntem her cihazda sorunsuz şekilde çalışmayabilir. Eğer güç düğmesi bozulduysa, öncelikle yapmanız gereken ilk şey USB hata ayıklama ve Güç Zamanlamasını açmaktır. Ayarlar > Geliştirici Seçenekleri > USB Hata Ayıklaması yanındaki anahtarı açık konuma getirin.

Güç Düğmesi Aynı Zamanda Ekran Kilidiyse Ne Yapılabilir?

Hasar gören güç düğmesinin en kötü yüzü aynı zamanda ekran kilidini de devreden çıkarmasıdır. Bunun için aygıtınız açıksa kapanmamasına dikkat edin. Çünkü birazdan sıralayacağımız seçenekleri uygulamanız için cihazınızın açık olması gerekiyor.

Güç Düğmesi Hasar Gördüğünde Cihaz Kapalıysa Ne Yapılabilir?

Bir bilgisayara USB kablosuyla cihazınızı kapalı durumdayken bağlayın. Çoğu cihaz bilgisayarla bağlantı kurduktan sonra yeniden başlatılır. Eğer yukarıda bahsettiğimiz ilk işlem ile USB Hata ayıklamayı açtıysanız, cihazınızın ayarlarına ADB kodlarıyla erişim sağlayabilirsiniz. Bu sorunun çözümü biraz uzmanlık gerektiriyor. Eğer standart bir kullanıcıysanız bilene danışın.

Cihaz açıkken güç düğmesi hasar gördüyse ne yapılabilir?

Ekranınızın kilidini açmak için başka numaradan SMS göndermeyi ya da aramayı deneyebilirsiniz. Aynı şekilde bazı cihazlar, şarj kablosu takıldığında ekran kilitlerini otomatik olarak açarlar. Parmak izi okuyucunuz varsa biraz daha şanslısınız.

 

Hakkında Usta

Bir Göz Atın

En İyi 5 Ücretsiz Ekran Yansıtma Uygulaması

En İyi 5 Ücretsiz Ekran Yansıtma Uygulaması, bugün sizlere telefonlardan bilgisayarlar veya televizyonlarla bağlantı kuracak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi