Anasayfa / Cep Telefonu / Güney Kore Devi Pantech Satılıyor

Güney Kore Devi Pantech Satılıyor

Güney Kore Devi Pantech Satılıyor, güney Kore’nin bir dönem ikinci en iyi elefon üreticisi konumunda olan ve Vega serisiyle kullanıcıların beğenisini kazanan Pantech, finansal krizin eşiğinde.  Firma satış için müşteri arayışında.

Güney Koreli LG ve Samsung gibi kaliteli, iddialı ve güçlü telefonlar üretmesine rağmen Pantech firması’nın ülke sınırları dışına satış yapamaması gelir – gider dengesini olumsuz yönde etkiledi ve Pantech için kaçınılmaz son geldi.

Dev teknoloji şirketi son zamanlarda zor günler geçirmeye başladı. Öyle ki bu durum şirketin satılmasına kadar gitti. Pantech, Seul’deki bölgesel mahkemeye satışı ile ilgili bir rapor sundu. Öyle ki şirketi almak isteyenlerin başında SK Telecom, Samsung, LG gibi Güney Kore’nin dünya devleri bulunuyor. Bunların arasında ise SK Telecom resmi olmayan bilgilere göre diğer şirketlerden daha önde duruyor.

Pantech’in şu ana kadar ürettiği her cihaz oldukça başarılı ve güzel cihazlardı. Pazarda olduğu süreç içerisinde kendi bölgesindeki dünya devleri ile iyi bir şekilde mücadele etti. Bu satışa üzüldüğümüzü belirtmeden geçemiyorum.

Vega-Iron

Teklifler 7 Ekime Kadar

firma satış görüşmeleri için adayların 7 Ekim tarihine kadar tekliflerini yapmalarını istedi. Daha sonra firma yetkilileri teklifler üzerinde son karar vererek. Firmanın kendisine ne kadar değer biçtiği bilinmiyor ancak tahminler 336 milyon dolar civarında olabileceği yönünde.

Pantech satışı özellikle ülkede varlık göstermek ve payını artırmak isteyen üreticilerin ilgisini çekecektir. Şimdilik hangi üreticilerin ilgilendiği ya da teklif verdiği konusu hakkında herhangi bir bilgi verilmedi.

 

Hakkında admin

Bir Göz Atın

En İyi 5 Ücretsiz Ekran Yansıtma Uygulaması

En İyi 5 Ücretsiz Ekran Yansıtma Uygulaması, bugün sizlere telefonlardan bilgisayarlar veya televizyonlarla bağlantı kuracak …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi