Anasayfa / Cep Telefonu / Huawei P9 Sorunları ve Çözümleri

Huawei P9 Sorunları ve Çözümleri

Huawei Mate 9, potansiyel olarak Samsung Galaxy Note 7 için sağlam bir alternatif. Huawei Mate 9 sorunlarının bir listesini derledik, onlarla baş etmeniz gereken geçici çözümler ve olası çözümler ile.

Aşırı Isınma ve Batarya boşalması

Mate 9 iyi bir pil ömrüne sahip olmasına rağmen, bazı kullanıcılar az miktarda kullanımla bile pil yuvalarını beklenenden daha hızlı fark etmiştir. Bazı kullanıcılar, aşırı ısınma olaylarını da rapor ettiler. Huawei, Digital Trends’e, bir sonraki kablosuz güncellemedeki sorunları düzeltmek için “geliştirmeler” sağlayacağını söyledi. Bu arada, olası bazı çözümler aşağıda belirtilmiştir.

 • Hangi uygulamaların en fazla pil ömrü kullandığını görmek için kontrol ederek başlayın. Bunu yapmak için Telefon Yöneticisi> Kalan moduna gidin ve ekranda yukarı doğru hızlıca kaydırın ve Tüketim Seviyesi’ne dokunun.
 • Telefon Yöneticisi> Kalan> En İyileştir’e de gidebilirsiniz. Bunu yapmak, telefonunuzun güç tüketim sorunlarını kontrol etmesini ve Mate 9’unuzun performansını optimize etmesini sağlayacaktır. Elle optimize edilmesi gereken öğeler’e dokunarak telefonunuzu manuel olarak da optimize edebilirsiniz.
 • Pilin boşaltılması için, telefon kilitliyken uygulamaları kapatan ayarın etkinleştirilmesini göz önünde bulundurun. Telefon Yöneticisi> Ekran temizleme kilidini açın, ardından kapatmak istediğiniz uygulamaların yanındaki anahtarı değiştirin.
 • XDA geliştiriciler forumundaki kullanıcılar, Facebook ve Messenger gibi uygulamaların pilin boşalmasına ve aşırı ısınmasına neden olabileceğini öne sürdü. Silmeyi deneyin ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin. Exchange ve Google Takvim uygulamalarının senkronizasyon sorunları nedeniyle akünün boşaltılmasına neden olduğu söyleniyor.

Wi-Fi’ye Bağlanılamıyor

İnsanların herhangi bir akıllı telefonla karşılaşabileceği çok yaygın bir sorun, kötü Wi-Fi veya telefonun bağlanamayacağı bir durumdur. Neyse ki, çözümler Mate 9 için diğer akıllı telefonlarla aynıdır.

 • Telefonunuzu ve yönlendiricinizi yeniden başlatın.
 • Ayarlar> Güncelleyici’ye gidin ve bir yazılım güncellemesi olup olmadığını kontrol edin. Bir tane varsa, indirmek için dokunun, ardından yüklemek için Güncelle’ye dokunun.
 • Wi-Fi bağlantısına müdahale edebileceğinden, güç tasarrufu özelliğinin etkinleştirilmediğinden emin olun.
  Kullanmakta olduğunuz bağlantıyı Ayarlar> Kablosuz bağlantı’ya giderek unutun. Daha sonra, bağlantınıza uzunca basın ve Git düğmesine dokunun. Ağınıza tekrar bağlanın veya başka bir ağ deneyin.
 • Ayarlar> Wi-Fi> Yapılandır’a gidin ve MAC adresinizi not alın. Yönelticinizin desteklediğinden emin olun.

Dokunmatik ekran yanıt vermiyor

Bazı Mate 9 sahipleri dokunmatik ekran ile, özellikle ekranın sol ve sağ kenarlarındaki hataları bildirdiler. Bu, ekranın yanıt vermediği veya öğelerin yanlışlıkla basıldığı durumlara neden olur. Huawei’nin yardımcı olabilecek çeşitli çözümler sunan birkaç destek sayfası var.

 • Aralık ayının sonlarında bu soruna yönelik bir güncelleme yayınlandı. Bu sorunu yaşıyorsanız, Ayarlar> Telefon hakkında> Sistem güncellemeleri aracılığıyla en son güncellemeye sahip olduğunuzdan emin olun.

Bildirimler Gelmiyor

Kullanıcılara uygulama bildirimleri almayı bıraktıklarını bildiren veya beklenenden daha sonra aldıklarını bildiren kullanıcılar var.

 • Telefonunuzu yeniden başlatın.
 • Rahatsız Etmeyin etkinleştirilmemiş olduğundan emin olun. Ayarlar> Rahatsız Etme’ye gidin ve Rahatsız Etmeyin öğesine gidin.
 • Fabrika ayarlarına sıfırlama gerçekleştirin.

 

Hakkında Usta

Bir Göz Atın

Fırın kapısının kilidini nasıl açıyorsunuz ?

Fırın kapısının kilidini nasıl açıyorsunuz ? Bu yazıda bir piroliz programından sonra kilitli kalır bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi