Anasayfa / Cep Telefonu / Iphone 7 Sorunları ve Çözümleri

Iphone 7 Sorunları ve Çözümleri

IPhone diğer iphone’lara göre çok farklı görünmüyor, ancak. Kamera mükemmel bir performans sergiliyor, iki hoparlör var ve Apple nihayet amiral gemisini suya dayanıklı hale getiriyor. Bu makalemizde iphone 7 sorunlarını çözüyoruz.

3.5 Milimetre Kulaklık Girişi Yok

Apple’ın kulaklık jakını çıkarma kararı anlaşılır bir şekilde çok tartışmalı olmuştur.Bazı geçici çözümler var, ancak bunun için gerçek bir çözüm yok.

 • IPhone 7’nizle birlikte kutuda bir adaptör var ya da bir Bluetooth adaptörü takılmayı düşünebilirsiniz. Daha fazla fikir için iPhone 7 ile eski kulaklığınızı nasıl kullanacağınıza ilişkin kılavuzumuza bakın.
 • Yada kablosuz bir kulaklık alabilirsiniz.

Iphone 7 Tıslama Sesi Çıkarıyor

Bir çok iPhone 7 kullanıcısı cihazın arka tarafından gelen gizemli bir tıslama sesi ile ilgili şikayet ediyor. IPhone, zorlu bir uygulama veya oyun çalıştırırken olduğu gibi işlemciyle ilgili olduğunu düşündüğü gibi ağırlık kaldırmaya başladığında daha yüksek ses çıkarıyor. Kulağınızı Apple logosunun yanına koyun ve kendiniz denemek için çok fazla işlem gücü gerektiren bir şey çalıştırın. Ayrıca, birçok telefonun ve diğer cihazların yoğun stres altında bazı tıslama ve diğer sesler çıkardığını belirtmek gerekir.

 • Şu anda bunun için herhangi bir düzeltme mevcut değil, ancak raporlar, bunun her iPhone 7’de mevcut olmadığına işaret ediyor, bu nedenle cihazınızı geri getirmek ve yenisini almak isteyebilirsiniz. Eğer sizi gerçekten rahatsız ediyorsa operatörünüze ya da satıcınıza başvurun ve değiştirme talebinde bulunun.

Zayıf pil ömrü

Daha büyük pil ve daha verimli A10 Fusion çip sayesinde iPhone 7 için pil ömrü, iPhone 6S’in olduğundan çok daha iyi olmalıdır. Apple tartışma forumlarında çok sayıda insan için durum böyle görünüyor, ancak hızlı akü boşaltma konusunda bazı şikayetler gördük ve iOS 10.2 güncellemesinden kaynaklanan daha yeni şikayetler geldi.

1.Henüz yapmadıysanız, iOS 10.3.2 sürümüne güncelleyin. Bu güncellemede pil boşaltma sorunları ele
2.Ayarlar> Pil’teki Pil Kullanımı bölümüne göz atın ve belirli bir uygulamanın fazla güç tüketip tüketmediğini görün.
3.Güncelleştirmeyi, kaldırmayı veya değiştirmeyi deneyin.
4.Daha fazla fikir veya en iyi taşınabilir pil şarj cihazlarının toplu hali için iPhone pil önerilerimize göz atın.

Zayıf Hoparlör Sesi

Bu, en çok bildirilen iPhone 7 sorunlarından biridir. Apple tartışma forumlarında bu özel problemi bildiren iPhone 7 sahiplerinin bulunduğu çok sayıda konu var. Konuşan kişinin gelen sesi azdır ya da duymak çok güçtür.

 • Ayarlar> Sesler bölümüne gidin ve sesi açmak için Zil ve Uyarılar kaydırıcısını sürükleyin.
 • Telefonun yan tarafındaki Zil / Sessiz anahtarın Sessiz olarak ayarlanmadığından emin olmak için kontrol edin.
 • IPhone’unuzu yeniden başlatın.
 • Herhangi bir kir, toz veya pisliği hoparlörden temizleyin.
 • Ses veya ses efektleri çalan bir uygulama başlatın ve ses seviyesi tuşlarını veya Kontrol Merkezi kontrollerini kullanarak ses seviyesini ayarlayın.
 • Konuşmacıdan ses gelemiyorsa veya yukarıda belirtilen yöntemleri denedikten sonra hiçbir şey değişmezse, Apple Destek birimine başvurun.

Telefon Uygulamaları Çöküyor veya Donuyor

Birçok kullanıcı, Telefon uygulaması ayarlarında, Son Aramalar listesinde ve Bluetooth kulaklık kullanarak arama yaparken Telefon uygulamasının kilitlenmesine veya kilitlenmeyeceğini bildirmek için Apple tartışma forumlarını kullandı. Fabrika ayarlarına sıfırlama girişiminde bulunan kullanıcılar da herhangi bir çözüm bulamamıştır.

 • Henüz yapmadıysanız, iOS 10.3.2 sürümüne güncelleyin.
 • Sorun bir güncelleme sonrasında başlıyorsa, güncellemenin kendisi yanlış yüklenmiş olabilir. Mümkünse, cihazınızı güncellemeden önce yapılan yedeklemeye geri yükleyin, ardından güncellemeyi tekrar yükleyin.

Mikrofon kesiliyor

Bir sesli arama sırasında ve hoparlör  kullanırken, mikrofon kesilecek ve statik ve anlaşılmaz sesler çıkacaktır. Telefonu kapattıktan ve tekrar aradıktan sonra, statik gidebilir, ancak arayanın hâlâ duyması veya tamamen kapatılması zorlaşır. Bu, gelen aramalardan gelen sesi ele alan yukarıda belirtilen Telefon kalitesi sorunundan farklıdır. Bu, giden arama yapan kişiyle ilgili bir sorundur.

 • Her zamanki gibi, telefonunuzu yeniden başlatın ve bir güncelleme olup olmadığını kontrol edin.
 • İşe yaradığı söylenen bir çözüm, iPhone’unuzu yedeklemek, daha sonra fabrika ayarlarına sıfırlama yapmak ve yedeklemeyi kullanarak telefonu geri yüklemektir.
 • Ayrıca bir donanım sorunu olabilir. Onarımları veya değiştirmeleri almak için Apple Desteğe başvurun veya bir Apple Store’a gidin

Hakkında Usta

Bir Göz Atın

Fırın kapısının kilidini nasıl açıyorsunuz ?

Fırın kapısının kilidini nasıl açıyorsunuz ? Bu yazıda bir piroliz programından sonra kilitli kalır bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi