Anasayfa / Cep Telefonu / Müslümanlara Özel Cep Telefonu

Müslümanlara Özel Cep Telefonu

Müslümanlara Özel Cep Telefonu

BQ İstanbul adıyla piyasaya sürülecek olan Rusya’nın ilk Müslümanlara özel telefonu, görücüye çıktı. Tuşlu kullanım yapısıyla birlikte uygulamalar da dikkat çekiyor.

Rusya ve Tataristan Müslüman Kadınlar Birliği Başkanı Nailya Ziganshina, Rusya’da Müslümanlara özel uygulamalara sahip ilk cep telefonunun kasımdan itibaren satışa sunulacağını duyurdu. Mevcut konuma göre günlük namaz vakitlerini kullanıcıya güncel bir şekilde sunan ve vakit uyarısı yapan “Namaz alarmı” gibi uygulamalara sahip telefonun ülkede büyük ilgi görmesi bekleniyor. Arapça metnin yanı sıra 4 farklı Rusça Kur’an mealini hafızasında barındıran BQ İstanbul’un bir Müslüman’ın ihtiyacı olan tüm telefon programlarını içinde barındıracak.

Fiyatı düşük tutulacak

Şık tasarımlı telefon, kolay kullanıma sahip mönüsü sayesinde de sureler arasında hızlı geçişi sağlıyor ve istenen metni açıyor. Böylesi bir gelişmeden dolayı mutlu olduğunu söyleyen Ziganshina ise “Mucitlerimizin boş durmayıp Müslümanların hayatını kolaylaştırmak için çeşitli icatlar düşünmelerinden ve böyle telefonların ortaya çıkmasından memnunum” dedi. Kendi telefonunda sadece Kuran’ın aslını okuyabildiğini ancak bu gibi icatlar sayesinde meal okumanın yaygınlaşarak kutsal kitabın daha rahat anlaşılmasını sağladığını belirtti. Rusya’daki birçok satış noktasında müşterilere sunulacak telefon, düşük fiyat kategorisinde olacak. Yeşil ve sarı renk tonlarına hakim olarak üretilen Müslümanlara özel BQ İstanbul’da, doğal olarak Arapça metinler kullanılacak.

Yeşil ve sarı renk tonlarına hakim olarak üretilen Müslümanlara özel BQ İstanbul’da, doğal olarak Arapça metinler kullanılacak.

Hakkında admin

Bir Göz Atın

En İyi 5 Ücretsiz Ekran Yansıtma Uygulaması

En İyi 5 Ücretsiz Ekran Yansıtma Uygulaması, bugün sizlere telefonlardan bilgisayarlar veya televizyonlarla bağlantı kuracak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi