Anasayfa / Cep Telefonu / NOKIA LUMIA 920 ile Kablosuz Şarj Devri

NOKIA LUMIA 920 ile Kablosuz Şarj Devri

NOKIA LUMIA 920 ile Kablosuz Şarj Devri Telefonunuz zaman zaman enerji desteğine ihtiyaç duyar; artık şarj işlemlerini kablolar olmadan gerçekleştirebilir. Bunun için Lumia cihazınızı renkli bir şarj plakasının veya yeni Fatboy Şarj Yastığının üzerine bırakmanız yeterlidir.

nokia lumia 920 kablosuz sarj devri

Lumia 920 Kablosuz Şarj

Plakaları mutfağınıza, ofisinize, yatak odanıza veya istediğiniz başka bir yere yerleştirebilirsiniz. Ne kadar çok plakanız olursa, cihazınızı kolaylıkla şarj etmek için o kadar çok yeriniz olur. Nokia Lumia 920, USB ve Qi uyumlu şarj cihazlarını da desteklemektedir. En iyi sonuçları almak için Lumia cihazınızla her zaman Nokia şarj cihazı kullanmayı unutmayın.

Ülkemizde mobil trend, ABD ve Avrupa’nın biraz gerisinde seyrediyor. Nokia örneğinden yola çıkarsak, globalde kötü bir performans sergileyen Finlandiya kökenli şirket Türkiye’de özellikle akıllı olmayan veya yarı akıllı (böyle bir tabir var mı bilmiyorum) telefonları ile büyük ilgi görüyordu. Şimdilerde Microsoft ile ortaklığa girişen Nokia özellikle Lumia serisiyle ilgi görüp batıda satış rakamlarını artırırken, Türkiye’de akıllı telefon pazarında Samsung ve Apple’ın epey bir gölgesinde kalmış durumda.

Bu tabloda tabii ki markaların pazara hangi ürünleri ile yoğunlaştığının büyük etkisi var. Samsung Türkiye pazarını Apple ve diğer markalara göre bir tık daha fazla önemsiyor ve yeni ürünlerini dünya ile aynı anda sunuyor (bkz. Galaxy S III). Nokia ise halen üst modeller yerine akıllı olmayan cep telefonları ile Türkiye pazarına yoğunlaşıyor.

Nokia’nın akıllı telefon pazarında amiral ürünü olan Lumia serisinin yeni versiyonu 920′ye ait bilgiler TheVerge ekibinin eline geçmiş. 8 megapiksel kamera ile piyasaya sürülecek telefon 32 GB belleğe sahip olacak. Ancak Lumia 920′nin en dikkat çekici özelliği bunlar değil. Lumia 920, çoğumuzun akıl sır erdiremeyeceği bir teknoloji ile piyasaya sürülecek: kablosuz şarj.

Yarın tanıtılacak WP8′li iki akıllı telefon Lumia 820 ve Lumia 920 kablosuz olarak şarj edilebilecek. Kablosuz şarj seçeneğinin tüm ürünlerde mi sunulacağı yoksa ek bir ücret ile mi sahip olunacağı henüz bilinmiyor.

 

Hakkında admin

Bir Göz Atın

En İyi 5 Ücretsiz Ekran Yansıtma Uygulaması

En İyi 5 Ücretsiz Ekran Yansıtma Uygulaması, bugün sizlere telefonlardan bilgisayarlar veya televizyonlarla bağlantı kuracak …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi