Anasayfa / Cep Telefonu / OnePlus 2 Sorunları ve Çözümleri

OnePlus 2 Sorunları ve Çözümleri

Maalesef, kullanıcılar forumlarda OnePlus 2 sorunlarıyla ilgili bir kaç yazı yazdı. Rastgele yeniden başlatma işlemlerinden yanıt vermeyen düğmelere kadar en yaygın sorunlardan bazılarını bir araya getirdik ve her biri için olası geçici çözümler ve çözümler bulduk.

Rastgele Yeniden Başlatma

OnePlus 2 ile rastgele yeniden başlatma konusunda bir dizi şikayet var ve bu da OnePlus One’da gördüğümüz bir sorundur. Çözüm için deneyebileceğiniz birkaç şey var.

 • En son yazılımına sahip olduğunuzdan emin olun. Wi-Fi’ye bağlı olduğunuzdan emin olun ve güncelleme istendiğinde güncelleyin.
 • Bir uygulamanın uyuşmazlığı, sorununuzun nedeni olabilir. Belirli bir uygulamayı kullanırken kilitlenmelerin veya yeniden başlatmaların sıklıkla gerçekleştiğini fark ederseniz, uygulamayı kaldırmayı deneyin.
 • Ayarlar> Yedekle ve sıfırla> Sıfırla’yı kullanarak fabrika ayarlarına sıfırlamayı deneyebilir ve uygulamanızı seçerek yeniden yükleyerek, tekrarlama izleyerek uygulayabilirsiniz.
 • OnePlus desteğiyle iletişime geçin. Yeni bir ROM’u flaşlamanıza yardımcı olmalı ve daha sonra işe yaramıyorsa bir yedek ayarlamalısınız, ancak biraz zaman alabilir.

Zayıf Pil Ömrü

Birkaç OnePlus 2 sahibi batarya ömrü hayal kırıklığına uğrattı. İçinde 3,300mAh pil var, bu nedenle kesinlikle gün sonuna  kadar gitmeli. En yeni güncellemesinin bataryayı geliştirdiği düşünülüyor, ancak herkes böyle düşünmüyor.

 • Ayarlar> Pil’e bir göz atın ve gücün boşaltılmasına bakın. Sorunlu bir uygulamayı güncellemeniz veya kaldırmanız gerekebilir.
 • Güç düğmesini basılı tutun ve Kapata dokunun. OnePlus 2 kapalıyken, kurtarma işlemine girmek için Güç ve Sesi Kısma düğmelerini birlikte basılı tutun. Önbellek bölümünü Sesi düğmelerini kullanarak silin ve seçmek için Güç tuşunu kullanın.

Parmak İzi Algılayıcısı Çalışmıyor

OnePlus 2’deki parmak izi tarayıcısı çalışırken, genellikle çok hızlıdır, ancak bazı insanlar bununla birlikte oldukça yüksek bir arıza oranı yaşıyorlar.

 • OnePlus 2’yi ilk kez kurduğunuzda bir Google hesabı kaydetmediyseniz, bu durum sorununuza neden olabilir. Ne yazık ki, Ayarlar> Yedekle ve sıfırla> Sıfırla’yı kullanarak fabrika ayarlarına sıfırlamanız ve ardından kurulum aşamasında google hesabınızda oturum açtığınızdan emin olmanız gerekir.
 • Mevcut parmak izinizi silmek ve yeniden taramak. Bir parmak izi kaydettiğinizde, OnePlus 2’yi bir masanın üzerine yerleştirin ve parmağınızın veya baş parmağınızın farklı parçaları ve farklı açılardan dokunduğundan emin olun.
 • Parmağınızın ve parmak izi alıcısının temiz olduğundan emin olun.
 • Sorun yaşamaya devam ediyorsanız, OnePlus ile iletişime geçmenin vakti geldi.

Aşırı Isınma

OnePlus 2’nin aşırı ısınmış olduğunu fark ederseniz yalnız değilsinizdir. Telefon güncellemeleri veya uygulamaları indiriyorsa veya uzun süreler  oyun oynuyorsanız ısınabilir. Bununla birlikte, açık bir nedenden dolayı sıcaklarsa  kullanmadığınız zamanlarda bir sorun olabilir.

 • Elinizden geldiğince sıcak ortamlardan uzak tutun.
 • Kaplık varsa çıkarın.
 • Şarj ederken kullanmayın.

Ana Sayfa düğmesi çalışmıyor

Birkaç kişi, OnePlus 2 ana düğmesiyle ilgili sorunları bildiriyor. Bazen basınca cevap vermiyor. Bazıları muhtemelen magnezyum çerçeve ile ilişkili bir takım topraklama meselesi olduğuna inanırken bazıları bunun bir yazılım konusu olduğunu öne sürüyor.

 • Ayrıca, OnePlus ile bir bilet de gönderebilir ve onlarla uzaktaki bir oturum aracılığıyla size yardım etmesini sağlayabilirsiniz. Bazı insanlar Güncelleme 2.1’in kendileri için sorunu çözdüğünü söylüyor.
 • Bir donanım sorunu olabilir. Yeni bir cihaz talep etmeniz gerekecek.

 

Hakkında Usta

Bir Göz Atın

Fırın kapısının kilidini nasıl açıyorsunuz ?

Fırın kapısının kilidini nasıl açıyorsunuz ? Bu yazıda bir piroliz programından sonra kilitli kalır bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi