Anasayfa / Cep Telefonu / Samsung Galaxy S6 Sorunları ve Çözümleri

Samsung Galaxy S6 Sorunları ve Çözümleri

Galaxy S6’ya aşık olmak kolay. Samsung’un tasarımı rafine edildi, kasanın altında pek çok ham güç var ve özellik listesi son derece etkileyici. Ancak ne kadar harika oluırsa olsun her telefon gibi kusurlu. Kullanıcı geri bildirimlerini topluyor, şikayetlerini kontrol ediyoruz ve en büyük Galaxy S6 sorunlarına çözüm arıyoruz. Şimdiye kadar elde ettiğimiz sorunlar ve çözümler 

Samsung Galaxy S6 Pil Ömrü Yetersiz

Galaxy S6’daki 2,550mAh  batarya en büyük bataryası değil ve bir takım kullanıcıların zayıf batarya performansıyla ilgili sorunları var. Telefonun şarj edilmesi hızlı ama boşaltılması da hızlı. Bir sürü insan, gün içinde bir dolum yapmadan geçirmiyor. Çıkarılabilir pil olmadığı gerçeği bunu bazı insanlar için daha büyük bir sorun haline getiriyor.

 • Kullanmadığınız özelliklerini kapatarak başlayın ve ekran parlaklığını, okumayı zorlaştırmadan mümkün olduğunca düşük ayarlayın. Temel bilgiler için genel pil tasarrufu ipuçlarını kontrol edebilirsiniz.
 • Arka plan senkronizasyonu çok miktarda pil tüketimine neden olabilir. Bütün bu senkronizasyona ihtiyacınız var mı?
 • Bazı insanlar VoLTE veya Wi-Fi aramayı kapattıktan sonra iyileşme bildirdi. Bunların S6’nızda bulunup bulunmadığına bağlı olarak kontrol etmeye değer.
 • Ayarlar> Kablosuz> Daha Fazla’ya gidin ve Akıllı Şebeke Anahtarı’nı kapatın.
 • Ayarlar> Wi-Fi> Diğer> Gelişmiş’e gidin ve Her Zaman Taramaya İzin Ver’i kapatın.

Samsung Galaxy S6 Hatalı GPS

Çoğu kişi Galaxy S6’daki GPS’in mükemmel olduğunu fark ediyor, ancak birkaç kişi doğru konumlandırma konusunda sorun yaşıyor.

 • Ayarlar> Pil’de Güç tasarrufu modu açıksa, kapatmayı deneyin. Şimdi Galaxy S6’yı kapatıp açın.
 • Ayarlar> Uygulama yöneticisi aracılığıyla, GPS kullanan herhangi bir uygulamaya gidin ve Ön belleği boşalt öğesine dokunun.
 • Gerçek bir arızanız olup olmadığını belirlemek için ücretsiz GPS Testi uygulamasını yüklemeyi deneyin. İdeal olarak, sonuçları da uygulamanın çalıştığı başka bir telefonla karşılaştırın. Aynı uyduları almazsa, o zaman bir donanım hatası olabilir. Bir değiştirme hakkında bilgi almak için Samsung’a, operatörünüze ya da satıcınıza başvurun.
 • Fabrika ayarlarına sıfırlamayı deneyebilirsiniz. Önce her şeyi yedekleyin ve Ayarlar> Yedekle ve sıfırla> Aygıtı sıfırla> Her şeyi silin’e gidin. Şimdi ne yüklediğinizden sonra dikkatli olun ve GPS performansınızı etkileyen herhangi bir uygulamanın not alın.

Samsung Galaxy S6 Parmak İzi Tarayıcı Çalışmıyor

Galaxy S6’daki parmak izi tarayıcısı ile ilgili çok sayıda rapor var. Birkaç kullanıcı, tarayıcının parmak izlerini tanımayı durdurduğunu bildiriyor. Yedek parolanızı hatırlayamıyorsanız, erişebilmek için başka yollar da vardır.

 • Geçici çözümleri denemeden önce Galaxy S6’nın yeniden başlatılabilmesi için Güç düğmesini on saniye basılı tutmanız gerekir. S6 tekrar açıldığında parmak izi tarayıcıyı tekrar deneyin.
 • Tarayıcıyı temiz bir bezle silin.
 • Sıkıca basmayı deneyin ve eğer çalışmazsa çok hafifçe basmayı deneyin.

Samsung Galaxy S6 Ekran Hassasiyeti

Galaxy S6 ekran hassasiyetindeki sorunlarla birkaç rapor ortaya çıktı.

 • Baştan başlatın ve kapatın.
 • Bir kutuyu veya ekran koruyucusu kullanıyorsanız, ekran kartını çıkarıp deneyiniz.
 • Hiçbir şey işe yaramazsa, operatörünüze, satıcınıza veya Samsung’a başvurma ve bir değiştirme hakkında soru sormanın zamanı geldi.

Samsung Galaxy S6 Rehber Durduruldu Hatası

Bu hata mesajı, insanlar arama yapmaya çalıştıklarında sıklıkla geliyor, ancak başka zamanlarda da olabilir. Galaxy S6 ile sınırlı değil, genelde diğer telefonlarda da görülen bir hatadır. Düzeltmesi oldukça kolaydır.

 • Ayarlar> Uygulama yöneticisine gidin ve Tümü sekmesine hızlıca kaydırın ve Rehber’i bulun. Ön belleği temizle ve Verileri temizle’ye dokunun.
 • Sorun devam ederse, Ayarlar> Uygulama yöneticisi> Tümü’nde Önbellek temizle ve Numarayı çeviriciyle verileri temizle’yi deneyin. Sonradan telefonu yeniden başlatıp sorunun olup olmadığını kontrol edin. Bu ileti, kişilerinize erişmeye çalışan başka bir uygulama tarafından da tetiklenebilir.
 • Örneğin, bir çok kişi bu aksaklığı  Google+ ile ilişkilendiriyor ve güncellemeleri kaldırmanın, devre dışı bırakmanın veya güncellemenin gerçekleşmesini durdurmasını sağladı. Güvenli moda geçerek bir uygulamanın suçlu olup olmayacağını test edebilirsiniz. Güç düğmesini basılı tutun ve Kapat’ı seçin. Ses seviyesini aşağı ve Güç basılı tutun Ekran aydınlandığında Gücü bırakabilir, ancak ana ekranı görene kadar Ses seviyesini aşağı doğru tutmaya devam edin. Sol altta güvenli mod’a basınız.Sorununuzu test edin, eğer sorun güvenli modda tekrarlanmazsa bir uygulama buna neden oluyor. Güvenli moddan çıkmak için telefonu yeniden başlatmanız yeterlidir. Uygulamaları tek tek kaldırarak test edebilirsiniz veya doğrudan bir fabrika ayarlarına sıfırlama işlemine geçin ve seçici olarak yeniden yükleyin.

 

Hakkında Usta

Bir Göz Atın

Fırın kapısının kilidini nasıl açıyorsunuz ?

Fırın kapısının kilidini nasıl açıyorsunuz ? Bu yazıda bir piroliz programından sonra kilitli kalır bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi