Anasayfa / Cep Telefonu / Samsung, Microsoft’u Zengin Ediyor!

Samsung, Microsoft’u Zengin Ediyor!

Samsung, Microsoft’u Zengin Ediyor! Samsung ve Microsoft arasında 2011 yılında imzalanan anlaşma kapsamında Samsung, akılı cihazlarında Microsoft’un geliştirdiği teknolojiyi kullanmaktadır. Samsung, bundan dolayı Microsoft’a her yıl yaklaşık 1 milyar dolar para ödüyor.

Samsung Microsoft’u Zengin Etmeye Devam Ediyor!

Microsoft, ürettiği akıllı telefon satışlarında rakiplerinin gerisinde kaldı. Microsoft bu alanda yaşadığı kayıpları dolaylı yollardan telafi etme yoluna gitti. Microsoft, kıllı telefonlarında patentli ürünlerini kullana Samsung’da yüklü miktarda ücret almaktadır. Samsung ve Microsoft arasında imzalanan anlaşmaya göre,  Samsung, ürettiği akıllı telefon sistemlerinde Microsoft’un patentli ürünlerini kullandığı telefon başına toplamda 1 milyar dolar ödeme yapmaktadır.

Samsun, ürettiği akıllı telefonların genelinde işletim sistemi olarak Android’i kullanıyor. Samsung Android işletim sisteminde patentli ürünlerinde yer alması nedeniyle. satılan her cihaz için Microsoft’a belir bir oranda pay veriyor.

Rakiplerini bir türlü yakalayamayan Microsoft, Samsung ile  gerçekleştirilen anlaşma sayesinde bu sektörün en çok kazanan şirketleri arasında yer almaya devam ediyor. Güney Kore merkezli Samsung’un Microsoft’un ürünlerini kullanmasını sağlayan anlaşma 2011 yılında imzalanmıştı. Samsung sattığı her telefon için Microsoft’a belli bir ücret ödemeye devam ediyor. Microsoft şirketi bu sayede zengin oluyor..

İki şirket arasında 2011 yılında imzalanan anlaşma kapsamında Samsung, akılı cihazlarında Microsoft’un geliştirdiği teknolojiyi kullanıyor. Samsung, bu yüzden Microsoft’a her sene yaklaşık 1 milyar dolar ödüyor.Ürettiği akıllı telefonların satışında rakiplerinin oldukça gerisinde kalan Microsoft, bu alandaki kayıplarını dolaylı yollardan telafi ediyor.

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, akıllı telefonlarında patentli ürünlerini kullandığı için Samsung’dan yüklü bir ücret alıyor.İki şirket arasındaki anlaşmaya göre, Samsung, ürettiği akıllı cihazların işletim sisteminde Microsoft’un patentli ürünlerini kullandığı için ABD’li şirkete her sene yaklaşık 1 milyar dolar (2.3 milyar TL) ödeme yapıyor.

Samsung, ürettiği akıllı cihazlarda kendi işletim sistemi olan Android’i kullanıyor. Samsung, Android işletim sisteminde Microsoft’un patentli ürünlerinin de bulunması nedeniyle, sattığı her akıllı cihaz için Microsoft’a belirili bir pay veriyor.

Ürettiği akıllı telefonların satışında rakiplerini bir türlü yakalayamayan şirket, Samsung’la olan anlaşması sayesinde bu sektörün en çok kazanan şirketlerinden biri olmaya devam ediyor. Güney Kore merkezli Samsung’un Microsoft’un ürünlerini kullanmasını sağlayan anlaşma 2011 yılında imzalanmıştı.

Hakkında admin

Bir Göz Atın

En İyi 5 Ücretsiz Ekran Yansıtma Uygulaması

En İyi 5 Ücretsiz Ekran Yansıtma Uygulaması, bugün sizlere telefonlardan bilgisayarlar veya televizyonlarla bağlantı kuracak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi