Anasayfa / Cep Telefonu / Samsung’a Göre Knox Eleştirileri Yersiz !

Samsung’a Göre Knox Eleştirileri Yersiz !

Samsung’a Göre Knox Eleştirileri Yersiz !

Samsung’a Göre Knox Eleştirileri Yersiz ! Samsung, çok tartışılan yazılımıyla ilgili eleştiriler hakkında nihayet açıklama yaptı!Samsung, ABD hükümetinin de kullandığı güvenlik yazılımı Knox’ta herhangi bir güvenlik açığı olmadığını söyleyen bir blog yazısı yayınladı. ABD yönetiminin kısa bir süre önce yeşil ışık yaktığı Knox, bir Alman blog yazarının hedefi olmuştu. Yazar, yayınladığı uzunca makalede Knox’un güvenliğini eleştirmişti.

Samsung'a göre Knox eleştirileri yersiz !

Samsung Knox, telefonlarda işle ilgili ve kişisel ortamları birbirinden ayırmaya yönelik bir “konteyner” sunuyor. Android ile entegre olan teknoloji, kurumsal verilerin ve çalışanların gizliliğinin korunmasını amaçlıyor. Knox’un güvenliğine gelen eleştiriler. onun ABD hükümetinin ağlarında kullanılmaya başlanmış olması nedeniyle endişe verici olarak değerlendiriliyor.Güney Kore merkezli firmaysa. Resmi Knox blog’unda iddiaları şöyle geri püskürttü: “İddiaları detaylı olarak inceledik ve varılan sonuçların Knox kurumsal çözümleri için hatalı olduğunu bulduk. Knox parolası ve anahtar yönetiminin en yüksek güvenliği sunduğu konusunda müşterilerimiz emin olabilirler.” Bununla birlikte Samsung, Knox’un şifreleme anahtarını konteynerin’in TrustZone’daki dosya sistemine kaydettiğini söyledi. Samsung’a göre blog’da iddia edildiğinin aksine bu anahtara erişim. Sıkı bir denetim altında bulunuyor ve onu sadece güvenlir sistem işlemleri geri getirebiliyor. Sistemin ele geçmesi durumunda ise Knox Trusted Boot, konteyner anahar deposunu kilitliyor.

Peki nedir bu Knox ve ne işe yarar?

Birnevi veri saklamaya ve performans alanına yarayan bu uygulama sayesinde telefonunuzun asıl bölümüne istediğiniz uygulamaları kurabilirken Knox bölümüne ise tamamen farklı ve bağımsız uygulamalar kurabiliyorsunuz.Knox’a belirlediğiniz şifre sayesinde sadece şifre üzerinden erişebiliyorsunuz.

Bu özellikleriyle kullanıcılara cazip gelen uygulamanın arka planda pek çok sorun çıkarttığı söylenenler arasında.Bu sorunların başını ise cihazını rootlayanların yada custom ROM olarak kurmak isteyenlerin yaşadığı sorunlar çekiyor.Bunun yanında Knox yüzünden telefonunuzun sayacını sıfırlayamamaktasınız.Tüm bu sebepler yüzünden telefonunuz garanti dışında kalabiliyor.

Bunların yanında kullanıcıların sıkça kullandığı temizleme programları ile elde ettiği performans artışları Knox yüklüyken mümkün olmayacak.Çünkü Knox,eFUSE adlı bir teknoloji ile kullanıcıların yaptığı bütün işlemleri kayıt altına alıyor ve ileride herhangi bir sıkıntıda telefonunuzu servise götürdüğünüzde bu kayıtlar sebep gösterilerek kullanıcı hatası gerekçesiyle cihazınız garantiye alınmıyor.

 

Hakkında admin

Bir Göz Atın

En İyi 5 Ücretsiz Ekran Yansıtma Uygulaması

En İyi 5 Ücretsiz Ekran Yansıtma Uygulaması, bugün sizlere telefonlardan bilgisayarlar veya televizyonlarla bağlantı kuracak …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi