Anasayfa / Cep Telefonu / Xiaomi Mi 5 Sorunları ve Çözümleri

Xiaomi Mi 5 Sorunları ve Çözümleri

Xiaomi Mi 5 Sorunları ve Çözümleri, bu yazımızda sizler için xiaomi mi 5’in sorunlarını ve çözümlerini derledik.

Aşırı Isınma Sorunu

  • Çeşitli uygulamalara ve özelliklere sahip olduğu için akıllı telefonun aşırı ısınmasının birçok nedeni vardır. Bu nedenle, ilk başta, telefonda yazılım güncellemesini kontrol etmemiz gerekiyor. Bu cihaz, Android 6.0 Marshmallow ve MIUI 7 ile birlikte gelirken, üretici küçük sorunları çözmek için OTA aracılığıyla sık yapılan yazılım güncellemelerini kaldıracaktır. Bu nedenle, ‘Ayarlar> Telefon Hakkında> Sistem Güncellemesi’ seçeneğini açarak veya ‘Araçlar’ klasörünün altındaki ‘Güncelleyici’ uygulamasını kullanarak cihazı kontrol edin ve güncelleyin. Aşırı ısınma sorununu çözebilecek güncelleştirmeyi indirin ve yükleyin.
  • Kullanılabilir bir güncelleme yoksa ve sorun devam ediyorsa, önceden yüklenmiş tüm uygulamaları cihazdan kaldırmayı deneyin. Şişirme, aşırı ısıtma sorununa neden olabilir ve bu nedenle telefondan onları çıkarın veya devre dışı bırakın.
  • Ayrıca, cihazınızı güvende tutmak için oyun mağazasından indirdiğiniz kullanışsız uygulamaların tümünü kaldırın.

Performans Sürecinde Gecikme

  • Yapabileceğiniz ilk ve en önemli şey, cihazdaki ‘Güncelleyici’ uygulamasını kullanarak telefonun yazılımını güncellemektir. Bu sorunu çözebilir ve önceden yüklenmiş uygulamaları, gereksiz uygulamaları, widget’leri ve Canlı Duvar Kağıtları uygulamalarını kaldırmayı deneyebilirsiniz. Ayrıca, telefonun performansını artırmak için animasyon ayarlarını devre dışı bırakın. Bu, geliştirici seçeneklerini etkinleştirerek yapılabilir. Seçenekleri etkinleştirmek için ‘Ayarlar> Telefon Hakkında’ seçeneğini açın ve ‘Yapı numarası’ üzerine birkaç kez hafifçe dokunun. Şimdi, bu seçenekleri ‘Ek ayarlar’ altında görebilirsiniz. Seçenekleri açın ve ‘Pencere animasyon ölçeği’, ‘Geçiş animasyon ölçeği’ ve ‘Animator süre ölçeği’ bulma gibi animasyon seçeneklerini bulmak için aşağı gidin. Onları kapatın veya azaltın cihazın performansını artırmak için 0,5x’e kadar artırın.
  • Sorununuzu yine de çözemezseniz, uygulamalar ve cihazda depolanan önbellek kaldırın. Bunu yapmak için, telefonda ‘Yüklü uygulamalar’ dan her uygulamayı açın ve ‘Ön belleği Temizle’ye dokunun. Şimdi, önbellek cihazın tamamından temizlemek için telefonu kurtarma moduna almalısınız. Cihazınızı kapatın ve ekranda Mi Logosu gördükten sonra Ses Açma ve güç düğmesine aynı anda basıp bırakın ve güç düğmesini bırakın. Ekranda ses seviyesini artırma düğmesi kurtarma modu görünür halde tutmaya devam edin. Şimdi ses ve güç düğmelerini kullanarak ‘İngilizce’ ve ‘Sil’ seçeneklerini seçin ve onaylayın. Ardından, önbellekten kaldırmak için ‘Önbellek Sil’ seçeneğini kullanın. İşlem bittikten sonra ‘Yeniden başlat’ seçeneğini seçin ve onaylayın. Şimdiye kadar, telefonunuzun önbellekten kurtulduğu için telefonda gecikme olmalı.
  • Sorun devam ederse, çözmek için telefondaki fabrika ayarlarını sıfırlayabilirsiniz. Telefondaki tüm verileri silecek ve daha ileri gitmeden önce tüm verilerin yedeklenmesini sağlayacaksınız. Şimdi, fabrika ayarlarına sıfırlama gerçekleştirmek için, cihazı yukarıda açıklandığı gibi kurtarma moduna geçirin. Burada, ses ve güç düğmesi düğmelerini kullanarak ‘Tüm Verileri Sil’ ve ‘Evet’ seçeneğini seçin ve onaylayın. Ayrıca, açabilirsiniz Fabrika ayarlarını sıfırlamak için Aygıt> Yedekle ve Sıfırla> Fabrika Verileri Sıfırla> Aygıt Sıfırla> Her şeyi Sil> Tamam ‘a dokunarak fabrika ayarlarına sıfırlama yapabilirsiniz. Şimdi, bir kez bittiğinde, telefonu yeniden başlatın ve elinizin altında olan tek şey yeni bir telefon.

Bağlantı Sorunu

  • Öncelikle cihazı düzgün bir şekilde bağladığınızdan emin olun. USB yapılandırmasına erişmek için geliştirici seçeneklerini etkinleştirmeniz gerekir. Geliştirici seçeneklerini etkinleştirmek için ‘Ayarlar> Telefon Hakkında’ bölümüne gidin ve ‘Yapı numarası’ üzerine birkaç kez dokunun. Etkinleştirdikten sonra, bu seçenekleri ‘Ek ayarlar’ altında görebilir, seçenekleri açıp ‘USB yapılandırmasını seç’ seçeneğini bulmak için aşağı ilerleyin ve üzerine hafifçe vurun ve yalnızca şarj olarak değiştirin. Şimdi ‘USB yapılandırmasını seç’ üzerine hafifçe vurun ve kazanç oranını MTP olarak değiştirin.
    Şimdi, cihazı PC’ye bağlayın ve dosyaları aktarmaya başlayın. Bazı kullanıcılar dosyaları cihazdan bilgisayara kopyalayamaz. Bu sayı için düzeltmenin bulunması gereken Xiaomi yazılım güncellemesini beklemeliyiz.

WiFi Bağlanma Sorunu

  • Bu Wi-Fi sorununu çözmek için, yönlendiriciyi yeniden başlatmayı deneyin ve cihazdan yeniden bağlanmayı deneyin. Bu, Wi-Fi bağlantısı sorununu çözmelidir. Bluetooth için, bağlı tüm aygıtları devre dışı bırakın ve aygıtları yeniden bağlamaya başlayın. Mi 5 cihazını yeniden başlattıktan sonra bunu deneyin ve bu, Wi-Fi ve Bluetooth bağlantılarını kesinlikle çözebilir.

Hakkında Usta

Bir Göz Atın

Fırın kapısının kilidini nasıl açıyorsunuz ?

Fırın kapısının kilidini nasıl açıyorsunuz ? Bu yazıda bir piroliz programından sonra kilitli kalır bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi