Anasayfa / Beyaz Eşya / Cihazlarda Uzatılmış Garantiler Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Cihazlarda Uzatılmış Garantiler Hakkında Bilmeniz Gereken

Cihazlarda Uzatılmış Garantiler Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Cihaz onarımı pahalıdır fakat uzatılmış bir garanti mi almalısınız ?

Genişletilmiş GarantilerCihazlarda Uzatılmış Garantiler Hakkında Bilmeniz Gerekenler Genişletilmiş garantiler son yıllarda değişti. Artık çoğu insanın bekleyeceği türden bir örtü vermiyorlar. Ama kaç kişi fark etti? Çamaşır makineleri on yıllardır fiyat (ve kalite) düşmekte, ancak yedek parça fiyatları ve tamir maliyetleri orantısız şekilde artmıştır. Çoğu çamaşır makinesi giderek daha genç yaşlarda ekonomik olarak tamir edilmeye değmez. Karşılaştığım en küçük arıza, 13 aylık bir olaydan sonra tamir etmeye değmezdi.

Uzatılmış Garantiler Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Çamaşır makinenizin bozulmaları engellemek için uzatılmış bir garantisi olduğunu düşünmek rahatlatıcı olmalıdır. Fakat düşünün, ortalama bir çamaşır makinesi tamir etmeniz için çok pahalı hale geldiyse, korumaya ihtiyacınız var – sigorta şirketleri sizin için en iyisi olur mu? Hayır, hepimiz biliyoruz ki aptalca bir şey değil.

Genişletilmiş Garantiler kapsamında birçok cihaz hurdaya atılıyor

Hurda aletleriUzatılmış garanti planları, günümüzde sağ ve orta bırakılan çamaşır makinelerini yazmaktadır. 5 yaşını doldurduktan sonra, onlara fazla para harcamayı sevmiyorlar. Kendinizi düzenli olarak yeni çamaşır makineleri ve genişletilmiş garantiler alırken döngüsel olarak bulabilirsiniz. Ama kim suçluyor?

Sonuçta zorlu ve gerçekçi olmayan ucuz mamuller için kamuoyu. Birçok kişi bu pahalı garantileri pahalı tamirlerin bir cevabı olduklarını düşünerek alır, ancak sigorta şirketleri gerçekçi olmayan tamir fiyatlarından olumsuz etkilenir. Bu yüzden fiyatları ve teminat kalitesi olumsuz yönde etkilenir.

Cevap nedir?

En açık cevap, daha yüksek onarım fiyatlarını yansıtmak için cihazın genişletilmiş garantilerinin maliyetini artırmak olacaktır. Ancak bu, uzatılmış bir garantinin fiyatını çok pahalı hale getirecektir.

Alternatif nedir?

Dolayısıyla fiyatları artıramazsanız, ürünün maliyetlerini düşürmek zorundasınız. Bu mümkün olduğunca alındığında, ürünün kalitesini düşürmeye başlamanız gerekir. Garantiyi satın almak için çok ucuz ama tamir edilmesi çok pahalı bir şey için uzatma gerçeği, örtünün kalitesinin zararlı bir şekilde etkilenmesidir.

İlginizi Çekebilir

Klima Montaj Fiyatı İşçilik Ücretleri

Klima Montaj Fiyatı İşçilik Ücretleri

Sayfa İçindekiler Klima Montaj FiyatıKlima Montaj  İşçilik ÜcretleriDiğer hususlar ve maliyetler Klima Montaj Fiyatı İşçilik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopyalamaya İzin Yok
Servis Çağrı Merkezi