Anasayfa / Ev Aletleri Arızaları / Çöp Öğütme Makinesi Çalışmıyor ?
Çöp Öğütme Makinesi Çalışmıyor

Çöp Öğütme Makinesi Çalışmıyor ?

Çöp Öğütme Makinesi Çalışmıyor ? Sorun hemen hemen her zaman gıdaların veya pervane (ler) ile bertarafın içindeki parçalayıcı halka arasına yerleştirilen yabancı bir nesnenin sonucudur. ( Çeşitli parçaları daha iyi tanımlamak için çöp imhasının anatomisi hakkında bilgi edinin .)

Çöp Öğütme Makinesi Neden Çalışmaz ?

Güvenlik Anahtarı

Çöp Öğütme Makinesi Çalışmıyor ? Çöp sıkıştırıcı kapağı açıkken, çöp sıkıştırıcının başlamasını önlemek için güvenlik anahtarı açılır. Güvenlik anahtarı arızalıysa, çöp sıkıştırıcı çalışmaz. Belirlemek içinolup olmadığını belirlemek için sürekliliği test etmek için bir multimetre kullanın. Anahtar etkinleştirildiğinde sürekliliğe sahip değilse değiştirin.

Başlat Anahtarı

Başlatma anahtarı, çöp sıkıştırma döngüsünü başlatmak için motora voltaj gönderir. Başlatma anahtarı arızalıysa, çöp sıkıştırıcı çalışmaz. Çöp sıkıştırıcı uğultulu bir ses çıkarırsa,başlamıyorsa, bu tahrik motorunun arızalı olabileceğini gösterir. Çalıştırma anahtarının arızalı olup olmadığını belirlemek için, başlatma anahtarını süreklilik açısından test etmek için bir multimetre kullanın. Anahtar etkinleştirildiğinde anahtarın sürekliliği yoksa değiştirin.

Kapı Anahtarı

Çöp sıkıştırıcı kapağı açıkken, çöp sıkıştırıcının başlamasını önlemek için kapak anahtarı açılır. Kapı anahtarı arızalıysa, çöp sıkıştırıcı çalışmaz. Kapının olup olmadığını belirlemek için …olup olmadığını belirlemek

Motor Arıza

Tahrik motoru arızalı olabilir. Ancak, bu nadiren olur. Tahrik motorunu değiştirmeden önce, daha sık rastlanan tüm kusurlu parçaları test edin. Bu parçalardan hiçbiri kusurlu değilse, birmultimetre kullanın. Tahrik motoruna güç geliyorsa, ancak çalışmazsa, değiştirin.

Hatırlatma: Elinizi asla çöp atma hunisine (öğütme haznesi) koymayın.

  1. Devreyi kontrol eden kesiciyi kapatarak elektrikli servis panelindeki çöp imhasına giden gücü kapatın. Ayrıca, imha işlemini kontrol eden duvar anahtarını kapatın.
  2. Atma birimi ile birlikte gelen ofset anahtarını alın ve birimin altındaki volan çevirme deliğine yerleştirin. İngiliz anahtarınız yoksa, çöp imhasını satan hırdavatçıdan bir tane alabilirsiniz. Büyük bir Allen (altıgen) anahtar da işe yarayabilir.
  3. Anahtar yerleştirildikten sonra, sıkışmış pervaneyi veya volanı çıkarmak için saat yönünde çevirin. Yerinden çıktığında, volanın serbestçe döndüğünü hissedeceksiniz.
  4. Başka bir yaklaşım, tahliye deliği aracılığıyla imhaya inmek için tahta bir kaşık sapı veya benzer bir ahşap nesne kullanmak ve sıkışmış volanı serbest bırakmak için bir kol olarak kullanmaktır. Başarılı olursanız, volanın serbestçe dönmeye başladığını hissedeceksiniz.
  5. Elden aşağıya bakmak için bir el feneri kullanın. Sıkışmaya neden olan nesneyi (yönlü et kemikleri ve yemek takımı parçaları yaygın suçlular) görürseniz, yabancı nesneyi çıkarmak için pense kullanın.
  6. Volan serbest bırakıldıktan sonra, ana servis panelinden gücü tekrar açın, ancak imha işlemini henüz açmayın.
  7. Atmaya geri dönün ve alttaki kırmızı sıfırlama düğmesine basın.
  8. Bertarafa biraz musluk suyu akıtın ve kısa bir patlama için düğmeyi hızlıca açın ve kapatın. Hızla tekrar açın ve kapatın. Bu, volanı döndürmeli ve yerinden çıkmış kalıntıların kanaldan yıkanmasına neden olmalıdır.

Bu İşine Yarar Belki ?

Ütü Buhar Vermiyor

Ütü Buhar Vermiyor ?

Ütü Buhar Vermiyor ? Buhar üretmeyen bir ütü nasıl düzeltilir ? Ütünüzün çalışan bir prize …

soru sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi
Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !