Anasayfa / Ev Aletleri Arızaları / Çöp Öğütme Makinesi Durmuyor ?
Çöp Öğütme Makinesi Durmuyor

Çöp Öğütme Makinesi Durmuyor ?

Çöp Öğütme Makinesi Durmuyor ? Çöp atma işlemleri oldukça basit makinelerdir. Çöp imha işleminizde bir sorun olduğunda, ünitenizdeki sorunları gidermek için yapabileceğiniz çok fazla şey yoktur. Bu, kırık çöp imha işleminizi onarmayı nispeten basit bir iş haline getirir. Çöp imha cihazınız kırılmışsa, ünitenizi onarmaya çalışmak için bu ipuçlarını takip edebilirsiniz.

Çöp Öğütme Makinesi Neden Durmaz ?

Çöp imha işleminiz hiç dönmüyorsa, imha gücünün kesilmiş olması muhtemeldir. Üniteniz bir devre atmış olabilir veya fişi prizden çekilmiş olabilir. İlk olarak, güvenli olduğundan emin olmak için çöp imhasını kontrol edin. Ardından, ünitenin altındaki sıfırlama düğmesini bulun ve itin. Bunlardan hiçbiri sorunu çözmezse, elektrik panosunun içine bir devre işareti olup olmadığını kontrol edin.

Yön Anahtarı

Çöp Öğütme Makinesi Durmuyor ise Sıkıştırma koçu kompaktörün üstüne ulaştığında, yön anahtarı motora giden tüm akım akışını keser. Yön düğmesi arızalanırsa, motor ramdan sonra çalışmaya devam edebilirsonra çalışmaya devam edebilir . Yön anahtarının arızalı olup olmadığını belirlemek için sürekliliği test etmek için bir multimetre kullanın. Yön anahtarında kontaklar kısa devre yapıyorsa, değiştirin.

Başlat Anahtarı

Başlatma anahtarı, sıkıştırma döngüsünü başlatmak için motora voltaj gönderir. Anahtardaki elektrik kontakları kapalı kalırsa, anahtar motora sürekli voltaj göndererekneden olur . Çalıştırma anahtarının arızalı olup olmadığını belirlemek için sürekliliği test etmek için bir multimetre kullanın. Anahtar kapalı konumdayken süreklilik varsa değiştirin.

Motor Arızası

Tahrik motorunda bir santrifüj anahtar bulunur. Çöp sıkıştırıcı başlatıldığında, akım santrifüj anahtarından akar. Ardından santrifüj anahtarı açılır ve bu, çöp kompaktör koçunun hareket etmesine neden oluraşağı. Santrifüj anahtarı arızalanırsa, açık konumda yapışabilir ve motorun ram yukarı ve aşağı hareket etmesine neden olur. Tahrik motorunu test etmek zor olduğundan, önce daha yaygın olarak kusurlu parçaların tümünü test edin. Bu bileşenlerin hiçbiri arızalı değilse, tahrik motorunu değiştirin.

Bu İşine Yarar Belki ?

Ütü Buhar Vermiyor

Ütü Buhar Vermiyor ?

Ütü Buhar Vermiyor ? Buhar üretmeyen bir ütü nasıl düzeltilir ? Ütünüzün çalışan bir prize …

soru sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi
Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !