Anasayfa / Ev Aletleri Arızaları / Çöp Öğütme Makinesi Sesli Çalışıyor ?
Çöp Öğütme Makinesi Sesli Çalışıyor

Çöp Öğütme Makinesi Sesli Çalışıyor ?

Çöp Öğütme Makinesi Sesli Çalışıyor ? Çöp imhası açılmazsa veya yiyecek atıklarını öğütemezse, ancak düğmeyi çevirdiğinizde motor hala uğultu sesi çıkarırsa, sorun muhtemelen bir sıkışmadır. Yiyeceklerin veya diğer kalıntıların pervaneyi ve bertarafın içindeki diğer bileşenleri tıkaması yaygındır. herhangi bir öğütme eylemi olmadan uğultu motoru yakabileceğinden imhayı hemen kapatın.

Çöp Öğütme Makinesi Neden Sesli Çalışır ?

Çöp Öğütme Makinesi Sesli Çalışıyor ? Sıkışmayı gidermek için, bertarafın altındaki deliğe bir altıgen anahtar veya kısa bir ahşap süpürge yerleştirin. Bıçakların serbestçe döndüğünü hissedene kadar devam ederek volanı çıkarmak için aletinizi saat yönünde çevirin. Bertaraftaki tıkanıklığı görebiliyorsanız, öğeyi üniteden çıkarmak için maşa veya pense (elleriniz ile değil!) Kullanın. Temizlenmesi, birimin tamamen çıkarılmasını ve engel giderildikten sonra yeniden takılmasını gerektirebilir.

Muylu Somunu

Muylu somununu inceleyin. Muylu somunu kuru ise, yağlayın. Muylu somunu sökülürse, değiştirin.

Motor Dişlisi

Tahrik dişlisini milin gevşek olup olmadığını kontrol edin. Tahrik dişlisi gevşekse, montaj somununu veya ayar vidasını sıkmayı deneyin. Montaj somununu sıktıktan sonra tahrik dişlisi hala gevşekse veya sıkıldıktan sonra tahrik dişlisi hala gevşerse veya tahrik dişlisinin dişleri aşınmışsa, tahrik dişlisini değiştirin.

Dişli kutusu

Dişlileri hasar açısından inceleyin. Dişliler aşınmış, gevşek veya hasarlıysa değiştirin. Modele bağlı olarak, bazı dişliler montaj olarak satın alınabilir.

Motor Zinciri

Tahrik zincirinin gevşek olup olmadığını kontrol edin. Tahrik zinciri gevşekse ve sıkılamıyorsa değiştirin.

Motor Arızası

Tahrik motoru arızalı olabilir. Tahrik motorunu değiştirmeden önce, daha sık rastlanan tüm kusurlu parçaları kontrol edin. Bu parçalardan hiçbiri arızalı değilse, tahrik motorunu değiştirmeyi düşünün.

Gelecekteki arızalardan kaçınmak için bazı özel kuralların izlenmesi gerekir. Bertaraflar dayanıklı parçalama makineleri olsa da, taşlama için tahliyeyi gönderebileceğiniz şey söz konusu olduğunda yapılacaklar ve yapılmayacak şeyler konusunda ciddidirler . Örneğin, büyük no-nosların bazıları arasında yağlar, kahve telvesi, kemikler, kabuklar, metal, kauçuk, kağıt ve cam bulunur.

Bu İşine Yarar Belki ?

Ütü Buhar Vermiyor

Ütü Buhar Vermiyor ?

Ütü Buhar Vermiyor ? Buhar üretmeyen bir ütü nasıl düzeltilir ? Ütünüzün çalışan bir prize …

soru sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !