Ev / Klima / DAIKIN (Daikin) Klima Yaz Kış Ayarları
DAIKIN Klima Yaz Kış Ayarları

DAIKIN (Daikin) Klima Yaz Kış Ayarları

DAIKIN (Daikin) Klima Yaz Kış Ayarları (Isıtma Soğutma) Biliyorsunuz ki klimaları genel olarak soğutma işlevi görmeleri için alarak kullanırız ama bunun yanında diğer özellikleri de olduğunu unutmamanız gerekir. Mesela bulunduğunuz ortamdaki hava sıcaklığı sürekli değişkenlik gösteriyor ise(Örn:Çöl iklimi;gündüzleri aşırı sıcak geceleri ise aşırı soğuk) klimadan bir kaç basit ayar ile bunun üstesinden gelebilirsiniz.

Daikin Klima Kış Ayarı

 001 Daikin

1. Sinyallerin kaynağı, sinyalin iletileceği kaynaktır.

2. Sinyal iletim göstergesi. Kontrol komutunun iletildiğini onaylamak için yanıp söner.

3. “ON / OFF” düğmesi (ON / OFF) Klimayı açmak için bir kez basın, kapatmak için tekrar basın.

4. Fan hızını seçin . Fan hızını sırayla sırayla değiştirmek için düğmeye basın: Düşük, Orta, Yüksek, Otomatik. Ekranda istenilen fan hızı belirdiğinde tuşuna basmayı bırakın.

5. Çalışma modu. Çalışma modunu seçmek için MODE düğmesine basın Sadece soğutma, olası modlar için: COOL  002 Daikin, DRY 003 Daikin(KURUTMA) ve FAN  004 Daikin(FAN). Isıtma için olası modlar AUTO  005 Daikin, COOL  002 Daikin, DRY  003 Daikin, FAN  004 Daikinve HEAT’dir  006 Daikin.

6. Jaluzların otomatik dönüşü. 007 DaikinOtomatik obtüratör işlevini açmak için SWING düğmesine basın  . Havayı belirli bir yöne yaymak için, SWING düğmesine basın 007 Daikinve panjurlar istenen yöne gelene kadar bekleyin, panjurları geçerli konumda durdurmak için düğmeye tekrar basın.

Döndürme modunu seçin .  Ayar moduna girmek için SWING düğmesine 4 saniye basılı tutun. Üç deklanşör pozisyonundan birini seçmek için sıcaklık ayar düğmesine (13) basın.  3 farklı SWING MODU vardır: SWING MODE sadece SWING etkinleştirildiğinde etkinleştirilir.Döndürme sembolü ile gösterilir: Mod 4 saniye içinde değişmezse, cihaz seçilen dönüş modu SWING MODE () ile uyumlu olarak çalışır .

7. Turbo fonksiyonu (modele bağlı olarak)   Hızlı soğutma veya ısıtma için basın  . Maksimum fan hızını ayarlayın. Bu işlevi devre dışı bırakmak için, bu düğmeye tekrar basın. Sadece HEAT ve COOL ile kullanılabilir.

Fan hızı değiştirildiğinde bu işlev devre dışıdır.  Turbo işlevi, SWING MODE işleviyle birlikte kullanılamaz.

DAIKIN (Daikin) Klima Yaz Kış Ayarları (Isıtma Soğutma)

8. Zamanlayıcıyı kapatma Zamanlayıcı kapatma işlevini başlatmak için KAPAMA ZAMANLAYICI düğmesine basın.  KAPALI ZAMANLAYICI düğmesine sürekli basılarak istenen KAPALI süresini ayarlayın.  Zamanlayıcı kapalı ayarını iptal etmek için CANCEL düğmesine basın.

9. Gürültü azaltma işlevi (modele bağlı olarak)   Sessiz çalışmayı açmak için düğmesine basın  011 Daikin.  Minimum fan hızını ayarlayın.  Bu işlevi devre dışı bırakmak için, bu düğmeye tekrar basın.  Fan hızı değiştirildiğinde bu işlev devre dışıdır.

10. Saat Zamanını Ayarlama Saati ayarlamak için düğmeye basın ve basılı tutun  012 Daikin  .

11. Zamanlayıcının ayarlanması Zamanlayıcı fonksiyonunu başlatmak için ON TIMER düğmesine basın. ON TIMER düğmesine sürekli olarak basarak istenen değiştirme süresini ayarlayın. Zamanlayıcı  sabah 7: 30’a ayarlanırsa, klima sabah 7: 30’da tam olarak açılır.  Zamanlayıcı ayarını iptal etmek için CANCEL düğmesine basın.

12. Uyku Modunu Ayarlama Uyku   fonksiyonunu açmak  için düğmeye basın  013 Daikin.  Bu seçenek gücü korumak için kullanılır. Ünite soğutma modunda çalışırken, ilk  sıcaklık ilk yarım saatten sonra 0,5 ° C artar, sonraki yarım saatten sonra 0,5 ° C artar ve sonraki 1 saat sonra 1 ° C’de artar. Ünite ısıtma modunda çalışırken, ilk sıcaklık ilk yarım saatten sonra 1 ° C ve sonraki 1 saat sonra 1 ° C azalır.  Bu işlev SOĞUTMA, ISITMA ve OTOMATİK modlarda kullanılabilir.

13. Sıcaklığın ayarlanması İstediğiniz oda sıcaklığını ayarlamak için 014 Daikin, ayarlanan sıcaklığı arttırmak veya azaltmak için düğmesine basın  .  Ayarlanan sıcaklık aralığı, 16 ° C ila 30 ° C arasında değişmektedir (20 ° C ila 30 ° C arasında).  Aynı anda 014 Daikin° C ila ° F arasında geçiş yapmak için düğmelere basın.

Daikin Klima Yaz Ayarı

DAIKIN (Daikin) Klima Yaz Kış Ayarları Gösterge sıcaklığı bölümleri ilgili kodları gösterir. AÇIK ZAMANLAMA İPTAL butonu zaman (TIMER ON CANCEL) ya da TlMER’I (İPTAL İPTAL  OFF ZAMANLAMA) 5 saniye, ekran bölümü sıcaklığı görüntülenmek “” yanıp için tutulur.  Uzun bir bip sesi duyuluncaya kadar ZAMANLAYICI İPTAL veya KAPALI ZAMANLAYICI İPTAL düğmelerine birkaç kez basın.

Sıcaklıkların aşırı olduğu yerlerde bile, muhtemelen kışın hem ısıtma hem de yaz aylarında soğutmanın bir kombinasyonunu isteyeceksiniz. Avustralya’da her yıl yeni iklim kayıtlarının yapılmasıyla, doğru iklimlendirme çözümünü seçmek evinizi her gün, her gün bir rahatlık vahası haline getirecektir.

Gelişmiş klima teknolojimiz ve bir dizi akıllı özellik, sadece ısıtma ve soğutmadan çok daha fazlasının keyfini çıkarabileceğiniz anlamına gelir. Sıcaklık kontrolünde, kaliteli havasında, maliyet tasarrufunda en üst seviyeye sahip olursunuz ve hangi sistemi seçerseniz seçin, çağdaş ve çağdaş bir tasarıma sahip olursunuz.

Isıtma ve Soğutma Sistemleri nasıl çalışır? 

Çoğu çağdaş klima sistemleri, ters çevrimli teknolojiye sahiptir. Yani evinizi ısıtabilir ve serinleyebilirler. Aslında Daikin serisindeki her klima hem ısıtma hem de soğutma seçeneklerini sunar. Bu, sadece birkaç odada veya evinizin tamamında sıcaklığı kontrol etmek isteyip istemediğinize bağlı olarak Split Sistem, Multi-Split ve Kanallı klima sistemlerini içerir.

Kışın en iyi  sıcak verimi

Soğuk kış havasının bile evinizin içine pompalayabileceğiniz kullanılabilir ısı içerdiğini bileceksiniz. Daikin ters çevrimli teknoloji, bu sıcaklığı dışarıdaki havadan emerek rahat bir atmosfer yaratır. Düzenlemek çok kolaydır, sadece istediğiniz ısının keyfini çıkarırsınız ve aynı zamanda ısıyı üretmeye ihtiyaç duyan geleneksel ısıtıcılardan daha fazla enerji verimlidir, bunun yerine içerideki sıcaklığı oluşturmak için dış havanın ısı enerjisinden faydalanmak yerine.

DAIKIN (Daikin) Klima Yaz Kış Ayarları

Çok soğuk eyaletlerimizde yaşamak mı? Daikin klimalar kaplıdır. Otomatik defrost döngüsümüz, eksi 10ºC’ye ulaşsa bile, hala sıcak kalacaktır, çünkü Daikin, evinizi önceden ayarlanmış bir sıcaklığa ısıtmaya çaba harcamadan devam eder.

Yaz aylarında mükemmel

şekilde soğutulur Aynı şekilde, cıva yükselirken, bir Daikin ters çevrimli klima, iç havadaki ısıyı emer ve dışarıya dağıtır ve evinizi mükemmel bir soğutma alanı bırakır. Tropik bölgelerde iseniz, gelişmiş Daikin teknolojisinin evinizi soğutmak için bir esinti bulduğu gerçeğini seveceksiniz, 46 ºC’ye çıktığı zaman bile.

Unutmayın, soğuk hava ılıktan daha ağırdır. Böylece, klimanız için ideal konumu ararken, mümkün olduğu kadar tavana yakın olarak monte edin. Soğuk hava için, panjurları yukarı veya yatay olarak ve sıcak hava için işaretleyin, panjurları odadaki insanlara doğru yönlendirin.

Sizi serinletmek için iki önemli ipucu

• Sesler belirgin – ama sadece ihtiyacınız olan odaları soğutun. Kanallı bir klima sisteminiz varsa, bölge ayarlarınızı kullanabilirsiniz. Veya başka bir sisteminiz varsa, sıcak havayı sızmayı durdurmak için soğutulmuş ve soğutulmamış odalar arasındaki kapıları kapatın. Odalarınızdan biri doğal olarak çok sıcak (örneğin tavan arası) veya serin (örneğin bir mahzenin) olması durumunda, bir fana dönüşebilirsiniz. Enerji tasarrufu sağlamak için sadece ayarlama.

• Termostatınızı ayarladığınızda, her 1 derece soğukluğun enerjide% 10’a varan oranda daha pahalıya mal olabileceğini unutmayın. Bu yüzden sıcaklığı sadece buz gibi bir seviyede ayarlayıp unutmayınız – dış hava sıcaklıkları gün boyunca değişmektedir ve bu nedenle klimanızın da değişmesi gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir

Merkezi Klima Sistemleri Bakım Arıza Montaj Servis

Merkezi Klima Sistemleri Bakım Arıza Montaj Servis

Merkezi Klima Sistemleri Bakım Arıza Montaj Servis Bölgesel Soğutma, ticari kompleksler, ofisler, oteller, yeni kentsel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya Yasak !
Servis Çağrı Merkezi