Anasayfa / Klima İpuçları / Daikin Klima Yaz Kış Ayarları
DAIKIN Klima Yaz Kış Ayarları

Daikin Klima Yaz Kış Ayarları

Daikin Klima Yaz Kış Ayarları (Isıtma Soğutma) Biliyorsunuz ki klimaları genel olarak soğutma işlevi görmeleri için alarak kullanırız ama bunun yanında diğer özellikleri de olduğunu unutmamanız gerekir. Mesela bulunduğunuz ortamdaki hava sıcaklığı sürekli değişkenlik gösteriyor ise(gündüzleri aşırı sıcak geceleri ise aşırı soğuk) klimadan bir kaç basit ayar ile bunun üstesinden gelebilirsiniz.

Daikin Klima Yaz Ayarı

Uzaktan kumandadaki mod ayar düğmesi genellikle çalışma modunu ayarlamanızı sağlar. SOĞUTMA moduna, ISITMA moduna (üniteniz bir ısı pompası ünitesiyse), NEM ALMA moduna, OTOMATİK moduna veya FAN moduna ayarlanabilir. Her modun sembollerini görmek için sağlanan kılavuza bakın.

Daikin Klima Kış Ayarı

Daikin SOĞUTMA modu, odayı girdikten sonra soğutmak istiyorsanız kullanacağınız varsayılan ayardır. Klima, uzaktan kumandanızın ayar sıcaklığına ulaşmak için sıcaklığı düzenleyecektir. 24 C ° sıcaklık ayarı enerji tasarrufu için iyi bir ayardır.

Daikin ISITMA modu, kışın odayı ısıtmanız gerektiğinde kullanacağınız moddur. Bu modda, evaporatör soğutucu akışkan akışını tersine çevirmek için bir ters valf kullanarak etkili bir şekilde bir kondansatör haline gelir ve bunun tersi de geçerlidir.

28 C ° sıcaklık ayarı enerji tasarrufu için iyi bir ayardır.

Daikin OTOMATİK mod, odadaki sıcaklığı algılayarak SOĞUTMA ve ISITMA arasındaki modu otomatik olarak değiştiren bir moddur. Oda sıcaklığı düşükse, ISITMA modu çalışır ve belirli bir sıcaklığa yükselirse, SOĞUTMA moduna geçer.

Klima modelinde ve üreticiye bağlı olarak, OTOMATİK mod aslında SOĞUTMA modunda çalışır, ancak kullanıcının ayarlanan sıcaklığına dönmeden önce odayı hızlı bir şekilde soğutmak için daha düşük bir ayar sıcaklığına sahiptir.

Daikin NEM ALMA modu, odanın sıcaklığına bağlı olarak kompresörün her biri birkaç dakika süreyle açılıp kapanacağı (veya invertör modelinde düşük hızda) COOL modunun bir varyasyonudur.

Bu döngü ile odadaki nem uzaklaştırılacak, dolayısıyla odanın nemi azalacaktır. Bu temelde nem alma işlevidir.

Daikin FAN modu bazı modellerde bulunur. Bu mod, odaya soğutma etkisi olmadığı için neredeyse hiç kullanılmaz. Sadece iç ünite fanı açık.

Sıcaklıkların aşırı olduğu yerlerde bile, muhtemelen kışın hem ısıtma hem de yaz aylarında soğutmanın bir kombinasyonunu isteyeceksiniz. Avustralya’da her yıl yeni iklim kayıtlarının yapılmasıyla, doğru iklimlendirme çözümünü seçmek evinizi her gün, her gün bir rahatlık vahası haline getirecektir.

Gelişmiş klima teknolojimiz ve bir dizi akıllı özellik, sadece ısıtma ve soğutmadan çok daha fazlasının keyfini çıkarabileceğiniz anlamına gelir. Sıcaklık kontrolünde, kaliteli havasında, maliyet tasarrufunda en üst seviyeye sahip olursunuz ve hangi sistemi seçerseniz seçin, çağdaş ve çağdaş bir tasarıma sahip olursunuz.

Daikin Klima Isıtma ve Soğutma Ayarları

Çoğu çağdaş klima sistemleri, ters çevrimli teknolojiye sahiptir. Yani evinizi ısıtabilir ve serinleyebilirler. Aslında Daikin serisindeki her klima hem ısıtma hem de soğutma seçeneklerini sunar. Bu, sadece birkaç odada veya evinizin tamamında sıcaklığı kontrol etmek isteyip istemediğinize bağlı olarak Split Sistem, Multi-Split ve Kanallı klima sistemlerini içerir.

Kışın en iyi  sıcak verimi

Soğuk kış havasının bile evinizin içine pompalayabileceğiniz kullanılabilir ısı içerdiğini bileceksiniz. Daikin ters çevrimli teknoloji, bu sıcaklığı dışarıdaki havadan emerek rahat bir atmosfer yaratır. Düzenlemek çok kolaydır, sadece istediğiniz ısının keyfini çıkarırsınız ve aynı zamanda ısıyı üretmeye ihtiyaç duyan geleneksel ısıtıcılardan daha fazla enerji verimlidir, bunun yerine içerideki sıcaklığı oluşturmak için dış havanın ısı enerjisinden faydalanmak yerine.

Daikin Klima Yaz Kış Ayarları

Çok soğuk eyaletlerimizde yaşamak mı? Daikin klimalar kaplıdır. Otomatik defrost döngüsümüz, eksi 10ºC’ye ulaşsa bile, hala sıcak kalacaktır, çünkü Daikin, evinizi önceden ayarlanmış bir sıcaklığa ısıtmaya çaba harcamadan devam eder.

Yaz aylarında mükemmel

şekilde soğutulur Aynı şekilde, cıva yükselirken, bir Daikin ters çevrimli klima, iç havadaki ısıyı emer ve dışarıya dağıtır ve evinizi mükemmel bir soğutma alanı bırakır. Tropik bölgelerde iseniz, gelişmiş Daikin teknolojisinin evinizi soğutmak için bir esinti bulduğu gerçeğini seveceksiniz, 46 ºC’ye çıktığı zaman bile.

Unutmayın, soğuk hava ılıktan daha ağırdır. Böylece, klimanız için ideal konumu ararken, mümkün olduğu kadar tavana yakın olarak monte edin. Soğuk hava için, panjurları yukarı veya yatay olarak ve sıcak hava için işaretleyin, panjurları odadaki insanlara doğru yönlendirin.

Sizi serinletmek için iki önemli ipucu

• Sesler belirgin – ama sadece ihtiyacınız olan odaları soğutun. Kanallı bir klima sisteminiz varsa, bölge ayarlarınızı kullanabilirsiniz. Veya başka bir sisteminiz varsa, sıcak havayı sızmayı durdurmak için soğutulmuş ve soğutulmamış odalar arasındaki kapıları kapatın. Odalarınızdan biri doğal olarak çok sıcak (örneğin tavan arası) veya serin (örneğin bir mahzenin) olması durumunda, bir fana dönüşebilirsiniz. Enerji tasarrufu sağlamak için sadece ayarlama.

• Termostatınızı ayarladığınızda, her 1 derece soğukluğun enerjide% 10’a varan oranda daha pahalıya mal olabileceğini unutmayın. Bu yüzden sıcaklığı sadece buz gibi bir seviyede ayarlayıp unutmayınız – dış hava sıcaklıkları gün boyunca değişmektedir ve bu nedenle klimanızın da değişmesi gerekmektedir.

Bu İşine Yarar Belki ?

Klima Nasıl Sökülür ?

Klima Nasıl Sökülür ? Bu ev klima sisteminin sökülmesi, sonraki onarımlar için veya taşınırken, birçok …

soru sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çağrı Merkezi
Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !