Anasayfa / Beyaz Eşya İpuçları / Davlumbaz Filtresi Nasıl Değiştirilir ?
Davlumbaz Filtresi Nasıl Değiştirilir

Davlumbaz Filtresi Nasıl Değiştirilir ?

Davlumbaz Filtresi Nasıl Değiştirilir ? filtresinin değiştirilmesi gerekiyor. Rehberimizin yardımı ile bunu kendiniz yapabileceksiniz. İpuçlarımızı takip ederseniz o kadar zor olmadığını göreceksiniz!

Davlumbaz Filtresi Nasıl Değiştirilir ?

  1. Filtrelerin çıkarılması
  2. Filtrelerin temizlenmesi
  3. Filtreleri değiştirme
  4. Davlumbazın testi

Davlumbazın filtresinin neden değiştirilmesi gerekiyor?

Davlumbaz Filtresi Nasıl Değiştirilir ? Yıkanabilir veya değiştirilebilsin mi, filtre bir davlumbazın en önemli bileşenlerinden biridir. Çeker ocak filtresini her zaman iyice temizler ya da değiştirirseniz, mutfak ve kirlenme duvar ve tavanlarına koku ve yağ yayılmasını önleyin.

Bunu biliyor muydun 
Bir karbon filtresi, adından da anlaşılacağı gibi, aktif karbondan oluşur. Genellikle rulo halinde satılır ve istenen boyutlarda kesilmesi gerekir. Daha yeni başlık modellerinde, genellikle tamamen değiştirilmesi gereken plastik bir parçaya yerleştirilir. Yüksek emme kapasitesi, pişirme işlemi sırasında ortaya çıkan yağları ve kokuları yakalamasını sağlar. Dışarıda duman çıkışı olmayan bir mutfakta çok faydalıdır.

Hotte aspirante

Çeker ocak filtresini nasıl değiştirebilirim?

  • Filtrelerin çıkarılması

Pratik Bilgiler
Genel bir davlumbazda bulunan temel filtre tiplerinin nasıl sökülüp değiştirileceğini inceleyeceğiz. Filtre tipine bağlı olarak, bir tornavidaya ihtiyacınız olabilir.

Öncelikle, kaputunuzun elektrikle bağlantısının kesildiğinden emin olun. Bu iş için, ellerinizi yağdan korumak için tercihen eldiven giymelisiniz.

Bir davlumbazın en yaygın metal filtresi, çok dar bir ağa sahip bir ızgara şeklindedir. Kaputun altına yerleştirilmiştir ve genellikle önden kaput kutusundan serbest bırakılacak küçük sürgülü düğmeler ile donatılmıştır. Arkada, bu amaç için sağlanan yuvalara yerleştirilen iki küçük metal kenar olabilir.

Karbon filtre metal filtrenin arkasındadır. Bu filtre esnekse ve plastik bir çembere sahip değilse, metal filtrelerin sökülmesi ve kolayca çekilmesi yeterlidir. Filtre çok kolay dışarı çıkmalıdır. Filtreyi ölçün çünkü yeni filtreyi kırpmak için boyutlarına ihtiyacınız olacak (evrensel bir filtre seçtiyseniz). Daha sonra eski filtreyi atabilirsiniz.

Karbon filtrenin plastik bir çevresi varsa, bir tornavidaya ihtiyacınız olacaktır. Metal filtreleri çeker ocaktan çıkarın. Kaputun ortasında motor var. Motorun bir tarafında, bazen bir kasanın arkasına gizlenebilen filtreyi bulacaksınız. Muhafazayı filtreden çıkarın. Şimdi, filtrenin ortasındaki bağlantı parçasını yarım tur çevirin. Ardından filtreyi bir tornavida kullanarak gevşetebilirsiniz. Oldukça kolay çıkar ve atılabilir.

  • Filtrelerin temizlenmesi

Bir davlumbazın karbon filtresi atılırken, metal filtreler temizlenir. Davlumbazınızın kullanım kılavuzuna bakın ve davlumbazınıza takılı metal filtrelerin bulaşık makinesinde yıkanabilir olduğundan emin olun. Bu durumda, makinedeki filtreleri temizlemeden önce, önce mutfak kâğıdındaki fazla yağı çıkarın. Uzun ve sıcak bir program seçin ve aynı anda bulaşık makinesine başka şeyler koymayın, çünkü bunlar çok yağlı olabilir. Filtrelerinizi boşaltın ve daha sonra havayla kurutun. Filtreyi tekrar takarken, suyun damlamasına izin vermeyin. Dikkat, metal filtreler genellikle alüminyumdan yapılır. Bulaşık makinesinde temizleyerek parlamasını azaltabilirsiniz.

  • Filtrenin değiştirilmesi

Çeker ocak filtresini değiştirmek için parça numarasına ihtiyacınız vardır. Genellikle başlıktaki bir çıkartmanın üzerinde bulunur. Aksi takdirde, kullanım kılavuzunda onları bulacaksınız.

Her zaman alüminyum filtreler için davlumbaz modelinizle uyumlu bir filtre veya plastik bir muhafaza içine alınmış karbon filtre kullanın. Yağ ve kokuları daha iyi filtrelemek için kesilebilecek karbon filtre için yüksek emici bir model seçin. Filtreyi eski filtrenin boyutuna kesin ve duman davlumbazının yuvalarına kaydırın. Metal filtreleri her zaman önce arkadaki yuvaları hizalayarak değiştirin.

Karbon filtreli yeni bir davlumbaz modeliniz varsa, kesinlikle komple bir parça olarak satılan bir filtredir. Parçayı eski filtrenin yerine yerleştirin ve sabitlemek için orta sabitlemeyi yarım tur çevirin. Muhafazanın kapağını değiştirin ve iki armatürü kapalı konuma getirin (yerine oturması yeterlidir). Bu, karbon filtrenin değiştirilmesini tamamlar. Şimdi tek yapmanız gereken metal filtreleri değiştirmek.

Pratik bilgiler
Başlıklarınızı içeriden temizlemek için filtre değişimini kullanın. Alüminyum parçaları daha önce ılık sabunlu suya batırılmış bir bezle temizlemeden önce mutfak kağıtlarıyla yağ kalıntılarını giderin. Temizlemeden önce paçavrayı iyice sıkın. Ayrıca uzman perakendecilerden alabileceğiniz güçlü yağ çözücü maddeler de kullanabilirsiniz. Bu tür ürünleri kullanmadan önce, ilk önce dikkatlice kullanım talimatlarını dikkatlice okuyun. Bu ilaçlar genellikle aşındırıcıdır. Eldiven giy!
  • Davlumbazın testi

Takma işleminden sonra alüminyum filtrelerin tekrar yandığını kontrol edin. Sonra davlumbazı şebekeye bağlayın.

Pratik Bilgiler
Özel bir karbon filtre kullanıyorsanız ve metal filtreleri yeniden takmakta zorluk yaşıyorsanız, bir karbon filtre gibi davranan paspasın tüm yuvalara takılıp takılmadığını kontrol etmelisiniz. Endişelenmeyin, yeni bir filtre her zaman kullanılan bir filtreden daha fazla hacme sahiptir. Bitti! Çeker ocak filtresini kendin değiştirdin. Gitti kötü koku ve sıcak plaka üzerinde yağ damlası!

Hotte Aspirante

İlginizi Çekebilir

Çamaşır Makinesi Su Giriş Filtreleri Nasıl Temizlenir ?

Çamaşır Makinesi Su Giriş Filtreleri Nasıl Temizlenir ? Çamaşır Makinesi Su Giriş Filtreleri Nasıl Temizlenir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopyalamaya İzin Yok
Servis Çağrı Merkezi