Ev / Ev Aletleri Arızaları / Davlumbaz Havalandırma Motoru Çalışmıyor ?
Davlumbaz Havalandırma Motoru Çalışmıyor

Davlumbaz Havalandırma Motoru Çalışmıyor ?

Davlumbaz Havalandırma Motoru Çalışmıyor ? Mutfak davlumbazınız zaten on yaşındaysa ve son zamanlarda zayıf hava çekiyorsa bir şey. Burada onarım hakkında düşünmemek zaten mümkündür, yeni ekipman satın almak daha kolaydır.

Davlumbaz Motoru Neden Çalışmaz ?

Davlumbaz Havalandırma Motoru Çalışmıyor ? Peki ya satın alma bir yıl sürmediyse ve fan artık başa çıkamazsa veya tamamen bozuksa? İlk adım, arızanın nedenini bulmak ve daha sonra kendi başınıza ortadan kaldırmaktır. Arızanın ana “suçluları” şunlar olabilir:

Fan motoru

Genellikle, üfleyici motor ısındığında, ancak dönmediğinde, motor şaftı yataklarının aşınmış olduğunu gösterir. Bazı eski ve büyük motorlarda yağ püskürtme ucu bulunur. Motorunuzda yağ ağzı varsa, yağ eklemeyi deneyin yağ eklemeyi deneyin . Motor yataklarının yağlanması sorunu çözmezse veya motor yağlanamıyorsa, fan motorunu değiştirin.

Fan Pervanesi

Bir olasılık, fan tekerleğine bir şey sıkışmış olmasıdır. Üfleç tekerleğinin üfleç mahfazasına sürtünmesi de mümkündür. Üfleç çarkının arızalı olup olmadığını belirlemek için döndürmeyi deneyin döndürmeyi deneyin . Üfleç tekerleği serbestçe dönmüyorsa, üfleç tekerleğinde engel olup olmadığını kontrol edin. Ayrıca, üfleç çarkının üfleyici gövdesine sürtünmediğinden emin olun. Üfleç tekerleğinde engel yoksa, ancak yine de serbestçe dönmüyorsa, üfleç tekerleğini değiştirin.

Fan Kanadı

Fan kanadının serbestçe döndüğünden emin olun. Fan serbestçe dönmezse, fan kanadının üfleyici gövdesine sürtünüp sürtünmediğini kontrol edin. Fan kanadında hasar kontrolü yapın. Fan kanadı hasarlıysa değiştirin.

Bumu Aradığın ?

Davlumbaz Havalandırma Hava Çekmiyor

Davlumbaz Havalandırma Hava Çekmiyor ?

Davlumbaz Havalandırma Hava Çekmiyor ? davlumbazı veya havalandırma davlumbazı, birçok kişinin aldığı bir cihazdır. Göz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya İzni Yok
Servis Çağrı Merkezi