Anasayfa / Beyaz Eşya Arızaları / Davlumbaz Lambasını Nasıl Değiştirebilirim ?
Davlumbaz Lambasını Nasıl Değiştirebilirim

Davlumbaz Lambasını Nasıl Değiştirebilirim ?

Davlumbaz Lambasını Nasıl Değiştirebilirim ? Bu makalede, davlumbaz lambasının nasıl değiştirileceğini açıklayacağız. Bu son derece basit işlem sadece 10 dakika sürer ve 3 adımdan oluşur.

  • Lambalara erişim sağlayın
  • Lambayı değiştirin
  • Çeker ocak kapağını tekrar kapatın

Davlumbaz için hangi lamba kullanılmalı ?

Davlumbaz Lambasını Nasıl Değiştirebilirim ? Tüm modern elektrikli davlumbazlar bir aydınlatma sistemiyle donatılmıştır. Temel olmamakla birlikte, bu, pişirme sırasında genellikle gölgede bulunan ocakları aydınlatmak için son derece kullanışlıdır. Davlumbazlar farklı ampul tipleri kullanır: halojen, LED, neon vb. Doğru ampulü aldığınızdan emin olun!

Elbette cihaza takılı olan aynı lambayı satın almak en güvenli yoldur. Geleneksel lambayı daha ekonomik bir lambayla değiştirmek istiyorsanız, yeni lambanın çok büyük olmadığından ve ünitedeki girintiye oturduğundan ve eski lambanın parlaklığına (lümenlere) ve voltajına (volt) karşılık geldiğinden emin olun.

Davlumbaz lambası nasıl değiştirilir ?

Aspiratör lambaları; lamba üzerinde bulunan difüzör olarak adlandırılan plastik kuruyucu katmanın çıkartılması ve eski lambanın sökülerek yerine yeni lambanın takılması işlemi ile değiştirilir. Bazı model aspiratörlerde bu koruyucu difüzör cam, plastik veya farklı bir maddeden yapılmış olabilir . Vida veya tırnaklı sistem olan bu lamba koruyucu kapaklar yerinden sökülerek lambaya erişim sağlanır. Genellikle küçük bir ampulden oluşan bu lambalar üzerinde bulunduğu duy sisteminded ayrılması gerekmektedir.

  • Lambalara erişim sağlayın

Filtreleri ocak kapağından çıkarın. Bunu yapmak için küçük klipleri içeri doğru itin. Artık filtreleri tutucularından kolayca çıkarabilirsiniz. Aydınlatma sistemi genellikle davlumbazın ön kısmında bulunur. Arka aydınlatmanın sırtınıza takılması gerektiğinde aşağıdaki açıklamalar da geçerlidir. Lambalara erişmenin en kolay yolu, şeffaf camı veya plastik koruyucu kapağı çıkarmaktır. Bu kapak vidalarla veya klipslerle tutturulmuşsa, gevşetin, ardından kapağı tutucusundan çıkarın. Kapağı çıkarmak için, elinizle kaputun içinden kapağa hafif bir baskı uygulayın. Artık değiştirmek istediğiniz lambaya erişebilirsiniz.

  • Lambayı değiştirin

Aydınlatma probleminizin iki farklı nedeni olabilir. Belki lamba yandı; o zaman onları değiştirmek için yeterli. Veya güç bağlantısında bir sorun var ve kabloları yeniden bağlamanız gerekiyor. Artık çalışmayan lambayı sökünüz, önce dışarı sonra tekrar içeriye. Tekrar yanarsa, sadece temas kesildi. Yanmazsa, tekrar çıkarın ve sallayınca bir ses çıkarıp çıkmadığına bakın.

Eğer öyleyse, filaman bozuldu. Lambanın değiştirilmesi gerekiyor. Değilse, sorun elektrik bağlantısındadır. Bir kablo yeniden bağlanmalıdır. Öncelikle, herhangi bir elektrik işi yaparken, davlumbazınızın elektrikle bağlantısını kesin. Artık şebekeye bağlı olmamalıdır. Lamba soketinin üzerinde bulunan halkayı elle çıkarın. Adından da anlaşılacağı gibi, bir vida halkasıdır.  Soket, lambayı vidaladığınız tutucudır.  Ayrıca, soket lambayı güce bağlar.

Çekirdeği çıkarın (genellikle iki bakır temaslı veya sızdıran güç kablolarıyla siyah veya beyaz kısım). Şimdi kablolara erişebilirsiniz. Gevşeyen kabloyu bulun ve küçük montaj vidasını sıkarak çekirdeğe yeniden bağlayın. Çekirdeği tekrar yuvanın yuvasına yerleştirin.

Şimdi tek yapmanız gereken halkayı sokete vidalamak. Lambayı tekrar yerine yerleştirin. Bitti! Davlumbazınızın aydınlatma sisteminin kablolarını tekrar bağladınız. lamba soketinin üstünde bulunur. Adından da anlaşılacağı gibi, bir vida halkasıdır. Soket, lambayı vidaladığınız tutucudır. Ayrıca, soket lambayı güce bağlar. Çekirdeği çıkarın (genellikle iki bakır temaslı veya sızdıran güç kablolarıyla siyah veya beyaz kısım). Şimdi kablolara erişebilirsiniz.

Gevşeyen kabloyu bulun ve küçük montaj vidasını sıkarak çekirdeğe yeniden bağlayın. Çekirdeği tekrar yuvanın yuvasına yerleştirin. Şimdi tek yapmanız gereken halkayı sokete vidalamak. Lambayı tekrar yerine yerleştirin. Bitti! Davlumbazınızın aydınlatma sisteminin kablolarını tekrar bağladınız. lamba soketinin üstünde bulunur. Adından da anlaşılacağı gibi, bir vida halkasıdır. Soket, lambayı vidaladığınız tutucudır. Ayrıca, soket lambayı güce bağlar.

Çekirdeği çıkarın (genellikle iki bakır temaslı veya sızdıran güç kablolarıyla siyah veya beyaz kısım). Şimdi kablolara erişebilirsiniz. Gevşeyen kabloyu bulun ve küçük montaj vidasını sıkarak çekirdeğe yeniden bağlayın. Çekirdeği tekrar yuvanın yuvasına yerleştirin. Şimdi tek yapmanız gereken halkayı sokete vidalamak. Lambayı tekrar yerine yerleştirin. Bitti!

Davlumbazınızın aydınlatma sisteminin kablolarını tekrar bağladınız. bu bir vida halkasıdır. Soket, lambayı vidaladığınız tutucudır. Ayrıca, soket lambayı güce bağlar. Çekirdeği çıkarın (genellikle iki bakır temaslı veya sızdıran güç kablolarıyla siyah veya beyaz kısım). Şimdi kablolara erişebilirsiniz. Gevşeyen kabloyu bulun ve küçük montaj vidasını sıkarak çekirdeğe yeniden bağlayın.

Çekirdeği tekrar yuvanın yuvasına yerleştirin. Şimdi tek yapmanız gereken halkayı sokete vidalamak. Lambayı tekrar yerine yerleştirin. Bitti! Davlumbazınızın aydınlatma sisteminin kablolarını tekrar bağladınız. bu bir vida halkasıdır. Soket, lambayı vidaladığınız tutucudır.

Ayrıca, soket lambayı güce bağlar. Çekirdeği çıkarın (genellikle iki bakır temaslı veya sızdıran güç kablolarıyla siyah veya beyaz kısım). Şimdi kablolara erişebilirsiniz. Gevşeyen kabloyu bulun ve küçük montaj vidasını sıkarak çekirdeğe yeniden bağlayın. Çekirdeği tekrar yuvanın yuvasına yerleştirin. Şimdi tek yapmanız gereken halkayı sokete vidalamak. Lambayı tekrar yerine yerleştirin. Bitti!

Davlumbazınızın aydınlatma sisteminin kablolarını tekrar bağladınız. Çekirdeği çıkarın (genellikle iki bakır temaslı veya sızdıran güç kablolarıyla siyah veya beyaz kısım). Şimdi kablolara erişebilirsiniz. Gevşeyen kabloyu bulun ve küçük montaj vidasını sıkarak çekirdeğe yeniden bağlayın. Çekirdeği tekrar yuvanın yuvasına yerleştirin. Şimdi tek yapmanız gereken halkayı sokete vidalamak. Lambayı tekrar yerine yerleştirin. Bitti!

  • Çeker ocak kapağını tekrar kapatın

Cihazın bağlantısını kestikten sonra, tekrar bağlayın ve lambanızın tekrar yandığını kontrol edin. Eğer öyleyse, şimdi ocak başlığını kapatabilirsiniz. Asılı kablo olmadığından emin olun ve kapağı değiştirin. Doğru yatırdığınızdan ve montaj yuvalarına yerleştirdiğinizden emin olun. Kapak vidalarla tutturulmuşsa, tekrar sıkın. Artık tek yapmanız gereken, filtreleri her iki ucunu da bu amaç için sağlanan küçük oluklara yerleştirerek kurmak. Şimdi klipleri yerine oturtun.

Pratik ipuçları
Ocak kapağının kapağını tekrar takmadan önce temizleyin, çünkü üzerine oturan yağ ışığı söndürür. Bu durumda, lambanın bütün parlaklığından faydalanamazsınız. İşte bu, davlumbazınızın lambasını değiştirdiniz. Şimdi tekrar pişirirken yeterince ışığın var.

Bu İşine Yarar Belki ?

Profilo Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Profilo Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Profilo Bulaşık Makinesi Hata Kodları Herhangi bir tutarlı değişiklik fark ederseniz, profesyonel teknisyenlere danışın. Bazı …

soru sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi
Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !