Ev / Ev Aletleri Arızaları / Delonghi kahve makinesi sorun giderme
Delonghi kahve makinesi

Delonghi kahve makinesi sorun giderme

Delonghi kahve makinesi sorun giderme Delonghi kahve makinenizde bir sorun mu var? Makineyi fırlatmaya özen gösterin, dükkana geri getirin veya servisi arayın. Hayatınız boyunca bir kahve makinesini hiç tamir etmemiş olsanız bile, kendi başınıza tamir etme şansınız var. İhtiyacınız olan tek şey uzman sorun giderme önerileri. Bu tam olarak aşağıda bulacaksınız. Bu tablolardaki bilgiler Breville Şirketi’nden uzmanlar tarafından sağlanmıştır.

Delonghi kahve makinesi Çalışmıyor

Aşama 1

Kahve makinesinin takılı olduğundan emin olun.

Adım 2

Depoyu kontrol edin ve içerisinde su olduğundan emin olun. Aksi takdirde, makine demlenmez.

Aşama 3

Filtre sepetinin tutucuya düzgün şekilde yerleştirildiğinden ve gevşek veya eksen dışı olmadığından emin olun.

4. adım

Sürahi çıkarın ve daha sonra tekrar ısıtma plakasına koyun. Sıkıca oturduğundan emin olun.

Adım 5

Brew Now düğmesine basın ve mavi bir ışık yanana kadar bekleyin. Kahve makinesi demlenmeye hazır olacaktır. Kahve kısa bir ara verdikten sonra verilir.

Geleneksel espresso makinelerinde bulunan demleme kafaları düzenli temizlik gerektirir. Demlemek kafa, suyu kahveye dağıtan bir cihazdır. Buna karşılık, demleme kafasında çekilmiş kahve içeren ve zaman zaman tıkanan filtre sepetleri bulunur (zaman zaman ince öğütülmüş kahve kullanılırsa daha büyük olasılıkla).

Portafilter de sık sık tıkanır. Bu nedenle, kahve makinenizi ince öğütülmüş kahveye yüklerseniz, bu elemanları en az haftada bir kez kontrol edin. Kahve makinenize iğne verildiyse, onları kullanın. Olmadıysa, uzun ve keskin nesneler kullanın. Kahveyi filtre sepetine döktükten sonra kurcalamayın. Bunu yaparsanız, suyun onu doyurması zor olacaktır. İkincisi, bu filtre sepetinde aşırı basınca neden olabilir ve bir sızıntıya neden olabilir.

Lütfen, su deposunun doğru yerleştirildiğini doğrulayın. Aksi takdirde, sistemde bir hava kabarcığı oluşmuş olabilir ve şimdi su beslemesini engelliyordur.

  1. Su haznesini çıkarın ve boşaltın.
  2. Bölmeyi kontrol edin ve varsa kahve artıklarını ve kabartmaları çıkarın.
  3. Depoyu doldurun ve yerine koyun. Düzgün oturduğundan emin olun.
  4. Yeniden başlatmak için makineyi kapatıp açın.
  5. Hava kabarcıklarını gidermek için 2 ila 3 bardak su dağıtın.

Kahve makinenizin parçalarında kireç birikmesi olup olmadığını kontrol edin ve parçaların ölçeklenmesi durumunda çıkarmak için gerekli adımları izleyin. Kireç çözücü kullanın.

Delonghi Magnifica ESAM3500N kahve makinesi sorunlarını giderme

SORUN SEBEB OLMAK ÇÖZÜM
Kahve sıcak değil. • Bardaklar önceden ısıtılmamıştır. • Bardakları sıcak suyla durulayarak ya da cihazın üstündeki bardak ısıtıcı tepsisindeki bardak ısıtıcı tepsisinde en az 20 dakika dinlenmeye bırakarak ısıtın.
• Demlik çok soğuk. • Kahve yapmadan önce demlik ısıtıcısını düğmesine basarak ısıtın.
Kahve yeterince kremalı değil. • Kahve çok kaba çekilmiş. • Taşlama ayar düğmesini saatin tersi yönde bir çark çevirin.
• Yanlış kahve türü. • Espresso kahve makineleri için bir kahve türü kullanın.
Kahve çok yavaş bitiyor. • Kahve çok ince çekilmiş. • Öğütme ayar düğmesini saat yönünde bir klik çevirin.
Kahve çok çabuk bitiyor. • Kahve çok kaba çekilmiş. • Öğütme ayar düğmesini tek bir saat yönünün tersine çevirin.
Kahve çıkış ağızlarından birinden çıkmaz. • Çıkış delikleri engellenmiştir. • İğne ile toplanmış kuru kahve kalıntılarını kazıyın.
S ve W düğmelerine basıldığında, cihaz kahve vermez, sadece su verir. • Öğütülmüş kahve, hunide tıkanmış olabilir. • Plastik bir bıçak kullanarak huninin içindeki çekilmiş kahveyi çıkarın. Ardından, demliği ve cihazın içini temizleyin.
© düğmesine basıldığında, cihaz açılmaz. • Cihaz fişe takılı değil. • Güç kablosunun prize takılı olduğundan emin olun.
Demlik, temizlik için çıkarılamaz. • Cihaz açık. Demlik sadece cihaz kapalıyken çıkarılabilir. • Cihazı kapatın ve demliği çıkarın. ÖNEMLİ: demlik yalnızca cihaz kapalıyken çıkarılabilir. Cihaz açıkken demliği çıkarmaya çalışmak, hasara neden olabilir.
Çekilmiş kahve kullanılıyor (fasulye değil) ve cihaz kahve vermiyor. • Çok fazla öğütülmüş kahve eklendi. • Demliği çıkarın ve cihazın içini iyice temizleyin. İşlemi, azami 1 ölçüm kepçe öğütülmüş kahve kullanarak tekrarlayın.
• Düğmeye basılmadı ve cihaz hem öğütülmüş hem de öğütülmüş kahveyi kullandı. • Cihazın içini iyice temizleyin. İşlemi tekrarlayın, önce ^ tuşuna basın.
• Cihaz kapalıyken çekilmiş kahve eklenmiştir. • Demliği çıkarın ve cihazın içini iyice temizleyin. İşlemi tekrarlayın, ancak önce cihazı açın.
Kahve püsküllerden çıkmaz, servis kapağının etrafında çıkar. • Çıkış ağızlarındaki delikler kuru kahve ile tıkanmıştır. • Delikleri bir iğne ile kazıyın.
• Servis kapağının içindeki mobil çekmece engellenmiştir ve çevrilemez. • Mobil çekmeceyi, özellikle serbestçe sallanmalarını sağlamak için menteşelerin yakınında iyice temizleyin.
Süt ağzından tükenmez. • Giriş borusu * takılı değil veya yanlış takılmış. • Giriş borusunu, süt kabı kapağındaki lastik rondelaya yerleştirin.
Süt iyi değil. • Süt kabı kapağı kirli. • Süt kapağını temizleyin.
Süt, süt ağzından kabarcıklar veya fışkırmalar içerir. • Süt yeterince soğuk değil veya yağsız veya% 2 süt değil. • Buzdolabı sıcaklığında yağsız veya% 2 süt kullanın.Hala gerekli sonuçları alamıyorsanız, süt markasını değiştirmeyi deneyin.

DeLonghi ECAM23.210 kahve makinesi sorunlarını giderme

SORUN MUHTEMEL NEDEN TELAFİ
İçecek sıcak değil Bardaklar önceden ısıtılmadı. Fincanları sıcak suyla durulayarak ısıtın (lütfen sıcak su işlevini kullanabileceğinizi unutmayın).
Demlik soğudu, çünkü son içeceğin yapılmasından bu yana 2/3 dakika geçti. Kahve yapmadan önce, jg) düğmesine basarak demlik ısıtıcısını ısıtın.
Düşük kahve sıcaklığı ayarlandı. Menüde, yüksek bir içecek sıcaklığı ayarlayın.
Kahve ince ya da yeterince kremsi değil. Kahve çok kaba öğütülmüş. Öğütme işletimi devam ederken öğütme ayar düğmesini tek bir saat yönünün tersine dönüş yönünde “1” konumuna getirin. Kahve dağıtımı tatmin edilinceye kadar bir seferde bir defa devam edin. Efekt sadece iki kahve verdikten sonra görünür
Kahve uygun değil. Espresso kahve makineleri için önceden çekilmiş kahve kullanın
Kahve bir anda çok yavaş ya da damla olarak verilir. Fasulye çok ince öğütülmüş. Kahve makinesi çalışırken öğütme ayar düğmesini bir kez saat yönünde “7” konumuna çevirin.
Kahve dağıtımı tatmin olana kadar bir seferde bir dick devam edin.
Etki sadece 2 kahve verildikten sonra görülebilir.
Kahve ağızlarından birinden çıkmıyor. Emzikler tıkalı. Musluğu bir kürdan ile temizleyin.
Köpüklü süt büyük kabarcıkları var Süt yeterince soğuk değil veya yarı yağsız değil. İdeal olarak, yağsız veya yarı yağsız sütü, buzdolabı sıcaklığında (yaklaşık 5 ° C) kullanmalısınız. Sonuç hala hayal kırıklığı yaratıyorsa, başka bir marka süt deneyin.
Süt köpürtülmüş değil Cappuccino makinesi kirli. Cappuccino üreticisinin temizlenmesi
Buhar dağıtım durur Bir güvenlik cihazı 3 dakika sonra buhar dağıtımını durdurur. Bekleyin, ardından buhar fonksiyonunu tekrar etkinleştirin.
Cihaz açılmıyor. Elektrik prizine takılı değil. Elektrik prizine takılı değil.
Şebeke soketine takın. Ana şalteri 1 konumuna getirin.

Delonghi EC820 kahve makinesi sorunlarını giderme

Sorun Muhtemel sebepler Çözüm
Cihaz açılmıyor Güç kablosu doğru takılmamış Güç kaynağı kablosu konektörünün, cihazın arkasındaki uygun yuvaya tam olarak oturduğundan emin olun; daha sonra fişin prize doğru bağlandığından emin olun
Cihaz açık ancak istenen fonksiyonla çalışmıyor: zi / fo <*> ışıkları yanıp sönüyor oo Seçiciler doğru konumda değil (dikkat: etkinleştirildikten sonra, seçicilerin her ikisi de O konumunda olmalıdır) Seçicileri doğru konuma çevirin
Espresso kahve dışarı akmıyor Tankın içinde Ho su Su haznesini doldurun
Filtre tutucudaki delikler tıkalı Filtre tutucu ağızlarındaki delikleri temizleyin
Espresso kazan çıkışı tıkalı Cihazı temizle
Espresso kahve, filtre tutucunun kenarlarından deliklerin yerine damlar Filtre tutucu doğru takılmamış veya kirli Filtre tutucuyu doğru şekilde takın ve tamamen sağa çevirin
Espresso kazan contası esnekliğini kaybetti veya kirli Contayı önce nemli bir bez kullanarak temizlemeyi deneyin. Espresso kazan contasını değiştirmek için Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçin.
Filtre tutucu musluğundaki delikler tıkalı Ağızlardaki delikleri temizleyin.
Filtre tutucu cihaza takılmaz Filtreye çok fazla toz döküldü Verilen ölçüyü kullanın ve istediğiniz preparatın türüne uygun filtreyi kullandığınızdan emin olun.
Gürültülü pompa gürültüsü Su haznesi boş su haznesini doldur
Depo yanlış yerleştirilmiştir ve alttaki vana açık değil. Alttaki valfi açmak için depoya hafifçe basın.
Krema hafiftir (kahve musluğundan hızla akar) Öğütülmüş çekirdekler yeterince sıkıştırılmamış Tozu sıkıştırın daha fazla
Yeterli öğütülmüş fasulye Öğütülmüş fasulye miktarını arttırın
Fasulye yeterince ince öğütülmemiş Kahve öğütücüsünü yalnızca espresso makineleri için kullanın
Yanlış türde çekilmiş kahve Çekilmiş kahvenin kalitesini değiştirin
Kahveden sonra, filtre kazan çıkışına takılır. Filtre tutucusunu kazan çıkışına takın, ardından çıkarın.
İçki yapıldıktan sonra, kazan veya toz kazan çıkışına tutturulur Filtre tutucusunu kazan çıkışına takın, bir kahve verin, ardından filtre tutucuyu çıkarın.
Krema karanlık (içki musluğundan yavaşça akıyor) Çekilmiş kahve çok sıkıca bastırıldı Çekilmiş kahve miktarını azaltın
Çok fazla öğütülmüş fasulye Öğütülmüş fasulye miktarını azaltın
Espresso kazan çıkışı tıkalı Filtreyi temizle
Filtre engellendi Sadece espresso makineleri için özel kahve öğütücü kullanın ve nemli olmamalıdır. Temiz filtre
Kahve çok ince öğütülmüş Çekilmiş kahve tozunun kalitesini değiştirin
Çekilmiş kahve çok iyi veya nemli Sadece espresso makineleri için özel kahve öğütücüsü kullanın ve nemli olmamalıdır
Yanlış türde öğütülmüş fasulye Tozun kalitesini değiştir
Cappuccino yaparken süt köpürmez Süt yeterince soğuk değil Daima sütü buzdolabı sıcaklığında kullanın
Cappuccino nozulu kirli Cappuccino nozulundaki delikleri dikkatlice temizleyin

Delonghi EC152.CD kahve makinesi sorunlarını giderme

Sorun Muhtemel sebepler Çözüm
Espresso kahve dışarı akmıyor Depoda su yok Su deposu Hll
Filtre toplayıcıdaki delikler tıkalı Filtre tutucu ağızlarındaki delikleri temizleyin
Espresso kazan çıkışı tıkalı ‘Kazan çıkışının temizlenmesi’ paragrafında belirtildiği gibi temizleyin.
Espresso kahve, filtre tutucunun kenarlarından deliklerin yerine damlar Filtre tutucu yanlış takılmış Filtre tutucuyu doğru şekilde takın ve tamamen sağa çevirin
Espresso kazan contası esnekliğini kaybetti Espresso kazan contasını değiştirin: Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçin
Filtre temizleme musluğundaki delikler tıkalı Ağızlardaki delikleri temizleyin.
Espresso kahve soğuk Kahve düğmesine basıldığında espresso OK ışığı yanmıyor OK ışığının yanmasını bekleyin.
Ön ısıtma yapılmamıştır Paragrafta belirtildiği gibi ön ısıtma
Bardaklar önceden ısıtılmamıştır Kapları sıcak su kullanarak önceden ısıtın ya da kapaktaki kap ısıtıcı plakasında en az 20 dakika bekletin
Gürültülü pompa gürültüsü Su haznesi boş su haznesini doldur
Depo yanlış yerleştirilmiştir ve alttaki vana açık değil. Alttaki valfi açmak için depoya hafifçe basın.
ağzından hızla) Toz yeterince sıkıştırılmamış Çekilmiş kahve daha fazla
Yeterli öğütülmüş kahve Toz miktarını arttırın
Kahve yeterince ince öğütülmemiş Kahve öğütücüsünü yalnızca espresso kahve makineleri için kullanın
Yanlış fasülye türü Öğütülmüş çekirdeklerin kalitesini değiştirme
Kahve kreması karanlık (kahve musluğundan yavaşça akıyor) Çekilmiş kahve çok sıkıca bastırıldı Öğütülmüş fasulye miktarını azaltın
Çok fazla öğütülmüş fasulye Öğütülmüş fasulye miktarını azaltın
Espresso kazan çıkışı tıkalı Filtrenin temizlenmesi
Filtre engellendi Sadece espresso makineleri için özel kahve öğütücüsü kullanın ve nemli olmamalıdır
Kahve çok ince öğütülmüş Çekilmiş kahve tozunun kalitesini değiştirin
Çekilmiş kahve çok iyi veya nemli Sadece espresso makineleri için özel kahve öğütücüsü kullanın ve nemli olmamalıdır
Yanlış türde öğütülmüş fasulye Tozun kalitesini değiştir
Cappuccino yaparken süt köpürmez Süt yeterince soğuk değil Daima sütü buzdolabı sıcaklığında kullanın
Cappuccdno yapımcısı kirli Cappuctino nozülündeki delikleri dikkatlice temizleyin

DeLonghi DCF6212TTC kahve makinesi sorunlarını giderme

Sorun Muhtemel sebepler Çözüm
Cihaz açılmıyor Güç kablosu doğru takılmamış Güç kaynağı kablosu konektörünün, cihazın arkasındaki uygun yuvaya tam olarak oturduğundan emin olun; daha sonra fişin prize doğru bağlandığından emin olun
Cihaz açık ancak istenen fonksiyonla çalışmıyor: zi / fo <*> ışıkları yanıp sönüyor oo Seçiciler doğru konumda değil (dikkat: etkinleştirildikten sonra, seçicilerin her ikisi de O konumunda olmalıdır) Seçicileri doğru konuma çevirin
Espresso akmıyor Tankın içinde Ho su Su haznesini doldurun
Filtre tutucudaki delikler tıkalı Filtre tutucu ağızlarındaki delikleri temizleyin
Espresso kazan çıkışı tıkalı Temizle
Espresso kahve, filtre tutucunun kenarlarından deliklerin yerine damlar Filtre tutucu doğru takılmamış veya kirli Filtre tutucuyu doğru şekilde takın ve tamamen sağa çevirin
Espresso kazan contası esnekliğini kaybetti veya kirli Contayı önce nemli bir bez kullanarak temizlemeyi deneyin. Espresso kazan contasını değiştirmek için Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçin.
Filtre tutucu musluğundaki delikler tıkalı Ağızlardaki delikleri temizleyin.
Filtre tutucu cihaza takılmaz Filtreye çok fazla kahve döküldü Verilen ölçüyü kullanın ve istediğiniz preparatın türüne uygun filtreyi kullandığınızdan emin olun.
Gürültülü pompa gürültüsü Su haznesi boş Su haznesini doldurun
Depo yanlış yerleştirilmiştir ve alttaki vana açık değil. Alttaki valfi açmak için depoya hafifçe basın.
Kahve kreması hafiftir (kahve musluğundan hızla akar) Çekilmiş kahve yeterince bastırılmadı Çekilmiş kahve daha fazla
Yeterli öğütülmüş fasulye Öğütülmüş fasulye miktarını arttırın
Fasulye yeterince ince öğütülmemiş Kahve öğütücüsünü yalnızca espresso makineleri için kullanın
Yanlış türde öğütülmüş fasulye Öğütülmüş çekirdeklerin kalitesini değiştirme
Kahveden sonra, filtre kazan çıkışına takılır. Filtre tutucusunu kazan çıkışına takın, ardından çıkarın.
Kahve yaptıktan sonra bakla veya kahve tozu kazan çıkışına takılır. Filtre tutucusunu kazan çıkışına takın, bir kahve verin, ardından filtre tutucuyu çıkarın.
Krema karanlık (içki musluğundan yavaşça akıyor) Öğütülmüş fasulye çok sıkıca bastırılır Öğütülmüş fasulye miktarını azaltın
Çok fazla öğütülmüş fasulye Öğütülmüş fasulye miktarını azaltın
Espresso kazan çıkışı tıkalı “Filtrenin temizlenmesi” bölümünde belirtildiği gibi temizleyin
Filtre engellendi Sadece espresso makineleri için özel kahve öğütücü kullanın ve nemli olmamalıdır. Temiz filtre
Kahve çok ince öğütülmüş Tozun kalitesini değiştir
Öğütülmüş çekirdekler çok iyi veya nemli Sadece espresso makineleri için özel olarak öğütülmüş fasulye kullanın ve nemli olmamalıdır
Yanlış fasülye türü Çekilmiş kahve tozunun kalitesini değiştirin
Cappuccino yaparken süt köpürmez Süt yeterince soğuk değil Daima sütü buzdolabı sıcaklığında kullanın
Cappuccino nozulu kirli Cappuccino nozulundaki delikleri dikkatlice temizleyin

İlginizi Çekebilir

Wega espresso kahve makinesi

Wega espresso kahve makinesi sorun giderme

Wega espresso kahve makinesi sorun giderme Aşağıda görebileceğiniz tablolar, kahve makinenizde bir sorun olması durumunda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya Yasak !
Servis Çağrı Merkezi