Anasayfa / Beyaz Eşya Arızaları / Derin Dondurucu Isınıyor ?
Derin Dondurucu Isınıyor

Derin Dondurucu Isınıyor ?

Derin Dondurucu Isınıyor Sorusu Derin dondurucuların yan duvarlarında çoğunlukla gaz akış boruları yer bulur. Bu bölümlerin ısınması ise normal durumdur. Aşırı ısınma problemi ise aşırı sıcak havadan kaynaklanabileceği gibi fan motorundan da kaynaklanabilir. Dondurucu çalışırken fan motoru çalışmıyorsa petekler soğutmayı sağlamaz ve bu hal ısınmanın kaynağı olabilir. Derin dondurucular yerleştirilirken motor bölümlerinin duvardan uzak bir mesafeye yerleştirilmesi gerekmektedir. Böylelikle motor, zorlanmadan hava alabilir.

Derin Dondurucu Isınması

Derin Dondurucu Isınması Derin Dondurucu Isınıyor Sebepleri Çözüm Ve Arıza Düzeltme Derin dondurucu, ürünlerin bozulmadan birkaç ay saklanabilmesini sağlayan bir cihazdır. Derin dondurucular buzdolapları aynı prensibe bağlı olarak çalışmakta, fakat ısıyı en az -18˚C ısıya düşürmektedirler.

Bu nedenle gıda maddeleri derin dondurucularda buzdolaplarında olduğundan daha uzun süre dayanabilmektedir. Bazı cihazlarda ise hızlı dondurma bölmesi bulunmaktadır. Dolap şeklindeki derin dondurucularla sandık tipi derin dondurucular arasında farklılıklar bulunmaktadır.

Yan kısımları Aşırı Isınma Oluyor ?

Yan kısımları Aşırı Isınma Oluyor ? Cihazın dış yüzeyi tamamen ısınıyor, soğutma sistemi gereği yan yüzeylerin ısınması normaldir. Süper Şoklama düğmesi açık olabilir, hızlı soğutma düğmesidir. Sürekli açık kalmaması gerekir. Şoklama yaptıktan sonra kapatılması gerekir. Termostat ayarı yüksek olabilir, termostat ayarı 3. veya 4. konuma alınmalıdır.

Derin Dondurucu Neden Isınır ?

Derin Dondurucu Neden Isınır ? Derin dondurucuların yan yüzeylerinde genellikle gaz akış boruları yer alır ve bu bölümlerin ısınması ise gayet normal bir durumdur. Aşı ısınmaların bir başka nedenlerinden birisi de aşırı sıcaklardır. Evin içindeki sıcaklığın derin dondurucunuzun ısınmasında etki olduğu gibi derin dondurucunuzun fan motorundan da kaynaklanabilir.

Derin dondurucunuz çalışıyorken fan motoru çalışmıyorsa petekler soğutmayı sağlamaz bu da ısınmaya neden olur. Bu yüzden derin dondurucunuzu evinizde yerleştirirken motor bölümlerinin duvardan uzak bir alana yerleştirilmesi gerekmektedir. Bunun asıl nedeni motorun zorlanmadan rahatça çalışmasıdır.

Derin Dondurucu Isınma Sebepleri

Derin Dondurucu Isınıyor sorunuza cevaben Derin dondurucuların yan duvarlarında bulunan ve gaz akımını sağlayan borular vardır. İçerisinde gaz dolaşımı olduğu için bu bölümlerin ısınması normal karşılanan bir durumdur. Fakat aşırı ısınma sorunu, değişen hava koşullarından veya fan motorundan kaynaklanabilir. Derin dondurucunuz çalışır durumdayken fan motoru çalışmıyor ise, petekler soğutma işlemini gerçekleştiremez ve bu durumda ısınmaya yol açabilir.

Derin Dondurucuda Aşırı Isınma Oluşması

Derin Dondurucuda Aşırı Isınma Oluşması Derin dondurucuların kurulumu tamamlanıp yerleştirileceği zaman, mutlaka motor bölümleri duvardan uzak bir mesafeye yerleştirilmelidir. Bunu yapmamızın nedeni, derin dondurucuların motorunun rahat bir şekilde havalandırma yapabilmesidir. Derin dondurucunuzda bu ve bunun gibi durumlarla karşılaştığınız zaman, kendiniz müdahale etmeyip teknik servise haber vererek profesyonel kişiler tarafında yardım almak en doğru karar olacaktır.

Bu İşine Yarar Belki ?

Profilo Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Profilo Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Profilo Bulaşık Makinesi Hata Kodları Herhangi bir tutarlı değişiklik fark ederseniz, profesyonel teknisyenlere danışın. Bazı …

soru sor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çağrı Merkezi
Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !