Anasayfa / Beyaz Eşya Arızaları / Derin Dondurucu Sürekli Çalışıyor ?
Derin Dondurucu Sürekli Çalışıyor

Derin Dondurucu Sürekli Çalışıyor ?

Derin Dondurucu Sürekli Çalışıyor Çözüm Ve Arızaları  dondurucu, çok basitleştirilmiş bir teknoloji parçasıdır. İçerisinde kondenser ve evaporatör bobinleri, kompresör ve röle ve termostat gibi birkaç basit bileşen bulunur. Bunlar, bir dondurucunun tek aktif bileşenleridir.

Derin Dondurucu Neden Sürekli Çalışır ?

Derin Dondurucu Neden Sürekli Çalışır ? Dondurucunun geri kalanı sadece yiyecekleri depolamak için kullanılan alan. Genellikle makinenin ön solunda bulunan kondenser bobinleri, suyu yoğunlaştırır ve ön solda da bulunan evaporatör bobini, donma işleminin yarattığı fazla suyu buharlaştırır. Makinenin arkasında bulunan kompresör, sağ tarafta, dondurucuda geri dönüşümü sağlamak için fazla suyu sıkıştıran bir ısıtma parçasıdır.

Derin Dondurucu Devamlı Çalışıyor ?

Dondurucu Doldurulması

Dondurucunun sürekli dolu olduğu için sürekli çalışıyor olabilirsiniz. Daima dondurucunuzun içindeki herhangi bir seviye limitinin farkında olun ve doğru kullanım için talimatlara uyun. Herhangi bir bakım veya sorun giderme işleminden önce dondurucuyu fişten çekin ve buzunu çözün. İçeriği dondurucudan çıkarın ve hasar görmesini önlemek için bunları bir yedek dondurucuya koyun. Dondurucunun iç kısmı temizlenebilir ve bu, güç geri yüklendiğinde, kirleri temizler. Bunu tamamlarken, sürekli bisikletin belirgin belirtilerini dinleyin.

Derin Dondurucu Neden Durmadan Çalışır ?

Derin Dondurucu Fan Arızası

Dondurucu içindeki sıcaklık yeterince soğuksa ve termostat kapanmazsa, termostat arızalı olabilir. Dondurucunuz düzgün bir şekilde çalıştığında, dondurucu içindeki sıcaklık, olması gereken sıcaklıktan yüksek olduğunda, dondurucunun içindeki soğutma sistemi devreye girmelidir. Göğüs dondurucunuz, sabit bir hava akışını dondurucudan hareket ettirmek için sirküle eden bir fan kullanır. Dondurucu soğutma ve kapak kapalı olduğunda çalışır.

Sıcaklık Kontrolünü Kontrol Edin

Dondurucunuzdaki sıcaklığı kontrol edin. Kontrol doğru çalışmıyorsa, dondurucuyu yapacak daha fazla iş olduğunu düşünerek karıştırır ve sürekli olması gerektiğinden dolayı çalışacaktır. Kontrol çalışmıyorsa, dondurucunuz çevreye soğuk hava gelmiyormuş gibi davranacaktır ve sürekli çalışacaktır.

Derin Dondurucu Termostatı

Termostatınızın kesintili bir arızası varsa veya tamamen arızalandıysa, bu parçayı kendiniz tamir edebilirsiniz. Termostatı değiştirebilir ve sürekli çalışmanın sebebi olan bir çalışma ile değiştirebilirsiniz. Bununla birlikte, bazı parçaların servis edilemeyeceğini ve bu parçalarla kurcalamayacağınızı unutmayın. Dondurucunun tüm parçalarını incelediyseniz ve hala sızıntının nerede olduğunu belirleyemiyorsanız, servis teknisyenini aramak daha iyi bir çözüm olabilir.

soru sor

18 Yorumlar

 1. seret

  vestel S4550dEE? buzdalabı surekli çalisiyoe. dondurucu bölüm soguk. ancak alt bölüm soguk degil. ayrıca arka taraf buzlanma yapıyor

  • Teknisyen İlker

   Merhaba Servet Bey, bu içerik size yardımcı olabilir.
   https://www.servisi.com.tr/buzdolabi-alt-bolum-sogutmuyor

   • Hüseyin

    Akşam saat 19:30 da fişe taktık devamlı çalışıyor Altus derin dondurucu 3 çekmeli

    • Ayşe

     İyi günler Bosch derin dondurucu durmadan çalışıyor ve altından su gelmeye başladı sorun ne olabilir

     • sogutma eksikligiden yapmakdadır, bakım veya gaz eksikligi genelde bu sorunu yapmakdadır.

  • Seçkin

   Arçelik derin dondurucum sürekli çalışıyordu.servis çağırdım ternostat değişecek dedi.şu an 17 saat oldu hala çalışıyor sıkıntı nedir acaba,yardımcı olurmusunuz.

   • Termostat arızalı ise sürekli çalışır. derin dondurucuların uzun çalışması normaldir.

    • Seçkin

     Yeni değişti şuan 18 saat oldu yine çalışıyor.sıkıntı acaba varmı,varsa nerede olabilir.teşekkürler

     • uzun çalışır kısa durur dondurucular, 24-48 saat sorun devam ederse gaz eksikligi veya presyon (motor) arızalı olabilir.

 2. Abdullah

  Merhaba geçen yıl uğur derin dondurucu sandık tipi dolabımı sürekli çalışıyor ve hiç susuyordu servis çağırıp arıza giderilmesini istedik bir kaç işlem den anneme teyze geceleri fişini çek demiş arkadaş şaka gibi böyle bişey varmı birde ne yapmamız lazım bunun termostetı falanmı değişecek yardımcı olurmusunuz

  • Fiş Çekilmez, sürekli çalışması mevsim geregi uzun çalışır ender durur, dondurucuların geneli böyledir, uzun çalışır, içerisi dolu ise durmayabilir.

 3. Pərviz

  Usta bendede ugur derin dondurucudan var.hec sönmiyor.sürekli calışır.bir zararı varmı

  • Derin dondurucu yaz mevsiminde uzun çalışır, uzun çalışması arıza sebebi degildir.

 4. Ahmet

  Benim vestel sandık tipli derin d ondurucum var hep çalışıyor hiç durmuyor ve çok elektrik geliyor ayda nerden baksan 30tl fark geliyor ne yapmam lazım en düşük derecede iyi soğutuyor ama durmadan çalışıyor hiç otomatiğe geçmiyor

  • Derin dondurucu uzun süreli çalışır kısa durmalar yapar, eğer hiç durmuyor ise gaz eksikligi olabilir.

 5. özkan

  merhaba arçelik derin dondurucumun kompresörü değişti gaz basıldı usta 8 saat çalıştır sonra içine ürün koyabilirsiniz dedi ben zaten daha önce içindekileri başka dondurucuya ve buzdolabının buzluk kısmına koyduklarımı 8 saat sonra içine donmuş olarak koydum fakat dondurucu çok az duruyor 36 saat geçti neredeyse 35.5 saatını çalışarak geçirdi sürekli çalışıyor kırmızı uyarı lambası 3saat sonra söndü iç sıcaklık ölçtüm eksi 20 derece neden sürekli çalışıyor termostat arızasıdamı var cevap verirseniz sevinirim.

 6. özkan

  önceki soruma ek şu anda 1 saat çalışıp 15 dakika ar veriyor yalnız ben dondurucuyu 3yıldır kullanıyırdum böyle değildi 15 – 20 – dakika çalışıp 1 saat bazen 2saat beklemeye geçerdi a+ dondurucu ayrıca kompresör ateş topu gibi 80 derece civarında patlıyacakmış gibi geliyor acil cevap yazarsanız sevinirim teşekkürler .

 7. Ahmet Etleç

  7266 uğur derin dondurucu 2ay önce aldık servis gurdu çalışıyordu ihtiyaç olmadından dolayı kullanmadık. Kurban bayramının 1inci günün açdık 2inci günün etlerimizi koyduk 4gün geçti anca dondurdu ama etlerimiz koktu bunun sebebi ne olabilir daha buzlanmadı konumu şokta ama hiç şoklandırmıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Sayfanın İçeriğini Kopyalayamazsınız !