Dikiş Yaparken Makineden Ses Geliyor

Dikiş Yaparken Makineden Ses Geliyor ?

Dikiş Yaparken Makineden Ses Geliyor ? Makineden gelen bir ses sizi rahatsız ediyor. Dikiş makineniz gürültülü sesler çıkarıyorsa çeşitli nedenleri olabilir. Yeni projenize büyük bir heyecanla başladınız. Ancak dikiş makineniz çıkardığı bazı arızalarla bu heyecanı söndürüyor olabilir. Dikiş makinesi arızaları dikişte yaşanabilecek en yaygın ve sinir bozucu durumdur.

Dikiş Makinesi Sesli Çalışıyor?

  • Bunun en yaygın açıklaması, temizlik ve bakım ihtiyacıdır. Makineyi hemen durdurup, gücü kapatın ve sorunu gidermek için makineyi kontrol edin.
  • İğneyi değiştirmeyi deneyin.
  • Başka bir çözüm; iğne plakası ve bobin alanındaki tüylerin temizlenmesidir.
  • Ayrıca horoz ya da mekik etrafında iplik dolanıp dolanmadığını kontrol edin.
  • Makinenizin kitapçığını okuyup gereken parçaları yağlayın.
  • Tüm bunları yaptınız sorun devam ediyorsa makineyi servise götürün.

Dikiş Makinesi Sessiz Olmasının En İyi Yolları

Dikiş makineniz gürültü yapıyor ve titriyor mu? Pekala, çoğu kişi yalnız değilsiniz, dikiş makinelerini sessizleştirmek için daha iyi bir çözüm arıyorlar. Bu makalede, size dikiş makinesi gürültüsünü, titreşimlerini ve titremesini büyük ölçüde azaltmak için bugün yapabileceğiniz harekete geçirici şeyler göstereceğim.

Dikiş Makinesi anti-gürültü ve titreşim pedi

Makinenizin gürültü yapmasının nedenlerinden biri, kararsız olması ve altında hiçbir şey olmamasıdır. Bu sarsıntıya ve istenmeyen gürültüye yol açabilir.

Yapmanız için önerdiğim ilk şey bir dikiş makinesi titreşim yastığı kullanmaktır. Bu, makinenin yapacağı tüm gürültü ve titreşimleri emecektir.

Makinenizin altındaki Titreşim pedlerini kullanmanız, titremeyi ve gürültüyü önemli ölçüde azaltacaktır. Piyasada çok fazla titreşim yastığı var ama kişisel olarak tavsiye ettiğim şey, Cottage Mills’in anti-gürültü ve titreşim matı olmasını sağlıyor. ( Güncel fiyatı ve Amazon’da daha fazla ayrıntı görmek için buraya tıklayın ).

Dikiş makinesinin dengeli olduğundan emin olun

Yüksek sesle ve sallanan bir dikiş makinesinin en büyük nedenlerinden biri dengesiz olduğu zamandır. Yapmanız gereken ilk şeylerden biri, düzleştiricilerin dikiş makinesinin altında düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol ederek dengelendiğinden emin olmaktır.

Emin olmanız gereken başka bir şey, makineyi nerede kullanacağınız, düz bir yüzeyde olduğundan emin olmanızdır.

Gürültü nereden geldiğini kontrol edin

Seslerin nereden geldiğini bilmek, sorunu daha hızlı tanımlamanıza yardımcı olacaktır, örneğin, dişlilerin sesini duyarsanız, dişlileri düzenli olarak yağlamak isteyebilirsiniz.

Dikiş Makinesi düzenli olarak temizleyin

Bu, no-brainer gibi görünebilir, ancak  makine, özellikle toz veya başka bir şekilde dolu olduğunda genellikle çok gürültü yapan troat plakasının temizlenmesi gibi uygun bir bakım yapmadan, uzun süredir dikiş makinelerini ne kadar uzun süre kullanması şaşırtıcıdır. kirli madde.

Bakım, makineyi susturmaya yardımcı olmak için gerçekten önemlidir ve kırılmamasını ve daha uzun süre tasarruf etmenizi sağlar ( Bu kılavuzu Amazon’da nasıl kontrol edeceğinizden emin değil misiniz? ) Bundan asla pişman olmayacaksınız.

Dikiş Makinesi nereye koyduğunuzu değiştirin

Makineyi yerleştirdiğiniz yere bağlı olarak, kullandığınız tablonun malzemesi üretilen gürültü ve titreşimlerin miktarını etkiler.

Dikiş makinesini plastik bir masadan daha ahşap bir masaya yerleştirmek daha iyidir. Ahşap bir masa bir miktar gürültü emilimi sağlarken, plastik sapmalar daha da kötüleştirir.

Dikiş hızını azaltın

Makinenin hızını iki şekilde kontrol edersiniz, bir tanesi ayak pedalını kullanarak ve çoğu insanın farkında olmadığı bir şey ayak pedalının ne kadar hassas olduğudur. Ayak pedalı üzerine çok fazla baskı uyguladığınızda, makine tam hıza ulaşana kadar hızlanır.

Ayak pedalı üzerinde çok fazla basınç olmasa da tutarlı bir basınç koymaya çalışın. Hız ne kadar hızlı olursa o kadar fazla gürültü çıkarır.

Daha sessiz bir model arayınız

Yukarıdaki ipuçları işe yaramazsa, daha sessiz bir dikiş makinesi aramaya başlarsanız en iyisini düşünüyorum. Bu, kurtulmaya çalıştığınız tüm güçlükleri ve hoş olmayan sesleri kesecek. Daha eski makineler gürültülüdür ve piyasaya daha az sessiz olacak şekilde tasarlanmış daha yeni versiyonları vardır. Bütçeye sahipseniz sessiz bir makineyi aramak kesinlikle yardımcı olacaktır.

Sonuç

Normalde bu makineler çok gürültülüdür ancak yukarıdaki ipuçlarını kullanmak makinenin sağladığı gürültü seviyelerini önemli ölçüde azaltacaktır, umarım bu makaleyi faydalı olmuştur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi