ECA Confeo Dijital Kombi Arıza Kodları

ECA Confeo Dijital Kombi Arıza Kodları Kalitenin tek ve doğru adresi olan E.C.A. kurulduğu yıldan itibaren Türkiye de yerli bir firma olarak sektöründe hızla büyümeye devam etmektedir. Yaptığı yeni tasarımlarıyla ısıtma-soğutma ve yapı sektöründe ki Pazar payını en üst seviyeye çıkartmıştır.

ECA yaptığı kaliteli tasarımlar ve müşteri memnuniyetiyle ısıtma-soğutma ve yapı sektörünün bir numarası olmuştur. E.c.a. yapı grubunda üretmiş olduğu Eca armatürlerde vermiş olduğu 20 yıllık garantiyle ürünün kalitesine ne kadar güvendiğini göstermiştir. E.C.A ısı grubunda yoğuşmalı kombi pazarında üretmiş olduğu Premix (tam yoğuşmalı) kombiler ile rakiplerinin önüne geçmiştir.

ECA Confeo Dijital Kombi Arıza/Hata Kodu

ECA Confeo Dijital Kombi t1 Arıza Kodu:

Cihaz da çok fazla ısı meydana gelmiş ve kombi kendini kullanıma kapatmış. Bir süre beklemeniz gerekir. Belirli bir süre sonunda kombi düzelmiyor ise cihaz da aşırı ısı termostat sorunu olabilir. Servisi arayınız.

ECA Confeo Dijital Kombi t2 Arıza Kodu:

Baca gazın da aşırı ısınma meydana gelmiş. Kombiye müdahale etmeden ECA Confeo Dijital Servisi’ni irtibata geçiniz.

ECA Confeo Dijital Kombi t3 Arıza Kodu:

Peteklere sıcaklık gitmesin de etmen olan ntc sensorun de hata meydana geldiğini gösteren t3 arızası gösterge de belirdiği zaman kaloriferlerden verim alamamanız söz konusudur. Bu arızanın giderilmesi için servis ile görüşmeniz gerekir.

ECA Confeo Dijital Kombi t5 Arıza Kodu:

Kombinin sıcak su akıtmasın da etmen olan birçok parça vardır. Fakat t5 hata kodu ekran da belirdiği sırada sıcak su akmasında görev alan ntc sensorun de arıza meydana gelmiş ve cihazın bu sebeple de sıcak su vermediğini anlayabiliriz. Yapılması gerekli olan işlemler için teknik servis ile irtibata geçiniz.

ECA Confeo Dijital Kombi t6 Arıza Kodu:

Confeo Dijital kombiler de t6 uyarısı baca gazı sensorun de problem yaşandığını belirten koddur. Baca gazı sensörünün devresi açık kalmış yahut sensor kısa devre yapmış olabilir. Eca Kombi Servisi ile irtibata geçip yardım almanız gerekir.

ECA Confeo Dijital Kombi t7 Arıza Kodu:

Proses tat kısa devre yapmış ise ekran da t7 hata kodu belirir. Hava prosestatı kombinin hava akışının sağlayan parçalardan bir tanesidir. Kombiye reset atın ve bir süre bekleyin. Düzelmez ise servis çağırmanız gerekir.

ECA Confeo Dijital Kombi E1 Arıza Kodu:

Cihaz ateşleme denemesinden sonra cihaz da alev oluşmamış ve kombi kendini kilitlemiş. Cihaza birkaç defa reset atınız. Resetten sonra düzelmiyor ise kombinin gaz gurubunda, kartın da, iyonizasyonun da arıza meydana gelmiş olabilir.Kombi Servisinden destek almanız gerekir.

ECA Confeo Dijital Kombi E2 Arıza Kodu:

Cihazın alevlenme uyarısın da sorun var. Yanlış alevlenme yapıyor. Kombiye üst üste üç defa reset atınız. Düzelmez ise iyonizasyon, elektrot yahut alev hissedici problemli olabilir. Aynı şekilde kombinin kartına da zarar gelmiş olabilir. Teknik Servisi ile irtibata geçiniz.

ECA Confeo Dijital Kombi E3 Arıza Kodu :

Kombi çok fazla hararet yapmış ve bu sebeple de limit termostat yani aşırı ısı termostatı devreye girerek kombiyi kullanmaya kapamış. Bir süre cihazın kendine gelmesini bekleyiniz. Düzelmez ise servis ile iletişime geçiniz.

ECA Confeo Dijital Kombi E4 Arıza Kodu :

e4 arıza kodu diferansiyel hava basıncında sorun olduğu anlamına gelmektedir. Hava prosestat kontakları açık kaldığından dolayı kombide bu arıza kodu belirir. Servis tarafından sorunun çözümü için müdahale edilmesi gerekir.

E5 Arıza Kodu : Confeo Digital kombiler de hava basınç anahtarı (diferansiyel) arızalı anlamına gelen koddur. Hava prosestatın da kısa devre meydana gelmiş olabilir. Servisi arayarak yardım talebin de bulununuz.

ECA Confeo Dijital Kombi d1 Arıza Kodu :

Alev sistemin de sorunolduğu anlamına gelmektedir. Kombi alev alırken sorun yaşıyor demektir. Bu saye de cihazdan herhangi bir işlevi yerine getirmesi beklenemez. Kombi Servisi çağrı merkezini arayarak sorunun çözümü hakkında yardım isteyiniz.

ECA Confeo Dijital Kombi a1 Arıza Kodu :

Kombiye girişi olan voltajlar da düşme olduğunu belirten koddur. Cihaza gelen voltaj düşük olduğundan kombi kısa bir süreliğine çalışma sergilemeyebilir. Bir süre sonra kombi eski çalışmasına dönecektir. Fakat bu arıza sık sık tekrarlanırsa cihazın elektronik kartına yani beynine zarar verebilir. Kombi regülatörü kullanarak voltajı düzene sokabilir ve kombinin arıza yapmasını engelleyebilirsiniz.

ECA Confeo Dijital Kombi p1 Arıza Kodu :

Kombinin su basıncının düşük olduğunu belirten koddur. Kullanıcı kombinin altında bulunan doldurma musluğunu açarak cihazın su ayarı 1 ile 2 arasına gelen kadar su basmalıdır. Daha sonra kombi düzenli çalışmasına geri dönecektir.

ECA Confeo Dijital Kombi y1 Arıza Kodu :

Confeo Digital kombiler de gaz valfinin devreye giriş esnasın da sorun yaşadığını belirten arıza kodudur. Gaz valfi hasar görmüş veya bağlantıların da sorun meydana gelmiş olabilir. Servisten yardım isteyiniz.

ECA Confeo Dijital Kombi C1 Arıza Kodu :

Elektronik kart tüm parçalarla iletişimi kesmiş ve onlara ne görev yapmasını söyleyemiyor. Bu sebeple de kombiden verim alınamıyor. Kartın bağlantıları kopmuş yahut kart tamamen zarar görmüş olabilir. Servis tarafından görülmesi gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi